McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
OBOZAVAM MC DONALDS samo sto vo OH ne davaat pomfrit so obrokot..... i raboti samo na leto :zid:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
абе пред едно 7-8 години ми требаа 4-5 сендвичи од мекдоналдс за да ме најадат...сеа, не се обидувам да пробам, ќе банкротирам....
 
Член од
12 јули 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
Обожавам да јадам во МС доналдс, Мс Фреш оброк ми е омилен
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
ја обожавам храната од mc donalds..особено компирчињатаа:je:

и затоа често после школо идеме со другарки иако знам дека на друго место за истите пари ке се најадам убаво:toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Кога доаѓам у Скопје обично обично купувам од Mc Donalds, ама во последно време не купувам. Пробувам да се одвикнам. Треба 5-6 тостови да купам за да се најадам. Кога ќе ми текне колку се мали...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Најглупиот ресторан!Среќа што во Прилеп немаме, и онака никој нема да им купува:)
Неколку пати во Скопје сум бил во Мекдоналдс и освен атмосферата ништо не ми се допаѓа.Ма какви 6 тоста.Тоа не е ништо.Ич не ме најадува.Да платам 120 денари за "оброк" кој нема да ме најаде?За пола цена купувам пола леб од кафеана со помфрит и огромна плескавица и толку јадење за цел ден.А не од Мекдоналдс да ги фрлам сите пари и пак гладен да заминам:)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ми се свиѓа мене и често си зимам за јадење. Од таму јадам само мекчикен и доволен ми е. Дури ми се случило и да неможам да го дојадам ако не сум ептеееен гладна. А помфритот ми е најдобар
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Јадам на 3-4 месеци. Ама после осеќам aftertaste на говна со саати, па ми е криво што сум ги фрлил парите.

П.С. Помфритот не е само од компири :)

 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
кога мама ми готви ми е најслатко :kesa:
другото од други што го јадам е чисто за да не сум гладен, ретко кога уживам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Барем во Мекдоналдс знам дека го чуваат месото на ладно, поради тоа ми се сигурни, инаку едвај чекам да дојде есен, златна 7ца и Кингбургер:)
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Идам таму најчесто преку школска година со другарките за време на одмор или после часови и тоа дали иам отидено повеке од 5пати.А па да не зборам колку иам отидено преку една цела година..максимум 7 или 8 пати.Од тровањето со храна кое го имав(читај два пати!)глеам што помалку да идам а и зашто да идам..кога за тие пари ке додадам уште 10-20 денари па ке си купам хамбургер од Кингбургер:smir:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Порано го сакав МцДоналдс, јадев таму коа не бев посебно гладна и коа имав нешо повеќе пари, и така се до апсолвентскава,каде што ради заштеда на кеш јадевме цело време таму и во Бургер Кинг(нешо боље варијанта на МцД) и мислам дека ако сеа видам бургерче од МцДОналдс буквално ќе вриштам.
Инаку секаде низ свет МцДоналдс е најлошата и најнискобуџентата варијанта на исхрана, сегде кај шо бевме имаше претежно бездомници по МцДоналдсите, само кај нас се најнабиени цените и тинејџерската фенси култура го смета за кул јадењето во МцДоналдс...коа више ги давам парите ќе ги дадам на 7мица или Амати,ако нишо друго ќе се најадам :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.912
Поени од реакции
1.322
МекДоналдс јадам 1-2 у 2недели отприлика преферирам да се најадам убао од некоја сендвичара ко Седмица
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Не сум јадел во McDonald's повеќе од 7 год. а не ни планирам. За парите што ке ме најадат таму ке отидам "Кај Злате" на пример и ке јадам како човек и на крај плус пари ке ми останат. Храната не е воопшто здрава во месото ставаат адитиви што бајаги го зголемуваат и од 10 кила го прават 20.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom