Microsoft Lumia - Генерална дискусија

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
Тазе донесов Лумиа 535 од друга држава,телефонот си спие,никаков проблем со рестартирање,батерија,со тачот најнормално инсталирав 2 апдејта.. ме интересира нешто предложете интересни апликации,игри,подесувања да го напраам телефонот поубав,сефте ми е на WP.Исто полначот не е адаптер,него си е поврзан,например немам кабел за да го поврзам со компјутерот,па има ли некои софтвери за овие телефони,посебно како ај-тјунс за Ејпл и остала багра....
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.051
Поени од реакции
740
Подобар екран, камера, изработка, блиц, понов процесор и графичка. Башка одма ќе добие win 10
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Тазе донесов Лумиа 535 од друга држава,телефонот си спие,никаков проблем со рестартирање,батерија,со тачот најнормално инсталирав 2 апдејта.. ме интересира нешто предложете интересни апликации,игри,подесувања да го напраам телефонот поубав,сефте ми е на WP.Исто полначот не е адаптер,него си е поврзан,например немам кабел за да го поврзам со компјутерот,па има ли некои софтвери за овие телефони,посебно како ај-тјунс за Ејпл и остала багра....
Ja koristam One Drive.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
Лумиа 535,за сите држави е различно напраен,еве ја го донесов од Германија,нит тач проблем,камера предна и задна боља од 640-ка таму има 5мп и 2мп овде 5мп и 5мп.Без никаков апдејт,тачот лета,проблеми никакви......
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Лумиа 535,за сите држави е различно напраен,еве ја го донесов од Германија,нит тач проблем,камера предна и задна боља од 640-ка таму има 5мп и 2мп овде 5мп и 5мп.Без никаков апдејт,тачот лета,проблеми никакви......
Ne e do drzavite, prvite modeli I'm se problematicni, I tuka ima nekoj so go zemal I e vo red.

Ja bi rado 4g nego predna kamera.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
677
Поени од реакции
207
Лумиа 535,за сите држави е различно напраен,еве ја го донесов од Германија,нит тач проблем,камера предна и задна боља од 640-ка таму има 5мп и 2мп овде 5мп и 5мп.Без никаков апдејт,тачот лета,проблеми никакви......
Од некој онлајн шоп го зема? :)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.051
Поени од реакции
740
Добро, тогаш што е рзликата?
Ти набројав погоре. Екран, процесор, графичка, камера. 640 е подобар. Верувај ми, секојдневно ги гледам и двата модела.
535 е почкарт модел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom