MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
31 декември 2017
Мислења
289
Поени од реакции
126
Citam sporeduvate novata Magenta so starite 3 max paketi.. Eve Vi i primer Imam S telefon(fiksen i mobilen besplatno so site) M internet,optika so super brzinai tv na 2 televizora so site kanali(i site dopolnitelni, osven albanskiot) koi se vo paketot i plus 99den doplakam za Prva miks.. I plakjam 2297 fiksen nadomestok.. A ako aktivirav novata Magenta izracunam ke mi bide 2390 Bez odreden broj dopploplnitekni kanali, sto znaci so niv edno 500 do 600 den plus.. Pozzz!
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
637
Влегов во MagentaTV GO и во делот повеќе и во канали ги има Amazone, Netflix и Sony кој воопшто како канали не може да се гледаат. Ги нема во тв водичот само тука во делот повеќе и во канали се видливи, не може да се додадат како омилени канали.
Прегледај го приврзокот 419452Прегледај го приврзокот 419453

Одговорот на ова од Телеком ми беше ваков

За сите идни новости за апликацијата Magenta tv GO ќе следи известување на нашиот официјален сајт во иднина.
Уште мислам ја средуваат новава магентатв, плус во други држави има и нетфликс во понуда. Како по обичај не ќе ме чуди да понудат нови работи до декември месец
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Уште мислам ја средуваат новава магентатв, плус во други држави има и нетфликс во понуда. Како по обичај не ќе ме чуди да понудат нови работи до декември месец
Чудно ми е за ова SonyLiv што го има. Никогаш до сега тоа не било достапно во Македонија, барем јас немам видено до сега некој да користел или да го спомнал.

Туку сигурно ќе има нови канали и плус нешто до декемри или барем после лето нови канали. Е сега сите тие задоволства сакаш одбери нешто Мах, Netflix, Amazon Prime.. се тоа качува доста од цена на претплата.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
637
Ништо чудно така да им е земена апликацијата..ахахах немаат време да ја преправат
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Ништо чудно така да им е земена апликацијата..ахахах немаат време да ја преправат
Прв пат кога ја инсталирав MagentaTV GO ги немаше тие Netflix, Amazon Prime, SonyLiv а на повеќето од нив пишува Macedonia или Makedonija.

И не може да немале време да ја преправат бидејќи мораат да ја направат на македонски јазик и да стават канали и други содржини што имаат права за емитување во Македонија. Секоја држава каде што е достапна MagentaTV апликацијата е можеби голем процент исти дизајн само прилагодена за државата во посебна инсталација и веб страна.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.191
Поени од реакции
5.103
Значи не е точно дека со интернет пакет обавезно се добива и магентатв бокс?
одговор телеком: За жал не, потребно е да активирате интернет и тв пакет за да имате и тв услуга.
Super e ako moze samo internet da se zeme inaku mene vo kontakt center mi kazaa deka samo internet nemoze No stom moze samo internet togas odlicno Sepak korisnikot treba da ima pravo na izbor
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
637
Super e ako moze samo internet da se zeme inaku mene vo kontakt center mi kazaa deka samo internet nemoze No stom moze samo internet togas odlicno Sepak korisnikot treba da ima pravo na izbor
Највероватно мислеле за боксот дека треба интернет што е точно
Автоматски споено мислење:

Прв пат кога ја инсталирав MagentaTV GO ги немаше тие Netflix, Amazon Prime, SonyLiv а на повеќето од нив пишува Macedonia или Makedonija.

И не може да немале време да ја преправат бидејќи мораат да ја направат на македонски јазик и да стават канали и други содржини што имаат права за емитување во Македонија. Секоја држава каде што е достапна MagentaTV апликацијата е можеби голем процент исти дизајн само прилагодена за државата во посебна инсталација и веб страна.
Нешто е бидено, може само преведеле све и то е..Ќе каже времето и ништо чудно во скоро време да ги снема тие канали од апликацијата
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Највероватно мислеле за боксот дека треба интернет што е точно
Автоматски споено мислење:


Нешто е бидено, може само преведеле све и то е..Ќе каже времето и ништо чудно во скоро време да ги снема тие канали од апликацијата
Netflix верувам дека ќе овозможат дали преку оператор или само да може да се инсталира на MagentaTV. Ќе видиме што ќе биде да не погодуваме.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
637
Netflix верувам дека ќе овозможат дали преку оператор или само да може да се инсталира на MagentaTV. Ќе видиме што ќе биде да не погодуваме.
Па така некако, или сами да инсталираат апликацијата корисниците или би дошла апликацијата како update
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Па така некако, или сами да инсталираат апликацијата корисниците или би дошла апликацијата како update
Дали претплата на Netflix ќе понудат преку Телеком тоа ќе видиме.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.191
Поени од реакции
5.103
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
637
Na sto mislele neznam Ama super e sto moze samo Net za 999 denari
Нормално дека може, од секогаш можело само нет. Или ти си разбрал погрешно или тие од телеком ти кажале погрешно што не ми фаќа око хахаха
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.191
Поени од реакции
5.103
Нормално дека може, од секогаш можело само нет. Или ти си разбрал погрешно или тие од телеком ти кажале погрешно што не ми фаќа око хахаха
Taa od Kontakt Centarot bese celata zbuneta i rece so internet avtomatski sledi i tv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.160
Поени од реакции
7.711
Нормално дека може, од секогаш можело само нет. Или ти си разбрал погрешно или тие од телеком ти кажале погрешно што не ми фаќа око хахаха
Па да може само интернет, што ќе е телевизија во бутик, во некој канцеларии, адвокат, нотар, за кредити, за нешто друго кај што не би требало да се седи и гледа телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom