MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Јас кога ги баталив Телеком, кога направив транзиција на Неотел, ми кажаа да ги вратам двата IPTV приемника, Далечинските управувачи и Рутерот.

Не ме прашаа во врска со тоа, нит па се понудија да ми дадат пари за некаква оштета, или јас да им дадам. Само си ги собраа стварите и толку.

Едино што ме прашаа е зошто ги напуштам, ама им реков, од одредени причини :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Пак истава фора. "Ќе дадеме гратис, пошто секако некој ќе заборави да го деактивира и ќе му лапнеме 350 денари"

Ако даваат гратис пакет можат комотно тие да го пуштат пакетот на сите корисници и на 15ти јануари да го изгасат. Без вакви цигански фори.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Дали некој знае,даљинското не ми работи добро некои копчиња работат некои не,дали го сменуваат бесплатно во телеком или се плаќа и колку ако се плаќа?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Мене ми дадоа друго старо без наплата, ми рекоа донеси го старото, но им кажав кој модел е од трите што ми ги покажаа, и ми дадоа. Бев во салонот во Беверли

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
Тв пакетот го има на Телеком МК апликацијата во делот на тв пакети. Преку апликацијата испратив барање за активирање на пакетот и сеуште чекам
Автоматски споено мислење:

Промотивниот ТВ пакет на НВО е тргнат од Телеком МК апликацијата. Претпоставувам дека предвреме го имаа вметнато, но верувам дека ќе го има пак како и секоја година промотивно.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom