Modern Warfare 3

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Абе шо туку ситничарите без врска за графиката.
Технички графиакта е иста од MW до BO и ме боли к*ро како е технички.
Естетски WаW е недостижна, а MW, MW2, BO во 80% од времето се грди или просечни. Во останатите 20% има да се види нешто.
Тука си во право, башка во WaW имаше некои многу добри ефекти, на пр. зашеметувањето кога некој ќе фрли граната близу тебе, а и атмосферата во некои мисии.
Е сега и MW2 си има свои моменти, има додадено друг ефект за гранатите, подобро осветлување, анимации и тоа што мене ми остави најголем впечаток - кршењето на стакло. Перфектно е изведено.
 
S

StormRage

Гостин
Абеееее запнале... BO како прво то приказната е усрана, побогу ти си шизофрен. MW1 американци против лоши руси (ма се то маркетинг) и MW2 е исти курац... Гејмплеј искрено запнав да играм мултиплеер MW2 има бесен мултиплеер за разлика од MW1. BO не сум играл мултиплеер а не сум ја ни поминал кампањата (то срање ми баговат на претпоследна мисија). Незнам колку сте приметиле ама на BO во некој кадри се дешаваат срања шо пореметуваат текстури и на некој делови без светла е катастрофа. Така да MW2>BO... Во 1986 CIA имале Red Dot Sight..., пак поготово русите на калашников го имале... зезбвезе...
Ако видов добро значит MW3 ќе е уствари WW3 :) и то ми гледа интересно :)
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
После долго озборување дека Ghost преживал ( еве и тривиа ) прочитав негде на интернет дека на 0:57 на човекот е уствари Ghost.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
После долго озборување дека Ghost преживал ( еве и тривиа ) прочитав негде на интернет дека на 0:57 на човекот е уствари Ghost.
Ахаххахааааа... такви работи само во американските стрипови со супер херои имаат правено. Пример џоа ќе умрел херојов па по некој број ќе сределе тоа дека бил лажен херој а вистинскиов се кријал. Или па ко шо разбрав во последниве броеви Спајдр-мен склучил договор со џаоло и сменал 20 години историја. АхА. И Price изгледа ќе склучи договор со ѓаолоТ.

Значи го пукнаја (со пола метро пиштол) и го запалија (со бензин и оган).
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Ахаххахааааа... такви работи само во американските стрипови со супер херои имаат правено. Пример џоа ќе умрел херојов па по некој број ќе сределе тоа дека бил лажен херој а вистинскиов се кријал. Или па ко шо разбрав во последниве броеви Спајдр-мен склучил договор со џаоло и сменал 20 години историја. АхА. И Price изгледа ќе склучи договор со ѓаолоТ.

Значи го пукнаја (со пола метро пиштол) и го запалија (со бензин и оган).
"In an interview with IGN, Robert Bowling(aka fourzerotwo) was asked if there is a possibility that Ghost is still alive and he stated, "Ghost... isn't exactly dead... but you'll see what I mean soon.".
Они знаат шо праат,ја само реков дека он ќе да е жив :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Ахаххахааааа... такви работи само во американските стрипови со супер херои имаат правено. Пример џоа ќе умрел херојов па по некој број ќе сределе тоа дека бил лажен херој а вистинскиов се кријал. Или па ко шо разбрав во последниве броеви Спајдр-мен склучил договор со џаоло и сменал 20 години историја. АхА. И Price изгледа ќе склучи договор со ѓаолоТ.

Значи го пукнаја (со пола метро пиштол) и го запалија (со бензин и оган).

Он уствари има BullterProof & FireProof Skin. Прав Американец или Британец(исти се).
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Духот на Гоуст ќе ги опседнува терористиве дури спијаат. о.0

Или ќе има ретроспективни мисии дури Гоуст бил жив, ама нема да бида интересни тие. Ова со духов супер че биди... ако го има.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
[video]http://www.youtube.com/user/IGNentertainment#p/u/0/Z4CurZSlfaE[/video]
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Можит од Activision и дечките од студијата нашле начин да го воскреснат Ghost ! :vozbud::icon_lol:

Шала на страна, тоа ваљда ќе бидат флешбекс од мисиите на Ghost пред MW2.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Добро бе, не ни знаеме каков е ликот на Ghost, само маската му ја знаеме. Може било кој да биде :)
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Добро бе, не ни знаеме каков е ликот на Ghost, само маската му ја знаеме. Може било кој да биде :)
А што ако чак норис се крие позади маската?:ija:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom