MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
toa go znaeme site samo problem e sto na televizorot go popustas bidejki na eden kanal e tivko koga pustas drug kanal na makstv da ti e na 1 pak e glasno mora pak na tv da namaluvas
И кај мене е така. Пробај преку таа опцијата на Макс тв што ти ја пишав за звукот да е како за домашно кино сараунд. Таа опција доста го намалува звукот па на тие канали кај што е доста зголемен тонот нема да се приметува голема разлика за разлика од другите канали.

Никогаш не ми текнало за ова да импишам или да се јавам да се пожалам, мене и не ми смета многу.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
И кај мене е така. Пробај преку таа опцијата на Макс тв што ти ја пишам за звукот да е како за домашно кино сараунд. Таа опција доста го намалува звукот па на тие канали кај што е доста зголемен тонот нема да се приметува голема разлика за разлика од другите канали.
Во тој случај тие канали кои се тивки ке бидат уште потивки ,треба тие да си ги средат Телеком
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
Во тој случај тие канали кои се тивки ке бидат уште потивки ,треба тие да си ги средат Телеком
Да ама ајде да се надеваме кога ќе сменат софтверот со нов изглед и функции ќе средат и ова, само кој знае таа промена кога ќе биде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
Ги прашав за звукот на тв каналите преку фејсбук порака и одговорот беше дека они од нивна страна не можат да го средат.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
16
Ги прашав за звукот на тв каналите преку фејсбук порака и одговорот беше дека они од нивна страна не можат да го средат.
Најдобро ќе средат ако си одат од МК
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Најдобро ќе средат ако си одат од МК
Тоа не е решено никаде во свет.Кога се купува тв, постои и таа опција автоматски да го контролира звукот. Пробај може ја имаш на самиот телевизор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
Конечно им текна. Опциите се исти само нова платформа за да може плус да се додава нешто и да има нов дизајн.

Ова уште одамна беше најавувано но дури сега ќе имаме можност да го користиме.

Се надевам дека овие нашиве македонски гледани канали во програмската шема ќе бидат исто како на видеово секогаш со на филмовите и сериите кратка содржина, слика.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.905
Поени од реакции
7.573
Od koga ke bide dostapen noviot apdejt na sovtverot na Max Tv ?
Прашав порака на Фејсбук и одговорот беше дека ќе биде за брзо време и првично ќе поче по групи а не одеднаш кај сите, после тоа за месец два сите ќе бидат на ново префрлени.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Od koga ke bide dostapen noviot apdejt na sovtverot na Max Tv ?
Остај што ги прашал Марсело, прашај си ги и ти за секој случај.
Минатите искуства кажуваат дека Телеком даваат различни одговори на исто прашање.
Се сеќавате на скандалот со 1тв!?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
za videotekata ima.promena kako na videoto sto e isto ja pokazuva videotekata
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Не лажи уште нема никакви промени.
Не лаже и кај мене е така. Контактирај ги техничка поддршка од кај нив да ти го апдејтнат софтверот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom