MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
@miki_miki поднеси приговор во операторот пријави дека имаш технички проблем,ако тоа не успее поднеси приговор во аек
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
@miki_miki поднеси приговор во операторот пријави дека имаш технички проблем,ако тоа не успее поднеси приговор во аек
ne nemam problem barem za toa fer se mi dozvolija da go raskinam bez da plakam penali[DOUBLEPOST=1530221141][/DOUBLEPOST]
Ne te razbrav za Kičevo????
da sega mozi I na drugo mesto imaat problem ama za kicevo mozam da potvrdam
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Нормално дека на HD e подобро.SD сликата е доста матно.

Лошо е што нема опција да се види резолуција и такви други податоци на Макс тв.
Незнам зошто ама лупаат компресија на HD сигналот што го земаат, наместо да го земаат SD каналот од СК. Сликата на СК 4, 5, 6 е сосема ОК, но 1-3 е ,,позамачкана,,, посебно ма СК 1 каде што поради некоја причина им е кон лево поместена. Лесно се приметува, по иконата од СК што ја ставаат горе лево.
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Korisnik sum na televizija uste na pocetokot na 3max, a sega na magenta, gi imam prvite resiveri za televizija, a gledam deka ima nekoj novi kaj tie sega skoro sto se priklucile. Dali moze da pobaram da mi gi smenat??

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Korisnik sum na televizija uste na pocetokot na 3max, a sega na magenta, gi imam prvite resiveri za televizija, a gledam deka ima nekoj novi kaj tie sega skoro sto se priklucile. Dali moze da pobaram da mi gi smenat??

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
подобри се тие шо ги имаш

Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
подобри се тие шо ги имаш

Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
И јас ги имам тие старите, тој црниот големиот е ептен гломазен за денешно време 2018 година. Мислам дека веќе секакви ресивери не се прават толку големи да зафаќаат простор.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
И јас ги имам тие старите, тој црниот големиот е ептен гломазен за денешно време 2018 година. Мислам дека веќе секакви ресивери не се прават толку големи да зафаќаат простор.
axn spin sve serii davaat? a se nesto barem kvalitetni?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
axn spin sve serii davaat? a se nesto barem kvalitetni?
Koга го ставија тој канал погледнав малце и видов серии има но ништо посебно и од тогаш нити го гледам тој канал нити знам точно што серии се емитуваат на него.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.766
понекогаш има емисии за коли со водители-маѓари...доста се добри момците, покрај тоа што малку се занашаат
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
da ve prasam na nekoi kanali ima dobar glas na nekoi e mnogu tivko dali kaj site korisnici e taka?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Исто е и кај мене
Да и јас имам приметено. Ми се чини има опција во подесувањата на Макс тв да биде како за домашно кино/сараунд или обично како за звук од телевизорот звучникот. На домашно кино/сараунд кога ќе се стави звукот е потивок.

Или едноставно подеси го звукот од опции на телевизорот и јачината на звукот на самиот телевизор. После нема потреба со далинското од телевизорот да попушаш или намалуваш звук тоа ќе го правиш на Макс тв.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Да и јас имам приметено. Ми се чини има опција во подесувањата на Макс тв да биде како за домашно кино/сараунд или обично како за звук од телевизорот звучникот. На домашно кино/сараунд кога ќе се стави звукот е потивок.

Или едноставно подеси го звукот од опции на телевизорот и јачината на звукот на самиот телевизор. После нема потреба со далинското од телевизорот да попушаш или намалуваш звук тоа ќе го правиш на Макс тв.
Со таа опција кај мене на BBC Earth немаше звук.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Со таа опција кај мене на BBC Earth немаше звук.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Епа на самиот телевизор подеси го звукот и поднамали/појачај го тонот а на Макс тв зголеми го да осетиш сам до колку јачината е ептен гласна а кога ќе намалуваш колку е тивко.
Ќе балансираш и од Макс тв и од сам телевизор звукот јачината. После откако ќе наместиш еднаш звук јачина на телевизорот, за звукот ќе користиш само со далинското од Макс тв.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Епа на самиот телевизор подеси го звукот и поднамали/појачај го тонот а на Макс тв зголеми го да осетиш сам до колку јачината е ептен гласна а кога ќе намалуваш колку е тивко.
Ќе балансираш и од Макс тв и од сам телевизор звукот јачината. После откако ќе наместиш еднаш звук јачина на телевизорот, за звукот ќе користиш само со далинското од Макс тв.
toa go znaeme site samo problem e sto na televizorot go popustas bidejki na eden kanal e tivko koga pustas drug kanal na makstv da ti e na 1 pak e glasno mora pak na tv da namaluvas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom