Microsoft Office 2013

Дали ви се допаѓа новиот Office 2013?

  • Да, одличен е!

    Гласови: 42 71,2%
  • Не, преферирам Office 2010

    Гласови: 17 28,8%

  • Вкупно гласачи
    59
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Успеав да го активирам :)

SnapCrab_Administrator Command Prompt_2012-10-31_17-53-36_No-00.png

Кој сака инструкции+клуч, нека ми пише во пм најбрзо што може!
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
јас го активирав по телефон, користејќи GMail (бесплатно повик до United States - бројчето што треба да го повикате ќе го најдете кога ќе ви побара активација и ќе одберете phone activation, некои викаат работело и со Skype) и еден од клучевите на пајрт беј (не ставам линкови да не ме казнат - битно пишете office 2013 и видете клуч што работи).

ќе ви се јави еден дечко (веројатно индиец по акцентот :D), ќе ве праша за име, имејл кој производ сакате да го активирате и ќе го прочитате тој кодот што ќе ви излезе по одбирање phone activation и тој ќе ви издиктира код назад и засекогаш ќе го имате активирано на вашата сметка.

нема потреба за малтретирање со kms срања, ова сигурно работи.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Колку побрзо RTM-во отвара документи за разлика од бета...уфффф...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Јас си го активирав по Скајп,колку да потврдам дека функционира и по Скајп,со бесплатен повик дo UK. Тука не мора да читате,се е со куцање :)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Има ли некој генератор за Office 2013 Pro Plus?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
40
Поени од реакции
6
Ima Office Home,Pro i Bussines 2013 beta verzija od oficijalnata strana na Office-ot. Besplatni se...Probajte videte gi site rabotat najmnogu mozi da se instalira office-ot na 5 kompjuteri.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ima Office Home,Pro i Bussines 2013 beta verzija od oficijalnata strana na Office-ot. Besplatni se...Probajte videte gi site rabotat najmnogu mozi da se instalira office-ot na 5 kompjuteri.
Мене ми треба активатор, не можам да го активирам.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Гo симнав ама не знам како да го активирам ај ако знае некој нека ми помогне ја симнав про верзијата.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Гo симнав ама не знам како да го активирам ај ако знае некој нека ми помогне ја симнав про верзијата.
И јас до таму стигнав. Треба преку Скајп да се јавиш на тој бројот во Мајкрософт Британија и ќе ти дадат некој код, ама мене не ми стискаат бројките на Скајпот.
Еве ти едно видео: http://www.youtube.com/watch?v=ezrLGWaolZA
Aко успееш да го активираш, кажи ми како и јас да го активирам. :)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Сакате да кажете дека може да се симне, да не се плати ништо за него, а да се активира и работи се како шо треба? Ај некој да пушти ПП со се што треба да се симне :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Може да ја имате бетата бесплатно, па да го симнете RTM за безпари и да го имате 2 месеци.

Змај е, доста подобрувања има.
Бетата не ја препорачувам, поготово не за сериозна работа, има багови што ќе ви сјебат цели документи.
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
До сите кои сакате да активирате преку телефон Office 2013 Pro Plus ви препорачувам да имате брзина во активирањето со клучевите кои излегуваат секој 3-5 дена зависно од тоа како ги блокираат од MSFT доколку имате веќе блокиран клуч направете ја следнава постапка отворете cmd под административен пристап (Run as Administrator) и напишете ги овие команди зависно ако користите 32 или 64 битен систем соодветно треба да ги употребите неможам да ви објаснувам детали за како но во кратко е ова

за 64 битен со 32 битна верзија на Office 2013
cd C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15

за 32 битен so 32 битна верзија на Office 2013
cd C:\Program Files\Microsoft Office\Office15

cscript OSPP.VBS /dstatus
во овој статус ќе го видите последниот дел од клучот кој е блокиран и потоа следи другата команда тргнете инсталираниот клуч...
cscript OSPP.VBS /unpkey:XXXXX
(XXXXX - ваков клуч не постои ова е само како пример - G54YS )

Потоа треба да го инсталирате новиот клуч со следнава команда
cscript OSPP.VBS /inpkey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
(XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX е клуч кој го имате нов.)

доколку ви каже некоја грешка рестартирај го системот и обиди се повторно...

Кога клучот ќе биде инсталиран, сега без интернет пристап отворете Word или Excel и одберете на формата за активирање преку телефон (Activate by phone) и кликнете Next каде ќе одберeте земја за активација UK ( но ако имате легален клуч бирате Македонија таму имате број од скопје од логин системи кој ќе ви помогне за активацијата...) имате еден слободен број тој број го бирате преку скајп, а како се активира ако некој не знае како постапката е следна:

Стегате 1 за домашен корисник потоа ќе ве праша за Installation ID бројот кој има 7 карактери во 9 групи кој ги давате со притискање на скајп бројките откако ќе завршите со давањето на бројките ќе ве праша за колку компјутери лиценцирате притискате 1 потоа добивате по 6 бројки кои треба да ги запишете во групите од A - H и на крај стегате Next и имате активна и легална верзија на Office 2013 Pro Plus.

Се надева дека добро објаснив ако некој не ме разбра нека праша каде ќе заглави...

Напомена ова е информативна информација која не ги прекршува правилата и законите од легален софтвер, не ставив никакви клучеви кои ќе нарушат некоја лиценца... Само објаснив како да се направи методот...
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
До сите кои сакате да активирате преку телефон Office 2013 Pro Plus ви препорачувам да имате брзина во активирањето со клучевите кои излегуваат секој 3-5 дена зависно од тоа како ги блокираат од MSFT доколку имате веќе блокиран клуч направете ја следнава постапка отворете cmd под административен пристап (Run as Administrator) и напишете ги овие команди зависно ако користите 32 или 64 битен систем соодветно треба да ги употребите неможам да ви објаснувам детали за како но во кратко е ова

за 64 битен со 32 битна верзија на Office 2013
cd C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15

за 32 битен so 32 битна верзија на Office 2013
cd C:\Program Files\Microsoft Office\Office15

cscript OSPP.VBS /dstatus
во овој статус ќе го видите последниот дел од клучот кој е блокиран и потоа следи другата команда тргнете инсталираниот клуч...
cscript OSPP.VBS /unpkey:XXXXX
(XXXXX - ваков клуч не постои ова е само како пример - G54YS )

Потоа треба да го инсталирате новиот клуч со следнава команда
cscript OSPP.VBS /inpkey:XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
(XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX е клуч кој го имате нов.)

доколку ви каже некоја грешка рестартирај го системот и обиди се повторно...

Кога клучот ќе биде инсталиран, сега без интернет пристап отворете Word или Excel и одберете на формата за активирање преку телефон (Activate by phone) и кликнете Next каде ќе одберeте земја за активација UK ( но ако имате легален клуч бирате Македонија таму имате број од скопје од логин системи кој ќе ви помогне за активацијата...) имате еден слободен број тој број го бирате преку скајп, а како се активира ако некој не знае како постапката е следна:

Стегате 1 за домашен корисник потоа ќе ве праша за Installation ID бројот кој има 7 карактери во 9 групи кој ги давате со притискање на скајп бројките откако ќе завршите со давањето на бројките ќе ве праша за колку компјутери лиценцирате притискате 1 потоа добивате по 6 бројки кои треба да ги запишете во групите од A - H и на крај стегате Next и имате активна и легална верзија на Office 2013 Pro Plus.

Се надева дека добро објаснив ако некој не ме разбра нека праша каде ќе заглави...

Напомена ова е информативна информација која не ги прекршува правилата и законите од легален софтвер, не ставив никакви клучеви кои ќе нарушат некоја лиценца... Само објаснив како да се направи методот...
Другар, јас стискам 1 на Скајп ама не се стиска, ми вика дека ништо не сум стиснал. Да не треба нешто слушалки и микрофон да имам?
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
Другар, јас стискам 1 на Скајп ама не се стиска, ми вика дека ништо не сум стиснал. Да не треба нешто слушалки и микрофон да имам?
Дали имаш звучници пуштено ако имаш пушташ скајп и го вртиш бројот од UK што го дава во избор од каде да се активира... откако ќе го свртиш бројот добиваш веднаш еден глас кој те најавува на системот за активација и ги следиш интрукциите... Ако имаш проблем ќе средиме на друг начин... од утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom