MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Мене ми беше вклучен, но можеби и сам ќе го упали, бидејќи се пали / гаси е преку телевизорот
Автоматски споено мислење:


Па веројатно фабрички има mappings за веќе постоечките оператори од цел свет самиот телевизор, така да ништо посебно не прави. Едино не знам утре ако излезе некој нов провајдер со нов рисивер, тој нема да биде препознаен. Се додека не дојде нов апдејт со нов mapping за новиот рисивер
Автоматски споено мислење:
Не ми е јасно дали преку ресиверов се подигаат каналите или се од телевизорот?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543
Pa go resetirav tv-to, i za prv pat mu rekov on da me vodi u konfiguriranje. Do sega sum preskoknuval, sum odel racno na mreza biram wifi, google account i tolku. A sega mi rece aj kazi na mobilen "ok google set up my new device", i sam se mi napravi. Samo me prasa koja zemja sum, mu rekov anglia, i posle mi ponudi angliski operatori, jas mu rekov nieden od tie, pa mi rece pisi nekolku bukvi od operatorot. Pisav telekom i mi iskocija mk crna gora srbija... Odbrav mk i samo mi pobara da promenam kanal. Tolku. Stvarno e cool, mnogu podobro otkolku ona na maxtv

Sent from my phone using Tapatalk
Истот може и преку операторите Frontiers Communications и AT&T U-verse кои ги користат истите ресивери, доколку нема Телеком опција.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Abe televizorot mu praca kodovi na risiverot. Isto taka i go pali i go gasi

Sent from my phone using Tapatalk
Значи пак ти функционира се преку ресиверот само променава е различен дизајн на интерфејсот поточно мениво кое го зема од телевизорот.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
925
Поени од реакции
602
Menivo e od sony, a seko klikanje na nego prikazuva ekran od maxtv, ili opcija

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Не ми е јасно дали преку ресиверов се подигаат каналите или се од телевизорот?
Preku resiverot, ako e pokrien resiverot(igracki) ne registrira, od iskustvo, inace ova go koristam i jas na sony tv model od 2020god. Gi ima site opcii na raspolaganje kako standardnoto dalecinsko od resiverite.
Автоматски споено мислење:

Значи пак ти функционира се преку ресиверот само променава е различен дизајн на интерфејсот поточно мениво кое го зема од телевизорот.
Toa meni e samo koga ke pritisnes info na dalecinskoto, inace koga menuvas programi ili vleguvas vo menito ma resiverot, menito e isto kako i so orginal dalecinskoto
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.974
Поени од реакции
7.619
Preku resiverot, ako e pokrien resiverot(igracki) ne registrira, od iskustvo, inace ova go koristam i jas na sony tv model od 2020god. Gi ima site opcii na raspolaganje kako standardnoto dalecinsko od resiverite.
Автоматски споено мислење:


Toa meni e samo koga ke pritisnes info na dalecinskoto, inace koga menuvas programi ili vleguvas vo menito ma resiverot, menito e isto kako i so orginal dalecinskoto
Дали оваа опција ја има Philips? Ако ја има нека пише некој како да активирам.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
925
Поени од реакции
602
Ми се свиѓа тоа што кликаш само на едно дугме, и ти се прикажуваат опциите кои ги шеташ со тастери лево десно горе доле и ок.
На макств никако да погодам у темница кое дугме каде е (снимање, последни канали,инфо, ...)

Sent from my phone using Tapatalk
 

Sikimco

Подобро ужасен крај, одколку ужаш без крај
Член од
25 јули 2011
Мислења
468
Поени од реакции
113
1668554890707.png
Здраво, имам активирано Sport HD пакет, дали тоа значи дека може да го активирам Arena Premium пакетот бесплатно
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Ги има и Nova S и Brainz, на 23 страна на листата од АВМУ.
Инаку денес на Телеком МК апликацијата и на Max ТВ во делот на Тв пакети додаден е промо бесплатен HBO пакет.
Зошто јас немам Промотивен пакет ХБО?
На Телеком апликацијата пишуваше екстра придобивка ХБО пакет и прашав што тоа значи и ми пишаа пратете ни телефонски број и ке провериме.И сега гледам го тргнале немам никаков ХБО пакет значи воопшто не ми го дава преку телеком апликацијата да го активирам. А се надевав на промотивен оти прочитав што сте пишале претходно тука во оваа тема. Знам дека можам и преку ТВ да го активирам ама не ми е тоа поентата...
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Зошто јас немам Промотивен пакет ХБО?
На Телеком апликацијата пишуваше екстра придобивка ХБО пакет и прашав што тоа значи и ми пишаа пратете ни телефонски број и ке провериме.И сега гледам го тргнале немам никаков ХБО пакет значи воопшто не ми го дава преку телеком апликацијата да го активирам. А се надевав на промотивен оти прочитав што сте пишале претходно тука во оваа тема. Знам дека можам и преку ТВ да го активирам ама не ми е тоа поентата...
Мене ми одговорија дека е нивна грешка и ја тргнаа таа понуда. Слично беше пред две години и после неколку дена ја пуштија промотивната понуда за НВО. Да се надеваме дека и сега ќе биде така.
 
Член од
17 ноември 2022
Мислења
84
Поени од реакции
133
Мене ми одговорија дека е нивна грешка и ја тргнаа таа понуда. Слично беше пред две години и после неколку дена ја пуштија промотивната понуда за НВО. Да се надеваме дека и сега ќе биде така.
Нема промотивен пакет им пишав. Ми вратија дека се плаќа 350 ден месечно бла бла...епа тогаш од кај ти е тебе тоа што си пишал погоре и со слика си објавил дека има промоција на пакетот....ниту телеком има објавено у последно време ниту ништо....а знам за пред две години ама тогаш славеа роденден 5 години магента. И вие имате во моментот активирано промотивен паке?
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Нема промотивен пакет им пишав. Ми вратија дека се плаќа 350 ден месечно бла бла...епа тогаш од кај ти е тебе тоа што си пишал погоре и со слика си објавил дека има промоција на пакетот....ниту телеком има објавено у последно време ниту ништо....а знам за пред две години ама тогаш славеа роденден 5 години магента. И вие имате во моментот активирано промотивен паке?
Тоа што е на сликите беше кај мене, но откако им пишав ми кажаа дека е нивна грешка и го тргнаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom