Miami Open 2016 presented by Itau

Кој ке го освои Miami Open 2016?

  • Новак Ѓоковиќ

    Гласови: 13 48,1%
  • Ѓоковиќ Новак

    Гласови: 11 40,7%
  • Ноле

    Гласови: 3 11,1%

  • Вкупно гласачи
    27
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Зашто бе живеат вакви гомна како Гофан, зашто??? Да ти ебам тоа пичката од тенисер, муда како леблебија има. Види бе Ноле стоеше скоро цел меч, со исклучок на втората половина од вториот сет, и овој не го искористи тоа. Па се промашува ли бе оној смеч мртва мајка да ти разебам ретардирана, да ти ебам фацата бела ко надгробен споменик. Дај Киргиос нека иде у финале, бар знам дека не се плаши и дека има муда, макар изгубил 6-0 6-0. Преку кур од пички како Раониќ, Гофан, Димитров, Нишикори и компанија.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Надал беше во врвна форма во ерата на Федерер, што ако е врсник со Џокович кога во последниве 2-3 години не постои.
Стварно е послаба тениската ера на Фед, никогаш не играл полуфинале со некој ваков маестро како Гофин.
Хехехе
druze , nemash pojma shto zborish , educiraj se , pa inati se . Za slabata era na Fed se misli periodot pred da se pojavi Rafa pa Djovak , znachi periodot do nekade 2006/07 god. Shto pak si izmisluvash tezi. Inaku , imash oficijalni statiski , easy to check , Fed ima igrano polufinalinja so likovi za koi shto Gofan go izmislil tenisot . Ponatamu , pak easy to check , proveri so koj se igral Fed polufinalinja i finalinja , pogledaj i za Djovak pa sporedi koj ima poveke igrano so teniseri shto ne se vikaat Rafa , Endi , Novak , Roger . Ke zamolcish i nema da se glupirash povekje na taa tema . Eden podatok , dvete najgolemi i najdolgi rivalstva na ATP turot se prvo Novak vs Rafa , a vtoroto Novak vs Fed . Primetuvash deka edno ime go ima dva pati , a i sigurno znaesh deka voglavnom trojcata se srekjavaat voglavnom vo finale i eventualno polufinale. Isto taka , chetvrtiot nesuden clen na golemata chetvorka , Endi ima najgolemo rivalstvo so Djovak sporedeno so drugite dvajca. I najposle , so site niv H2H pozitiven skor ima , pogoduvash , he, he , he , Djovak
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
Надал беше во врвна форма во ерата на Федерер, што ако е врсник со Џокович кога во последниве 2-3 години не постои.
Стварно е послаба тениската ера на Фед, никогаш не играл полуфинале со некој ваков маестро како Гофин.
Хехехе
Надал и Ѓоковиќ во ерата на Федерер имаа Надал 19 , а Ѓоковиќ 18 , до крајот на таа ера во 2009 Надал имаше 23 а Ѓоковиќ 22 години .
Од 2010 година Федерер има 2 титули.

Кога ќе вадиш некои заклучоци , погледни ја прво табелава .

1.png
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Зашто бе живеат вакви гомна како Гофан, зашто??? Да ти ебам тоа пичката од тенисер, муда како леблебија има. Види бе Ноле стоеше скоро цел меч, со исклучок на втората половина од вториот сет, и овој не го искористи тоа. Па се промашува ли бе оној смеч мртва мајка да ти разебам ретардирана, да ти ебам фацата бела ко надгробен споменик. Дај Киргиос нека иде у финале, бар знам дека не се плаши и дека има муда, макар изгубил 6-0 6-0. Преку кур од пички како Раониќ, Гофан, Димитров, Нишикори и компанија.
sisajte ga , hejteri :) .
Se shalam . Abe aj vtoriot set i taka i taka , ama prviot set be , Djovak edvaj gi vrakjashe topchinjata vo pole i budalata pak uspea da izgubi . Mislam Jotovski da beshe ke go pobedeshe vo taj brejkot.[DOUBLEPOST=1459539371][/DOUBLEPOST]
Надал и Ѓоковиќ во ерата на Федерер имаа Надал 19 , а Ѓоковиќ 18 , до крајот на таа ера во 2009 Надал имаше 23 а Ѓоковиќ 22 години .
Од 2010 година Федерер има 2 титули.

Кога ќе вадиш некои заклучоци , погледни ја прво табелава .

Прегледај го приврзокот 142629
abe ostaj go shto mu objasnuvash , on prvo nema pojma za koi eri stanuva zbor , pa ushte i polemizira .
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
sisajte ga , hejteri :) .
Se shalam . Abe aj vtoriot set i taka i taka , ama prviot set be , Djovak edvaj gi vrakjashe topchinjata vo pole i budalata pak uspea da izgubi . Mislam Jotovski da beshe ke go pobedeshe vo taj brejkot.[DOUBLEPOST=1459539371][/DOUBLEPOST]
abe ostaj go shto mu objasnuvash , on prvo nema pojma za koi eri stanuva zbor , pa ushte i polemizira .
Ја се мочав од смеење дома, Новак му игра сквош форхенди овој не знае кај тера. :pos: Не ми мења мене дали ќе освои или не Новак, и така 100% прв завршува и оваа година, ме нервира што ете кога ќе се укаже шанса не знаат да ја искористат, еве Гофан денес, Тием пред некој ден...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Ја се мочав од смеење дома, Новак му игра сквош форхенди овој не знае кај тера. :pos: Не ми мења мене дали ќе освои или не Новак, и така 100% прв завршува и оваа година, ме нервира што ете кога ќе се укаже шанса не знаат да ја искористат, еве Гофан денес, Тием пред некој ден...
abe na vtor servis na Novak mu igra so obid za ritern viner , a Djovak edvaj se ispravuva posle servisot. Na dva tri pati i samiot Djovak ne mu beshe jasno shto igra David, on go prezalil poenov , budalata shiba vo aut :facepalm:[DOUBLEPOST=1459541796][/DOUBLEPOST]ima golemi shansi site shto glasaa na anketata da se vo pravo , a glasaa za trojca kandidati
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Пак се покажа дека висока температура со голема влажност му е ахилова пета на Новак. Денеска цел меч го играше како во нокдаун. Ама и покрај таква слаба игра сепак успеа да добие во 2 сета. Хејтерите како што гледам вени сечат. Јеби га, сето тоа го прави неговиот успех многу поинтересен. Како да сака курташаџ да игра баш со хејтерите. Цело време ги држи на конец, сите ќе ги убеди дека е готов кога еве на ваков или онаков начин пак испливува на површина. Воопшто не е супериорен против противниците ама сепак на сите им го наоѓа лекот.
И уште нешто. Сите кога играт против Новак секогаш играат слабо, сервисот им е лош, ретернот катастрофа, немаат муда, среќата им го врти грбот. Па до кога бе хејтери се ова ќе се повторува. Ви има ли логика оваа. Како сите овие играчи без муда успеваат да ги победуваат Федерер, Надал, Мари, Вавринка и т.н.
Сега гледам се бара нова крв (Киргиос) демек немал страв и ќе го торпедирал Новак без никаков респект. Еве јас гарантирам дека тој Киргиос ќе помине како Раониќ во Индиан Велс. Повеќе шанса би имал Нишикори каде каде според мене. Киргиос ќе го победил Ноле во финале - ова повеќе ми личи на првоаприлска шега отколку на некоја сериозна анализа.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Нишикори е каде каде поконкуретен и покомплетен играч. Колку и да нема муда или што ти јас знам таму, сепак детиштево е се уште зелено, има уште муви за лапање, секој има ден кога ќе се испука, ама тоа не е дека може да го победи Ѓоковиќ во недела. Јас би Нишикори да оди финале, независно дали ќе има шанси за победа... и така веќе се виде колку е саатот во Мајами....
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Кирјос е ретардиран.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
druze , nemash pojma shto zborish , educiraj se , pa inati se . Za slabata era na Fed se misli periodot pred da se pojavi Rafa pa Djovak , znachi periodot do nekade 2006/07 god. Shto pak si izmisluvash tezi. Inaku , imash oficijalni statiski , easy to check , Fed ima igrano polufinalinja so likovi za koi shto Gofan go izmislil tenisot . Ponatamu , pak easy to check , proveri so koj se igral Fed polufinalinja i finalinja , pogledaj i za Djovak pa sporedi koj ima poveke igrano so teniseri shto ne se vikaat Rafa , Endi , Novak , Roger . Ke zamolcish i nema da se glupirash povekje na taa tema . Eden podatok , dvete najgolemi i najdolgi rivalstva na ATP turot se prvo Novak vs Rafa , a vtoroto Novak vs Fed . Primetuvash deka edno ime go ima dva pati , a i sigurno znaesh deka voglavnom trojcata se srekjavaat voglavnom vo finale i eventualno polufinale. Isto taka , chetvrtiot nesuden clen na golemata chetvorka , Endi ima najgolemo rivalstvo so Djovak sporedeno so drugite dvajca. I najposle , so site niv H2H pozitiven skor ima , pogoduvash , he, he , he , Djovak
Да земеме дека во глобала, шампионското влијание на тројцава наведени почнало откако освоиле прв ГС. Федерер 2003, Надал 2005, Новак 2008.Од тие години станале некаков битен фактор во тенисов да речеме. Како, жити се, периодот во ЕРАТА на Федерер од 2003 до 2006/7 според тебе слабиот дел од таканаречена "eра"( што е тотално погрешно бидејќи станува збор за 2-3 години во твојот пост), во кој немало конкуренција, еден Надал со 14 слема во иднина почнува да му конкурира? Да не правам муабет дека Федерер во 2003 не ни бил прв, туку втор позади Родик,(што го бутка аргументот дека тоа е тој слаб период во ЕРАТА бидејќи најлогично е да си светски рекет бр1 подолг период да се води нешто како твоја ера) кој цело време има играно мечеви со Федерер дури и во 2009 и тоа историско финале на Вимби.
Малце забавна статистика како Ригил, иако нема табела. Меѓусебен скор на Федерер и Родик иако е 21-3, не можеш да кажеш дека немало ривалство, сите знаеме дека не било така. Родик е втор на турот против кој Федекс има најмногу победи. На првото место, со 22 порази од Федекс, е секако незаменливиот Џовак :) .
Ако веќе можеш да споредуваш ЕРА на Федерер која била слаба, според тебе периодот пред 2006/7 ,пред да се појави Надал според тебе, повторно паѓа во вода бидејќи Фед прв пат во 2004 станува #1 на листата, а Надал во 2005 го освојува првиот слем. Во превод, слабата ера на Фед трае од 2004 до 2005 по таа твоја логика.
Податокот што го наведе толку пун себе, дека двете ривалства го имаат Новак во себе, е буквално истото што го напишав во претходниот пост. Новак " улета " во ерата на Фед и Надал, без разлика на генерациската блискост со Рафа бидејќи до 2008 Рафа беше име и поим за Новак. Најнормално и логично е најмногу мечеви да имаат изиграно овие тројца меѓусебе.
Во болдот си контрадикторен и изгубен тотално. Прво викаш дека најголеми ривалства на турот биле Фед-Новак и Рафа-Новак, а после тоа викаш дека Мареј имал поголемо ривалство со Новак отколку двајцава :tapp:. Разликата во корист на Новак со двајцава е една и две победи, а во скорот со Мареј 22-9 води. Каква логика, скидам капа.
Исто околу делот со Енди Мареј, no fucking comment. И јас и ти и сите други што воопшто гледале еден меч на тројцава против Мареј знаат каква глупост е да се спореди со било кој од нив. Тоа го покажува и скорот меѓусебен на тројката против Енди, (за кој што се фати од прееска како аргумент за доминацијата на Новак врз Фед и Рафа) , а и според другиот аргумент ( што со право го избегнуваш) бројот на Грендслемови. :kafence:
Хе хе хе
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Види го Киргиос, не му се живее. Е да ти ебам ретардот умрен, циган мртов. Не го глеам финалето, мака ми е.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Кирјос е ретардиран.
Ти држи вода муабетот, ама Нишикори реално му држи лекција по тенис во дуелот т.е. му дава добар чотек каков што и заслужува несозреано детиште :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ти држи вода муабетот, ама Нишикори реално му држи лекција по тенис во дуелот т.е. му дава добар чотек каков што и заслужува несозреано детиште :)
Има подстанари у главата, друго објаснување немам.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Ајде бе коњ, АЈДЕ, прави пресврт после овој поклон. Како бе може за Нишикори да навивате, зар пак сакате Новак да се изживува врз него, као и увек? Како ќе тепа Кеи против Новак на спор бетон? Како ќе го пробие? Сервис нема, така да само ќе гледаме уште еден меч сличен на оние со Бердих, Тием и Гофан.
Вака нека игра Киргиос, прв пат ќе му биде со Ноле, плус луд е ликот, ако му се игра се е могуче иако против Новак шансите му се 1%. :D Ама бар да не го глеам гнидарот јапонски како се влече ко црево.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не бе кој црн Киргиос, нели бетонот е спор, Ѓоковиќ ќе пимпла и то е то, ќе изгуби лагано. По мое, Нишикори има повеќе шанси, ама ајде само еден од овие двајца ќе оди во финале па да видиме...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom