MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.565
Поени од реакции
715

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
2.798
1717866207839.png
Сериозно е ова вака?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.565
Поени од реакции
715
Да
доколку си го наместил пример Канал 5 на место број 5 нема да те префрли на тој канал туку на некој кој е доделен од нивна страна ,но доколку ги менуваш прогармите каналите + - 1,2,3 тогаш ти го менува како што ти си ги наместил
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.451
Поени од реакции
2.798
Да
доколку си го наместил пример Канал 5 на место број 5 нема да те префрли на тој канал туку на некој кој е доделен од нивна страна ,но доколку ги менуваш прогармите каналите + - 1,2,3 тогаш ти го менува како што ти си ги наместил
У таквото да им ја напикам новава платформа. :гомце::facepalm:

Како може да го расипеш бе и тоа што ти било добро, како? Секаде каде и да ги преместуваш на било кој ТВ на било кој стб вака е, се пребацуваат 1-2-3. Не им го мењам МаксТВто па што сака нека е дур не ме исклучат од таму.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
637
Да
доколку си го наместил пример Канал 5 на место број 5 нема да те префрли на тој канал туку на некој кој е доделен од нивна страна ,но доколку ги менуваш прогармите каналите + - 1,2,3 тогаш ти го менува како што ти си ги наместил
Ова се живи глупости алал да му е на тој што му текнало за ова..која е смислата тогаш човек да си ги мести каналите?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.386
Поени од реакции
560
Мислам дека ако нешто ми смета кај новиот андроид уред на Магента е оваа глупост што ја направија со неможноста да го промениш редоследот на каналите ...
Бог да чува , треба да го памтам доделениот број на каналот за да можам директно да го бирам .

Се надевам дека некој од Телеком го чита форумов , па ќе ја променат оваа глупост .
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Како се прави фабрички ресет на Макс тв на Cisco уредите црните.Ми снема струја само трети индикаторот и не се уклучува.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.191
Поени од реакции
5.103
Како се прави фабрички ресет на Макс тв на Cisco уредите црните.Ми снема струја само трети индикаторот и не се уклучува.
Od zadnata strana na Resiverot ima prekidac iskluci go posle odma vkluci go cim ke se pojavi logoto na tv-to pak iskluci go taka tri pati vkluci iskluci so prekidacot posle cetvrtiot pat koga ke go vklucis ke se pojavat na ekranot dve krukcinja pocekaj nekolku minuti i ke ima televizija
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Od zadnata strana na Resiverot ima prekidac iskluci go posle odma vkluci go cim ke se pojavi logoto na tv-to pak iskluci go taka tri pati vkluci iskluci so prekidacot posle cetvrtiot pat koga ke go vklucis ke se pojavat na ekranot dve krukcinja pocekaj nekolku minuti i ke ima televizija
Да го појаснам подетално процесот на рестарт.
Со едно исклучи укучи од копчето позади се појавуваат три точки.Значи три пати на копчето позади исклучи вклучи, вклучува се појавуваат трите точки исклучува и тоа го повторува три пати додека не се појави кругче поточно запчанк и доле треба да наполни една линија. Од кога ќе се наполни линијата треба да се појават две такви кругчиња запчаници и ќе врти едно доле. По неколку секунди сам се рестартира ресиверот и се појавува тие трите точки а потоа и шарениот мозаик на цел екран Ништо не чепка додека не заврши целиот процес и не се појави слика од канал. Од кога ќе се појави слика од канал не може брзо да функционира далинското му треба некоја минутка да се стабилизира.

Овој процес можеби ако е наместено подруг редослед на каналите го враќа на фабрички, не знам не сум ги имал преместувано каналите да знам. Друго може и да измести квалитет на сликата ако му бил 1080i наместено му се мести во 720p па затоа по овој процес треба да се намести во менито и во опции пак 1080i. На некој телевизори се приметува голема разлика од 720p и 1080i. Исто и на копчето на далинското (зависи кое е копче е за опции превод, аудио и размер на сликата) да се намести и развлечена сликата. Со развлечена слика каналите кој не се стандард 16:9 формат ќе бидат на цел екран.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
Дали некој има проблеми со каналите.После неколку минути се закочуваат.
Автоматски споено мислење:

Дали некој има проблеми со каналите.После неколку минути се закочуваат.
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
71
Поени од реакции
145
Дали постои опција на Телеком само телевизија без интернет да се активира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom