MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Legalno e sve 100% so avtorski prava so sve samo od vakvi zabludi lugjeto potpisuvaat nenormalni dogovori so oligarsite.ako ne vi e tesko http://tvviet.gs/ proverete Dali e nelegalno
Автоматски споено мислење:


Jas ti se kladam deka se e legalno kolku so se a1 Telekom .......
Добронамерен совет.. Тргни го бројот за контакт.. Ако некој сака да те контактира ќе ти пише приватна порака. Не си легален се додека немаш регистрација од АЕК.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.227
Поени од реакции
5.462
Legalno e sve 100% so avtorski prava so sve samo od vakvi zabludi lugjeto potpisuvaat nenormalni dogovori so oligarsite.ako ne vi e tesko http://tvviet.gs/ proverete Dali e nelegalno
Автоматски споено мислење:


Jas ti se kladam deka se e legalno kolku so se a1 Telekom .......
Види па ти си бил реселер за виет :). Не сум знаел, ама поскапо е отколку пишуваш. Случајно знам и кој го правеше виет адонот за коди. Случајно го знам и сопственикот, а случајно имам и бесплатно виет :).
Инаку има 232 канали, нема македонски канали.
 
Член од
26 ноември 2022
Мислења
4
Поени од реакции
1
V
Види па ти си бил реселер за виет :). Не сум знаел, ама поскапо е отколку пишуваш. Случајно знам и кој го правеше виет адонот за коди. Случајно го знам и сопственикот, а случајно имам и бесплатно виет :).
Инаку има 232 канали, нема македонски канали.
Ti mozi znaes koj e gazda ama neznajs deka ima 700 ex yu kanali.ako imas besplatna ne Mora da znaci deka site listi se Kako tvojte.da.poevtino go davam Kako reseller mozam.imace e 17 evra.
Види па ти си бил реселер за виет :). Не сум знаел, ама поскапо е отколку пишуваш. Случајно знам и кој го правеше виет адонот за коди. Случајно го знам и сопственикот, а случајно имам и бесплатно виет :).
Инаку има 232 канали, нема македонски канали.
Da ne sakas k lista so 700 kanali I makedonskipa da se uveris
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Изгледа и Tring Action M и Fantasy M ги ставија во HD подобра слика. Гледам на логото стои HD a и сликата е доста подобра на филмовите.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Сега приметувам дека Balkan Trip кој ние го гледаме во Македонија е малку различлен од тој во Србија и програмски и визуелно.

Balkan Trip во Македонија во логото има тиркиз боја а во Србија жолта боја, нема реклами во Македонија а во Србија мислам дека има, програмски некогаш друго се емитува во Србија а друго во Македонија. Еве во моментов додека го пишувам ова се емотуваат Туристички вести, во Србија е машко водителот, во Македонија е женско и различни се информациите и боите.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Дечки некој помош ако може зошто ми се појавува ова на телевизорот се работи за MaxTV Go и ако притиснам продолжи се враќа назад
 

Attachments

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Дечки некој помош ако може зошто ми се појавува ова на телевизорот се работи за MaxTV Go и ако притиснам продолжи се враќа назад
Проба со ресетирање на уредот,или побарај помош од 122
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.918
Поени од реакции
7.582
Пробав да можеби дека го симнав на android box па не функционира MaxTV Go
За Аndroid box имаат посебна MaxTV апликација но таа апликација ја нудат на box ресиверите што ги нудат со услугата Android МaxTV и направено им е да не може да се најде на други уреди. Ако ја најдеш Apk дали ќе ти функционира не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom