Microsoft Lumia - Генерална дискусија

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Во оваа тема би можеле да дискутираме за новите Lumia модели, со новиот Microsoft branding (претходно Nokia). До сега се излезени 6 модели со Microsoft лого. Кај нас од пред 2-3 дена се достапни Lumia 640 и 435, како и 535, кој е достапен отприлика месец дена. Дали некој користи некој од овие телефони, како е задоволен, планира да купи и слично?

Lumia 535
Lumia 640Lumia 435

 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.391
Поени од реакции
5.248
Додека не излезе саглам (такозвани flagship) Microsoft телефон ќе си возам Lumia 920 кој еве сеуште парира со перформанси и спецификации на сегашните midrange модели.
Здравје на есен Lumia 940... тоа ќе биде мобилен и пол.
 
S

Sasha

Гостин
Jas go koristam Microsoft Lumia 535 veke 2 nedeli go kupiv od anchoch so dual sim, dosega ne mi pravi nikakvi problemi, dolgo vreme koristev androidi razno razni ova mi e prv wp i epten e super, na net citav imal problemi so tacot kaj mene bas tacot e bez problem, zvukot e mnogu glasen, kamerite vadat mnogu jasni sliki, kako za prv windows telefon epten mi e pogoden :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Имам Лумиа 930, супер задоволен. Препорачувам на секој, не знам што зачи да имаш проблем со телефон, софтвер или хардвер. Претходно само имав еден андроид, кој ретко го користев.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Јас бев еден од најголемите оптимисти за Windows Phone. По укажаната шанса, кај мене ја изгубија довербаа целосно.
Мрзлив развој на настаните, ништо не се дешава. Се' уште се шлепаат само на добрите камери. И тоа е тоа.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Јас бев еден од најголемите оптимисти за Windows Phone. По укажаната шанса, кај мене ја изгубија довербаа целосно.
Мрзлив развој на настаните, ништо не се дешава. Се' уште се шлепаат само на добрите камери. И тоа е тоа.
Што мислиш за Windows 10? Според најновите најави ќе може да се инсталираат Андроид и иОС апликации на него.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Јас би ја земал 640-ката, но прво да видиме на што ќе личи Windows 10.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.348
Поени од реакции
31.234
A како стојат работите со апликациите? Се наоѓаат ли пиратирани работи?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
А бе @Booberang дечково прашува како стојат оние платени апликации дали ќе можат да кракнуваат во виндоус смартфон ,а не дека нема да пуштат винд.10 верзија летово поради ,неиспеглана' девелоперска изработка за 10-ка. :)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
А бе @Booberang дечково прашува како стојат оние платени апликации дали ќе можат да кракнуваат во виндоус смартфон ,а не дека нема да пуштат винд.10 верзија летово поради ,неиспеглана' девелоперска изработка за 10-ка. :)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk
Каде виде дека му реплицирам на Vanlok?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ај да прашам. Дали некој користи, има искуство со Lumia 930 ?? Не линкови од сајтови, туку лично искуство. Ме интересира дали прегрева, дали држи батеријата барем еден ден со нон-стоп вклучен 4G/нормално користење ??
Исто, дали има проблеми со екранот (purple hue) ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom