Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Бре, колкава разлика у квалитет на камера меѓу Mi 4C и Redmi 4 Prime:










Дали е ова можеби софтверски проблем и се работи на негово решавање или?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не е софтверски, Mi4c е стар полу флагшип, R4P е буџет телефон со одлична изработка, батериски живот и дизјан. Друг е фокусот кај R4P, ако сакаш добар камера иди на Mi4c, ако сакаш изработка, подобра идна поддршка, подобар дизјан, подобра батерија иди на R4P.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Со новово 8.1 заебаа работа со тоа што не може да се скролаат дугмињата туку само како дроп мени може... Иначе профи е со пијаното dial.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Батеријата како акумулатор да си носам со мене. :cuc: Заборавив кога последен пат бил на полнење, мислев сабајле а оно да ти било од завчера. :LOL:
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Znae li nekoj dali ima razlika MI proizvodite koi se prodavaat vo hi.mk i Anhoch ili Setek, poradi toa sto se razlikuvaat u cena!? Veruvam deka ne bi trebalo da ima fasifikat na Xiaomi!!! (n)
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Se somnevam za ckart, ama vikaat deka kaj nekoi Xiaomi ima adware t.e. samiot ROM ima reklami.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Note 3 Pro

Znae li nekoj dali ima razlika MI proizvodite koi se prodavaat vo hi.mk i Anhoch ili Setek, poradi toa sto se razlikuvaat u cena!? Veruvam deka ne bi trebalo da ima fasifikat na Xiaomi!!! (n)
Различен ром имаат, од Хај е со европскиот, а овие другите со некој си кинески кој не е направен од страна на Ми, има малициозни апликации, триста чуда и не добива апдејти. Не е проблем ова и може да се отклучи и да си инсталираш официјален.
Но, пред да го купиш од Сетек или Анхоч провери каков ром има инсталирано, затоа што некои имаат официјален и нормално и си добиваат апдејти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom