MaxTV IPTV телевизија (Телеком Македонија) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 април 2013
Мислења
136
Поени од реакции
31
Операторите ќе ги гасат телевизиите ама дали ќе ги гасат и аналогните кои станаа дигитални во јуни 2013 и се емитуваат само преку обична антена и нив ли ќе ги гасат ?

 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.794
Поени од реакции
1.713
Искрено, ништо не ми менува, бидејќи претежок шунд се емитува на нашиве канали (освен Телма со некои интересни серии што емитува и спорт тук таму и не труе со политика којзнае колку и ТВ24 со Ф1 само). Само СК, Арена, Nat Geo нека остават и ајт сиктер. На пензионериве стај им домашни антени и сите среќни и задоволни. :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
136
Поени од реакции
31
Искрено, ништо не ми менува, бидејќи претежок шут се емитува на нашиве канали (освен Телма со некои интересни серии што емитува и спорт тук таму и не труе со политика којзнае колку и ТВ24 со Ф1 само). Само СК, Арена, Nat Geo нека остават и ајт сиктер. На пензионериве стај им домашни антени и сите среќни и задоволни. :)
Мене ме интересира дали и со обична антена ќе биде исклучен сигналот или само преку кабелска?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.649
Поени од реакции
17.621
Мене ме интересира дали и со обична антена ќе биде исклучен сигналот или само преку кабелска?
Фала Богу дека со обична антена нема да бидат исклучени.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.410
Поени од реакции
4.690
Фала Богу дека со обична антена нема да бидат исклучени.
Да ама ќе гледаш само Сител, Канал 5, Алфа, Телма и уште некој. Странските само нелегално преку интернет.

И на MaxTv Go ќе ги исклучуваат каналите. Барем да покачат гратис интернет за оние што немаат неограничен. Повеќето минутите што ги користат гледајќи телевизија ќе ги заменат со користење интернет. Јас имам неограничен но што ќе прават тие со помалку интернет?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.291
Поени од реакции
2.145
Сепак е понеделни полноќ или вторник дента. Иако убеден дека нема да се случи сепак ќе се случи. Тие телевизиите македонски што се емитуваат само преку тв операторите како што се 24 тв, Наша тв, Сонце, 21, Klan, Shenja и некој локални сигурно клуч на врата додека не се реши работата.
Сопствениците на Телекабел се сопственици и на 24вести. Мислиш дека ќе стават клуч на врата?
Операторите се сериозни во своите намери и сигурно нема да попуштат на небулозни барања. Најголемите игрански секогаш се врзани со медиуми и сите закони се проследени со прљави игри. Пред почеток на предизборна кампања кога сите домашни телевизии прават сериозен refresh на сопствениот буџет тотално е нереално да се гасат телевизииве. Медијатори, пролонгирања, малтретирања на операторите, тоа е тоа што следува... За емитување на странски канали се плаќа согласно договор за емитување. Нашиве канали пробуваат да регулираат плаќање и кон нив и тоа е целата филозофија.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.410
Поени од реакции
4.690
Гледам дека до денес сабота 29.02.2020 се правата за емитување на United Media каналите Sport klub, Cinemania, N1, Pikaboo, Grand, Lov i ribolov, SK Golf па да видиме дали ќе има по продолжувањето на правата нови канали од United Media.

За исклучувањето канали нова вест дека се одложува.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
459
Поени од реакции
136
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
12
Aj da vidime dali ke go stavi vo programska shema Tv Nova Sport..
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.410
Поени од реакции
4.690
Aj da vidime dali ke go stavi vo programska shema Tv Nova Sport..
Тој сеуште нема право на емитување во Македонија а нема ни Хрватска верзија сеуште. Во Хрватска, Телеком Хрватска ги додале SK 7, 8, 9, 10 во HD. Taка да повеќе мислам дека побрзо ќе ги добиеме тие канали SK 7, 8, 9, 10 во HD отколку Nova Sport. Сепак ништо чудно да се добие кога тогаш Nova Sport.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
1
Тотал ТВ ги отклучиле сите дополнителни пакети бесплатно за сите дали и телеком ќе го направи истото
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.600
Поени од реакции
13.660
Тотал ТВ ги отклучиле сите дополнителни пакети бесплатно за сите дали и телеком ќе го направи истото
Телеком интернет не можат да спроведат како што треба деновиве, не ги чачкај дополнително ... заден пат гратис дадоа кога тито умре. Профитеришта се они, за беспари само гратис 25та телефонска линија друго јок !!!!
 
На врв Bottom