MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Sto ne ti e jasno? Odbiras kakva tv sakas, kakov fixen internet, a vo zavisnost od mobilniot paket, ti zavisi dali e magenta s l m ( ne znam kako se vikaa). Znaci za da imas dva broja mobilni so 6gb internet i budzet 20000 denari, odberi samo L za mobilnite linii, drugoto moze i poevtini kocki da odberes vo ponudata.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Kolku priemnici sleduvaat so 3 Max Start i kolku se doplaka za dopolnitelen priemnik?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Eden i 1000 den za vtor ako sakas
А дали може уредот да се инсталира на ТВ на сосема различна локација од адресата на која е склучен договорот, но преку друг интернет провајдер?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
А дали може уредот да се инсталира на ТВ на сосема различна локација од адресата на која е склучен договорот, но преку друг интернет провајдер?
Ne

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Бидејќи пишува дека висината на буџетот зависи од избраниот Магента 1 пакет па ако некој знае нек пише колку се добива буџет за секој пакет L, S, M
Знам кога правеше договор брат ми за Магента он за него го зеде оној најскапиот за мобилен L пакет и доби буџет со кој мислам дека му дојде џабе телефонот ама не ми е јасно дали ги зеде и другите буџети од другите пакети или како беше не ми е многу јасно тоа.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Бидејќи пишува дека висината на буџетот зависи од избраниот Магента 1 пакет па ако некој знае нек пише колку се добива буџет за секој пакет L, S, M
Знам кога правеше договор брат ми за Магента он за него го зеде оној најскапиот за мобилен L пакет и доби буџет со кој мислам дека му дојде џабе телефонот ама не ми е јасно дали ги зеде и другите буџети од другите пакети или како беше не ми е многу јасно тоа.
Za magenta L sigurno e 10000 za sekoj mobilen broj (ne se secavam za koja tarifa bese 6000). Ama koga ce gi vidis cenite vo ledikom na primer ce vidis deka se e toa prevara. Telekom se poskapi, pa so popustot izleguva kako u mobiljara da si go kupil :(.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Денес се јавив и прашав. Во Магента Л пакетот имаш 2 мобилни броја. За уште други два се доплаќа плус 1600 денари со попуст, инаку било 2000. Кога прашав за тој буџетот ми рекоа да прашам во салон за да ми пресметаат колку ми следува. Не спомна никаква цифра.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Денес се јавив и прашав. Во Магента Л пакетот имаш 2 мобилни броја. За уште други два се доплаќа плус 1600 денари со попуст, инаку било 2000. Кога прашав за тој буџетот ми рекоа да прашам во салон за да ми пресметаат колку ми следува. Не спомна никаква цифра.
Jas koristam na dve adresi magenta L, na ednata 3 na drugata 2 mobilni broja. Denar doplata nemase, a vkupniot budzet mi e 50 000 den. Dogovorite gi pravev vo noemvri i ne mi se veruva deka se smeneti.
Dodusa edna kokoska vo ramstor me ubeduvase deka treba da platam za exen broj....no se iskarav i posle vo kapistec mi napravija dogovori bez doplata. I tie vrska si nemaat. Edni znaat drugi pojma nemaat!
 
Последно уредено:

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.362
Поени од реакции
516
Бидејќи пишува дека висината на буџетот зависи од избраниот Магента 1 пакет па ако некој знае нек пише колку се добива буџет за секој пакет L, S, M
Бев денес да се распрашам околу буџетите во Магента 1 , бидејки ми истекува договорот . Мене ми одговара Магента М пакетот , и за него ми понудија две опции .
Опција 1) Ми рекоа дека имам буџет од 6000 по телефон т.е вкупно 12000 денари. Но , кога би бирал телефон да не ја гледам цената за тој телефон од Магента М пакетот , туку цената по кој би го купил телефонот доколку не користам одреден пакет , т.е. по изгор цени . Во случајов доколку одберам поскап телефон со цена над буџетот , остатокот можам да го доплатам на 24 рати .
Опција 2 ) Да не користам никаков буџет , туку да ги гледам цените на телефонските уреди во Смарт М пакетот .
Се на се , не ми одговара Магента , пошто користам Фемили бокс , промотивен пакет од 2000 месечно , додека во магента би доплаќал плус 500 - 600 денари месечно , а би добил само 2 ГБ плус мобилен интернет (n)
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
За магента S 8000, за магента M 12.000 и за Магента L 20.000 фамилјарен буџет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom