Me ostavi so bebe i nepriznato tatkovstvo..

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Piamia, 11 октомври 2018.

 1. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.558
  Допаѓања:
  10.826
  Искрено, никакво цвеќе за мирисање ни оваа, ни тој ропакот. Ете и кажаа во првиот пост што може да направи, темава можат комотно модератори да ја затворат, комплекси од изневерување можат членовиве на друго место да си лечат.

  Мене ми смета само каква мајка е она.
  Какви се не приказни има, какви жени има, мајки што се би направиле за децата, крвнички се борат поготово ако се самохрани мајки, да им се восхитуваш само. А оваа нејзините ја издржувале, она работа нема, две деца што чекаат на неа да ги воспита, порасне и сака, а нејзе ја заболе само да му врати некако на психопатот што ја шутнал. Го манијачи на фб, се замара што он гомна јадел таму, бла, бла.
  Бог да чува жено, свести се што треба да ти е најбитно во живот.
   
  На AceCaleb, Peja989, Кеплер и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  3.026
  Допаѓања:
  7.338
  Деца патат од постапки на неизживеани идиоти. Жално е што секој има природно право да биде родител. Штетата допрва ќе ја осети детето кое не е виновно за туѓите постапки. Има сличен случај кај мене на работа, и тој и таа оставија бракови и деца за да можат да го надоместат недостатокот на искуство и тоа баш у средовечна криза. Таа па уште накитена оди со злато- од новиот маж, мисли јак кур напраила. Све под мач би јас тоа, среќа што не сум никаков општествен фактор.

  Сама си се остаила ти, никој не ти е крив.
   
  На Del Boy, Krstev, Peja989 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 3. Dexter26

  Dexter26

  Член од:
  24 април 2008
  Мислења:
  8.006
  Допаѓања:
  6.941
  Верувај ми, сакам да се согласам со тебе, но имам роднина кој си ги има 3 (ТРИ) деца со кои има ужасни односи токму како последица на таа која му ги родила.

  Човекот си имаше и работа и пристоен живот, но по дома немал очи за да види каква змија зел за сопруга, особено откако татко му почина, па мајка му оставена сама со змијата дома додека човекот е на работа, и секој ден удри-мавај по старата жена, а таа кутрата не сакаше да му го руши семејството на синот, па мудро си молчеше.

  По игра на судбината, роднината на свој начин откри со каква змија се оженил и око не му трепна кога ја избрка и се разведе од нејзе.

  Но госпоѓата си има пријатели по судови, адвокати, а и половина полициска станица ја познава, и сите од прв до последен и` помогнаа да го исцеди роднината финансиски за алиментација. А роднинава, откако откри со каква змија си има работа, намерно си замина од работа и почна да работи на црно, само за да тера инает за да не му одземаат извршители од платата за алиментација, бидејќи без редовни примања и без никаков имот на негово име - нема пари. Ептен жилав човек е`, кога ќе си зацрта нешто ќе го истера, па макар ако треба и мртовци да гази. Одлежа и 6 (ШЕСТ) месеци во затвор поради неплаќање на алиментација на змијата, но и понатаму не попушта, многу го почитувам за ова.

  Но минатата година неговата мајка почина, Бог да ја прости, па сега мора да бира - или ќе се откаже од семејното наследство во корист на сестра му, па таа да земе се` и можеби да го остави на улица, или ќе мора да си го земе својот дел од семејното наследство, па извршителите ќе му го одземат за змијата да си земе алиментација.

  А не е никаков пример за мајка, откако се разведоа ги држеше двете ќерки настрана од него додека беа малолетни, а сега кога се полнолетни удираат со дрва и камења по него, бидејќи мајка им така ги воспитала. Единствено му бараше помош додека ќерките беа малолетни, ако некоја од нив завршеше во полициска станица во алкохолизирана состојба - ете како и на што мајка им ги воспитала откако ги има оддалечено од татко им. А сега кога се полнолетни се уште побетер, покрај алкохолот и цигарите, не им бега и по некој џоинт одвреме навреме.

  Синот сеуште е малолетен, ако роднинава му купи мобилен телефон за да комуницираат меѓусебно, змијата веднаш му го зема и го држи изолиран од татко му. И синот ќе стане полнолетен за некоја година, но ако добро разбрав, законски змијата може да му бара алиментација додека децата не наполнат 24 или 26/27 години, што значи дека агониите на роднинава се далеку од завршени.

  И затоа ти велам, кога ќе се потсетам на агониите низ кои поминува мојот роднина, само бидејќи немал добар вид за да види со каква змија се оженил во младоста, рамнодушен сум на маките на припадничките на понежниот пол, бидејќи човек никогаш не знае што се крие под површината на било која и било чија животна приказна.
   
  На Lurtz и Krstev им се допаѓа ова.
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  8.793
  Допаѓања:
  8.903
  мора да му се одмазди прво не иде тоа така, после децата ќе дојдат на ред.
   
 5. Flatter

  Flatter Гостин

  Штета, да си му направила уште едно дете можела си да влезеш во квотата за "Родителски додаток за дете"


  Толку многу слободни мажи имаш тебе очигледно мајка ти терала да бараш женет. Тоа што си барала тоа си заслужила едино греота за децата тие секогаш страдаат...

  Незнам што совети овде ќе добиеш тоа што се случило се случило следно преку суд да бараш алиментација и сите права кој следуваат за дете(најдобро адвокат да контактираш)
   
  Последно уредено од модератор: 11 октомври 2018
 6. kicodarker

  kicodarker Гостин

  Насловов личи ко оние од блиц курир и слични. Фали уште цртичка - pogledajte sto pravi denes ovaa samohrana majka.
   
  На Turtle, Darling, Stefan-kobe и уште 12 други им се допаѓа ова.
 7. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.269
  Допаѓања:
  12.539
  (imate nekoj sovet za mene)
  -Па дојди кај мене,јас сум 32 год. постар од тебе.
   
  На Del Boy, Makaron, teneke и уште 9 други им се допаѓа ова.
 8. TM88

  TM88

  Член од:
  9 септември 2008
  Мислења:
  706
  Допаѓања:
  253
  Воопшто не сум изненаден сите жени се исти без разлика на се пак и пак и пак ќе се гледаат со други мажи и ќе се д*пат со друг,тешко на тој што не го знае тоа,баш ради тоа е многу едноставно како што викаше еден другар Ќути си д*пи си и после тоа клоците во газ и одиме на наредна.
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.035
  Допаѓања:
  12.689
  Мислам дека не треба да прашуваш вакви работи на форум, туку да ја причекаш таа страната на фејсбук со мотивациони цитати да ти дае памет сега.
  Јас уствари пишав за да ги поздравам оние што би му дале кураж и на Хитлер ако отвори тема на форумов:
  ...и не само кураж, туку и хејтање на тие шо му викаат дека треба да си го свирне у глава.
  Ако е вистинита причава, ги жалам децата.
  И порано иам пишано дека полови органи не праат деца, туку памет...
   
  На Krstev и Peja989 им се допаѓа ова.
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.775
  Допаѓања:
  3.790
  Права турска серија :D, живо и здраво детенцето :)
   
 11. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.861
  Допаѓања:
  4.062
  Жената дојде за совет и помош,ама членовиве се за жалење :facepalm: Јеботе Македонија нека стане и Узбекистан после .... Шо народ бевте:facepalm::facepalm::facepalm: Помогни или ќути ..... Не јадете трици,каква е. :confused:

  [​IMG]
   
  На Tender Girl, коцка и t20p18 им се допаѓа ова.
 12. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  10.513
  Допаѓања:
  6.493
  So cesni isklucoci zenskata logika se zasnova na emocii i inaet pa prema toa neznam zosto ste tolku iznenadeni od losite odluki koi gi donela. Vo momentot koga gi nosela toa za nejze bilo najlogicnoto nesto sto treba da go napravi posto logikata i se vodela od emocii a ne od zdrav razum ,dolgorocno planiranje, mozni posledici itn itn.
  Kako sto rekov so cesni isklucoci. Ovaa drugata sto mu se vratila na mazot po site peripetii najverojatno ne e veke vo cutot na mladosta, uste pomalce e Monika Beluci , si napravi matematika i zaklucila deka najpametno bi i bilo da ja ostavi gordosta, emociite i inaetot na strana , ljubovta sekako oddamna ja snemalo, ostanala samo navikata i rutinata pa najverojatno si rekla koj ke si gi ebava greojte na starost so nekoj nov. A i koj i garantira deka ke bidi poaren od ovoj. Baska so sekoj izminat den ili godina stanuva se postara i postara pa i nema mnogu vreme da eksperimentira so novi vrski niti pak nekoj golem izbor na kandidati.
   
  На t20p18 и Elfeit им се допаѓа ова.
 13. Govinda

  Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  1.960
  Допаѓања:
  1.422
  Kutrata zena si ja kaza svojata prikazna kako sto i odgovara. A od kaj nie da znaeme dali e toa celata vistina, pa da komentirame i davame soveti?!
  Vrskite se noooogu komplicirana, intimna stvar i ne treba da se sporeduvaat so drugi vrski.
  Dakle, za vakva komplikacija nema sovet za tebe.
  Kolku i da e tocno toa sto go vikas, hipoteticki kazano ti samata si kriva. Ako covekot bil idiot i psihopat ti toa mora da si go primetila za kratko vreme, ama kako i poveketo zeni taka i ti si napravila: Zenata ne go gleda mazot takov kakov sto navistina e , tuku go gleda onakov kakov sto bi sakala da e i celo vreme ocekuva toj da se smeni, da se pretvori vo slikata sto ja ima za nego, i otkako nema da se promena togas zenata se razocaruva i gi otvara ocite.
  ...A inace i zivotnite imaat custva i si gi sledat custvata.
   
  На Tender Girl и THE_CHOSEN_ONE им се допаѓа ова.
 14. MKDSKINHEAD

  MKDSKINHEAD

  Член од:
  24 август 2015
  Мислења:
  113
  Допаѓања:
  93
  уште една ваква ми фали и да се домрднам од паметот хахаах, и така ме имат избудалено пусти женишта :D
   
  На Govinda, stratUs и Ilumious им се допаѓа ова.
 15. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.922
  Допаѓања:
  1.269
  Ништо, ќе му собереш на тој вториот алиментација плус од тој првиот...ќе им собеираш пари законски. Ако те бива може и трет...ако не малку тајмоут. Т.е. треба тајмаут да се одмориш малку. Како и да е не е ништо страшно и онака најголем дел од браковите се распаѓаат во денешно време или се хаос.
  Ако ти е за друштво пиши...
   
  На Elfeit му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: