MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не ми е јасно, нема да ги има арените спорт клуб хбо филмските??? Еве ги има сите
Катастрофа срамота па ова го нема ни во северна Кореја ни во афричките најскапани држави. Значи ние сме дното на светов да ти ебам и државата скапана и све

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Не знам точно кога ќе ги исклучат, ама да, ќе ги гасат и ќе нема ниту еден канал освен МРТ. Дали вечерва, дали утре сабајлечки, ќе видиме.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
kako sto mi odgovorija od telekom seuste ne e donesen datumot za isklucuvanje na kanalite.Ama ke ima isklicivanje samo ne se znae koga
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Добро па нели операторите како Телеком си плаќаат за емитување на сите канали ја стварно не разбирам во што е проблемот,не можам да верувам дека во 2020год ке ги исклучат сите канали. Не бе за нас само една бомба и да не снема од планетава за греота сме чим сме дошле до ова да нема ниеден канал како пред 40-50год кога имало само мтв 1,2 и 3 . Одвратна држава. Демек све решија па сеа до телевизијата дојде редот . Мизерија

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Kakva drzava, drzava Li e ova... Iam rodnini vo Belgrad.. Mi vika bratuced ot da gi nema HRT 1,2,3,Tv nova, Sport 1(germanski sportski), rai 1,2,3 i sloveni ja 1 i 2, Eurosport 1,2.. Ke go zapalime kabelskiot operator i digneme u vozduh.... Na 16.02.2020 pored raspustanje na parlament.... Svercerski nacin... More sto sakam na izbori 200.000 nevazecki livcinja
Автоматски споено мислење:

Kakva drzava, drzava Li e ova... Iam rodnini vo Belgrad.. Mi vika bratuced ot da gi nema HRT 1,2,3,Tv nova, Sport 1(germanski sportski), rai 1,2,3 i sloveni ja 1 i 2, Eurosport 1,2.. Ke go zapalime kabelskiot operator i digneme u vozduh.... Na 16.02.2020 pored raspustanje na parlament.... Svercerski nacin... More sto sakam na izbori 200.000 nevazecki livcinja.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Главните уредници на Телма,Канал 5 и уште една телевизија ,се залагаа за овој закон.И имаат доста јаки аргументи.Телеком навистина ги помина сите граници.Нека даваат пренос Германија фудбал или кошарка,со коментатор со друг јазик.МРТ и Арена спорт,за ракомет Вардар се договорија,Телеком ги блокира гостинските натпревари.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Главните уредници на Телма,Канал 5 и уште една телевизија ,се залагаа за овој закон.И имаат доста јаки аргументи.Телеком навистина ги помина сите граници.Нека даваат пренос Германија фудбал или кошарка,со коментатор со друг јазик.МРТ и Арена спорт,за ракомет Вардар се договорија,Телеком ги блокира гостинските натпревари.
Зашто Телеком ги помина сите граници? Како тие ќе придобијат клиенти многу едноставно со квалитетна понуда која може само кај нив да се гледа .Нека одврзат кесето тоа приватните телевизии нека платат купат некоја асална спортска програма или филмска .Да се согласувам треба на Македонски да бидат коментарите но и нашиве коментатори се ај да не кажам некој лош збор :) подпросек
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Факт е дека локалниве национални медиуми не може да се борат во полето на ТВ права со големите мултинационални играчи, ама квалитетот на програмите на националните програм ептен опадна. Како резултат на тоа се повеќе наши компании се рекламираат на СК, Арена и останати регионални канали и тука нашиве канали губат приходи од реклама. По таа логика што треба да правиме не само со спортските, ама па и со филмските, документарните и останати канали кои емитуваат реклами од компании кои се присутни на овој пазар, ама не се рекламираат на наши медиуми. Или ќе подобрат квалитет и ќе бидат поатрактивни или ќе бидат изедени од оваа регионализација и глобализација.
Искрено не верувам дека ќе дојде до исклучување, не барем во атрактивните термини, на пример Телеком за правата на ЛШ има платено неколку милиони евра и зацрнување на екранот нема да оди така лесно и едноставно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Побогу што читам. Наслушав нешто „гасење телевизија“ ама не го сфатив сериозно.
Не ми се верува, не сме Први април...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Убеден сум дека нема ни да се случи тоа гасење кај тв операторите на сите канали освен МРТ. Барем мислам нема тоа да се случи кога веќе почнуваат двете големи партии ВМРО и СДСМ изборна кампања.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Убеден сум дека нема ни да се случи тоа гасење кај тв операторите на сите канали освен МРТ. Барем мислам нема тоа да се случи кога веќе почнуваат двете големи партии ВМРО и СДСМ изборна кампања.
vo nedela na polnok se gasat
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
vo nedela na polnok se gasat
Сепак е понеделни полноќ или вторник дента. Иако убеден дека нема да се случи сепак ќе се случи. Тие телевизиите македонски што се емитуваат само преку тв операторите како што се 24 тв, Наша тв, Сонце, 21, Klan, Shenja и некој локални сигурно клуч на врата додека не се реши работата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom