Microsoft Lumia - Генерална дискусија

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Тазе донесов Лумиа 535 од друга држава,телефонот си спие,никаков проблем со рестартирање,батерија,со тачот најнормално инсталирав 2 апдејта.. ме интересира нешто предложете интересни апликации,игри,подесувања да го напраам телефонот поубав,сефте ми е на WP.Исто полначот не е адаптер,него си е поврзан,например немам кабел за да го поврзам со компјутерот,па има ли некои софтвери за овие телефони,посебно како ај-тјунс за Ејпл и остала багра....
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Подобар екран, камера, изработка, блиц, понов процесор и графичка. Башка одма ќе добие win 10
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.714
Тазе донесов Лумиа 535 од друга држава,телефонот си спие,никаков проблем со рестартирање,батерија,со тачот најнормално инсталирав 2 апдејта.. ме интересира нешто предложете интересни апликации,игри,подесувања да го напраам телефонот поубав,сефте ми е на WP.Исто полначот не е адаптер,него си е поврзан,например немам кабел за да го поврзам со компјутерот,па има ли некои софтвери за овие телефони,посебно како ај-тјунс за Ејпл и остала багра....
Ja koristam One Drive.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Лумиа 535,за сите држави е различно напраен,еве ја го донесов од Германија,нит тач проблем,камера предна и задна боља од 640-ка таму има 5мп и 2мп овде 5мп и 5мп.Без никаков апдејт,тачот лета,проблеми никакви......
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.714
Лумиа 535,за сите држави е различно напраен,еве ја го донесов од Германија,нит тач проблем,камера предна и задна боља од 640-ка таму има 5мп и 2мп овде 5мп и 5мп.Без никаков апдејт,тачот лета,проблеми никакви......
Ne e do drzavite, prvite modeli I'm se problematicni, I tuka ima nekoj so go zemal I e vo red.

Ja bi rado 4g nego predna kamera.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Лумиа 535,за сите држави е различно напраен,еве ја го донесов од Германија,нит тач проблем,камера предна и задна боља од 640-ка таму има 5мп и 2мп овде 5мп и 5мп.Без никаков апдејт,тачот лета,проблеми никакви......
Од некој онлајн шоп го зема? :)
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Добро, тогаш што е рзликата?
Ти набројав погоре. Екран, процесор, графичка, камера. 640 е подобар. Верувај ми, секојдневно ги гледам и двата модела.
535 е почкарт модел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom