Manchester United v Liverpool; 11-02-2012; Kick off: 12:45; Day 25 Old Trafford

Како ќе заврши натпреварот


  • Вкупно гласачи
    124
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
12.838
Поени од реакции
14.199
^Јас кога ќе кажам дека навиваме за посебен клуб.
Посебен,нема освоено титула од на дедо ми времето :icon_lol:

Нормално Ливерпул не бил единствен клуб кој тогаш му помогнал на Јунајтед и неможеш да кажеш дека немало да постоел ако не биле тие 5 играчи.Не го свакајте ова провокација јас/сите ние ги цениме овие браткси работи и можам само да кажам :cuc: за ливерпул што и покрај големото ривалство дале дел од себе да го спасат ''непријателот'' :)
Бтв незнам дали е вистина но таа година Реал ја освоиле лига на шампиони,но сакале да им ја подарат таа титула на бебињата но за жал не им дозволиле барем така имам слушнато :):cuc:
 
Член од
8 август 2011
Мислења
91
Поени од реакции
67
Да не бил Ливерпул прашање е дали Манчестер ќе постоел и ќе бил она што е денес како тим после Минхенската несреќа (не е никаква провокација ова).

Liverpool football club manager Bill Shankly offered 5 lfc first team players to Manchester United after Munich air disaster.Liverpool also offered to pay their wages.

.. Bill Shankly -"it also opened a lot of peoples eyes to how the fans hatred has destroyed what everyone believed were unbreakable bonds between United and Liverpool - sure there was intense rivalry but no hatred - Liverpool had a place in United hearts because as soon as it was announced we would carry on after Munich, (many thought we would fold) Liverpool were straight in and offered United the pick of their reserve team and any other help we might need - Forest were the only other club to offer help..!"
Многу поразлични (читај подобри) биле тие времиња. Не дај боже сега да се случи нешто такво на некоја екипа никој нема со прст да мрдне, ќе се збори за тоа три дена и толку...знае некој што стана со Јарославл хокеарскиот клуб?! Подоблестни биле тогаш луѓето, тогаш фудбалот бил емоции и борба за победа а сега се претвори во бизнис и борба за пари.
Инаку Мат Базби тогашниот менаџер на Јунајтед бил поранешен играч на Ливерпул и помошник тренер во клубот пред да дојде во Јунајтед. Тој бил голем пријател и со Боб Пејсли, тогаш тренер на младинскиот тим и помошник на Шенкли во Ливерпул а подоцна најтрофеен менаџер на Ливерпул. Така да врските помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед тогаш биле многу посилни отколку што се сега.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да не бил Ливерпул прашање е дали Манчестер ќе постоел и ќе бил она што е денес како тим после Минхенската несреќа (не е никаква провокација ова).

Liverpool football club manager Bill Shankly offered 5 lfc first team players to Manchester United after Munich air disaster.Liverpool also offered to pay their wages.

.. Bill Shankly -"it also opened a lot of peoples eyes to how the fans hatred has destroyed what everyone believed were unbreakable bonds between United and Liverpool - sure there was intense rivalry but no hatred - Liverpool had a place in United hearts because as soon as it was announced we would carry on after Munich, (many thought we would fold) Liverpool were straight in and offered United the pick of their reserve team and any other help we might need - Forest were the only other club to offer help..!"
И ко демек само од Ливерпул дошла оваа помош, а? Прашање било дали ќе постоел актуелниот англиски шампион во тоа време омг :pos:

Секоја чест за ова што го направил Шенкли, одамна викам дека овој човек е меѓу најголемите во англискиот фудбал, ама не бил само тој, ти го направи ко демек да не бил Ливерпул готово ќе било, крај. Можам до утре да пишувам кои се помогнале и работеле за без пари во клубот по несреќата.

Ова испаѓа ко да не донираше Ферги милион фунти или колку и да беа, да викаме ние дека немаше случајот JFT96 да стигне до ушите на парламентот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Многу поразлични (читај подобри) биле тие времиња. Не дај боже сега да се случи нешто такво на некоја екипа никој нема со прст да мрдне, ќе се збори за тоа три дена и толку...знае некој што стана со Јарославл хокеарскиот клуб?! Подоблестни биле тогаш луѓето, тогаш фудбалот бил емоции и борба за победа а сега се претвори во бизнис и борба за пари.
Инаку Мат Базби тогашниот менаџер на Јунајтед бил поранешен играч на Ливерпул и помошник тренер во клубот пред да дојде во Јунајтед. Тој бил голем пријател и со Боб Паисли, тогаш тренер на младинскиот тим и помошник на Шенкли во Ливерпул а подоцна најтрофеен менаџер на Ливерпул. Така да врските помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед тогаш биле многу посилни отколку што се сега.
Мислам дека би било исто толку би се случило (не да боже) некогаш нешто вакво.
За Мат Базби, зошто јас се мислам дека му било у стил понудено да биде помошник тренер на Ливерпул, одкако се вратил од војска, овој одбил, некако стапиле у контакт со него од Јунајтед и отишол нив да ги менаџира!!! Може грешам, јас таква информација имам у глава.
И за болдираното, те молам Пејзли (или со "с") :)
 
S

Stivie G

Гостин
И ко демек само од Ливерпул дошла оваа помош, а? Прашање било дали ќе постоел актуелниот англиски шампион во тоа време омг :pos:

Секоја чест за ова што го направил Шенкли, одамна викам дека овој човек е меѓу најголемите во англискиот фудбал, ама не бил само тој, ти го направи ко демек да не бил Ливерпул готово ќе било, крај. Можам до утре да пишувам кои се помогнале и работеле за без пари во клубот по несреќата.

Ова испаѓа ко да не донираше Ферги милион фунти или колку и да беа, да викаме ние дека немаше случајот JFT96 да стигне до ушите на парламентот.
Можеби и другите помогнале, но факт е дека Ливерпул најмногу му помогнал на вашиот тим. Можеби тимот ќе постоел, и пак ќе бил при врвот но со сигурност нема да бил тоа што е денес.
А последното што си го пишала со Фергусон воопшто не одговара како споредба на она што го имам пишано.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И ко демек само од Ливерпул дошла оваа помош, а? Прашање било дали ќе постоел актуелниот англиски шампион во тоа време омг :pos:

Секоја чест за ова што го направил Шенкли, одамна викам дека овој човек е меѓу најголемите во англискиот фудбал, ама не бил само тој, ти го направи ко демек да не бил Ливерпул готово ќе било, крај. Можам до утре да пишувам кои се помогнале и работеле за без пари во клубот по несреќата.

Ова испаѓа ко да не донираше Ферги милион фунти или колку и да беа, да викаме ние дека немаше случајот JFT96 да стигне до ушите на парламентот.
Далеку од тоа дека немал да постои, не требаше така да му се изнасмееш на постот, ти барем си пример за асални реплики. Инаку, во статијата убаво пишува од кои клубови била понудена помош....од Ливерпул и Нотингем Форест.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Можеби и другите помогнале, но факт е дека Ливерпул најмногу му помогнал на вашиот тим. Можеби тимот ќе постоел, и пак ќе бил при врвот но со сигурност нема да бил тоа што е денес.
А последното што си го пишала со Фергусон воопшто не одговара како споредба на она што го имам пишано.
Е како сеа не одговара? Ти викаш сме немало да постоиме. Па клубов имал и младински и резервен состав, се осврнале и на Виолет, Гаскел, Чарлтон. Ливерпул дал дел каков што дале и други клубови, исто ко што Ферги со неговата донација за судски трошоци беше еден од многумината кои го истуркаа случајот. Ако веќе идеме за најмногу, најмногу помогнале екс играчи на Манчестер Јунајтед кои се согласиле да работат како технички работници затоа што повеќето загинале во несреќата, но и затоа што клубот немал пари да ги исплати а сепак работеле за без пари одредено време. Не помогнал само Ливерпул и Форест, играчи понудиле и Астон Вила но Џими Марфи, помошникот на Базби сакал да се осврне на резервите и младинскиот тим. Колку што имам читано јас, овие играчи на Ливерпул Манчестер не ги земал баш поради ова, што сакале да продолжат со младинците, бидејќи во составот за 1958-59 нема играчи што порано играле во Ливерпул, но сепак е за пофалба сето ова, никаде не реков не :)

Исто така и Реал Мадрид заслужува високи почести затоа што Манчестер таа сезона бил главен фаворит и за ЛШ па откако ја освоиле, сакале таа шампионска титула нивна да му се препише на Манчестер, нешто што не го дозволила организацијата.

Сеа зашо знам дека ретко кој ќе ме разбере, секоја чест за Шенкли, испаѓа дека Шкотиве треба да ги учат Англичаниве како се живее со фудбалот, ама смешно е само да кажеш дека немало да се постои како клуб, тоа е се, не мислев нешо да те навредам. :)
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 12:21 ---
Далеку од тоа дека немал да постои, не требаше така да му се изнасмееш на постот, ти барем си пример за асални реплики. Инаку, во статијата убаво пишува од кои клубови била понудена помош....од Ливерпул и Нотингем Форест.
Се тоа ок ама дека пиша немало да постоиме ми беше смешно само, тоа :)
 
S

Stivie G

Гостин
Е како сеа не одговара? Ти викаш сме немало да постоиме. Па клубов имал и младински и резервен состав, се осврнале и на Виолет, Гаскел, Чарлтон. Ливерпул дал дел каков што дале и други клубови, исто ко што Ферги со неговата донација за судски трошоци беше еден од многумината кои го истуркаа случајот. Ако веќе идеме за најмногу, најмногу помогнале екс играчи на Манчестер Јунајтед кои се согласиле да работат како технички работници затоа што повеќето загинале во несреќата, но и затоа што клубот немал пари да ги исплати а сепак работеле за без пари одредено време. Не помогнал само Ливерпул и Форест, играчи понудиле и Астон Вила но Џими Марфи, помошникот на Базби сакал да се осврне на резервите и младинскиот тим. Колку што имам читано јас, овие играчи на Ливерпул Манчестер не ги земал баш поради ова, што сакале да продолжат со младинците, бидејќи во составот за 1958-59 нема играчи што порано играле во Ливерпул, но сепак е за пофалба сето ова, никаде не реков не :)

Исто така и Реал Мадрид заслужува високи почести затоа што Манчестер таа сезона бил главен фаворит и за ЛШ па откако ја освоиле, сакале таа шампионска титула нивна да му се препише на Манчестер, нешто што не го дозволила организацијата.

Сеа зашо знам дека ретко кој ќе ме разбере, секоја чест за Шенкли, испаѓа дека Шкотиве треба да ги учат Англичаниве како се живее со фудбалот, ама смешно е само да кажеш дека немало да се постои како клуб, тоа е се, не мислев нешо да те навредам. :)
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 12:21 ---


Се тоа ок ама дека пиша немало да постоиме ми беше смешно само, тоа :)
Прочитај поубаво, пишав дека е прашање дали ќе постои , не дека ќе згаснал како тим и сакав да кажам дека тимот нема да бил на рамниште што е денес ако Ливерул не помогнал во таа ситуација :).
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Ти не си за кажување!
И кај копуците твој пред некоја година беше испровоциран Евра, ама тогаш тој го јаде стапот и беше казнет!
Плус и вие имате расист во клубот така да твоето мислење не е релевантно!

Инаку очекувам тврд натпревар, типував навивачки победа на Јунајтед ама се е можно, дерби е. Очекувам да има исклучување(би требало кај Ливерпул), грубости на тони, ништо чудно судијата пак да ја ебе работата ама ќе видиме!

GGMU!!!
1.Само ретардиран,глуп човек може да каже дека Тери е расист. Па во последниве 6 години повеќе од пола од играчите се црнци бе :tapp::tapp:
Зошто не се пожалил некој од Дрогба,Есиен,Анелка,Малуда,Ешли,Макелеле,Галас,Рамирес,Стариџ за расистички навреди ??
2.Си знаете и вие дека судиите ке ви помагаат се додека сте во битка за титула со Сити.ФА неможат да поднесат тим со арапски сопственик да им освои ПЛ..
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Напатен еден. Еден од нај искомплексираните на форумов.
 
Член од
8 август 2011
Мислења
91
Поени од реакции
67
1.Само ретардиран,глуп човек може да каже дека Тери е расист. Па во последниве 6 години повеќе од пола од играчите се црнци бе :tapp::tapp:
Зошто не се пожалил некој од Дрогба,Есиен,Анелка,Малуда,Ешли,Макелеле,Галас,Рамирес,Стариџ за расистички навреди ??
2.Си знаете и вие дека судиите ке ви помагаат се додека сте во битка за титула со Сити.ФА неможат да поднесат тим со арапски сопственик да им освои ПЛ..
Од каде тоа дека ФА не може да поднесе арапски сопственик да освои ПЛ? Некои блиски извори до раководството на ФА мора да ти ја кажале веста :S. Ти го направи цело раководство на ФА расисти со постов...Се прашувам што ќе беше ако бевме во битка за титила со Челзи, тогаш ФА немаше да може да поднесе Русин (Евреин) да ја освои титулата претпоставувам нели?
Ќе се види дали Тери го навредил Фердинанд по расна основа или не, не сме ние тие што треба да судиме. И дај доста со тоа дека судии ни помагале, смешно е веќе. Никој не ви е крив што за 40 минути прокоцкавте 3 гола предност, не е лесно јебига.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
1.Само ретардиран,глуп човек може да каже дека Тери е расист. Па во последниве 6 години повеќе од пола од играчите се црнци бе :tapp::tapp:
Зошто не се пожалил некој од Дрогба,Есиен,Анелка,Малуда,Ешли,Макелеле,Галас,Рамирес,Стариџ за расистички навреди ??
2.Си знаете и вие дека судиите ке ви помагаат се додека сте во битка за титула со Сити.ФА неможат да поднесат тим со арапски сопственик да им освои ПЛ..
Значи се пронајде и ти некаде!
Плус ти си и искомлексиран идиот од Манчестер Јунајтед, домашните да ти ги убиеше некој немаше толку да го мразиш колку што ги мразиш Јунајтед во секој твој пост! Затоа ќе ти пишам се и сешто, и глупости и се зошто глуп си брат, искомплексиран и не можам да ти помогнам, оди лечи се!
--- надополнето: 8 февруари 2012 во 14:04 ---
Напатен еден. Еден од нај искомплексираните на форумов.
Првото место го држи без никаква конкуренција!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
1.Само ретардиран,глуп човек може да каже дека Тери е расист. Па во последниве 6 години повеќе од пола од играчите се црнци бе :tapp::tapp:
Зошто не се пожалил некој од Дрогба,Есиен,Анелка,Малуда,Ешли,Макелеле,Галас,Рамирес,Стариџ за расистички навреди ??
2.Си знаете и вие дека судиите ке ви помагаат се додека сте во битка за титула со Сити.ФА неможат да поднесат тим со арапски сопственик да им освои ПЛ..
Сигурно и ти имаш некој Албанец познаник па ти се случило да го кажеш зборот на Ш, нели? Ама е глупа споредбата со ова бил меѓу црнци па не ги мразел. Никој не рече дека ги мразел или па ги вреѓал на расна основа. И убијците се меѓу луѓе цело време па убиле некој човек.

И сите си имате грешна замисла во главите. Не беа судењата за дали особите ЏТ и ЛС се расисти, туку заради тоа што кажале нешто што не треба. Ја колку што знам и Ешли Кол се жалеше пред некој месец на расизам во Софија кога беа.

Да бе, арапски сопственик не можеле да поднесат да освои, како не, а руски можеле. Тоа од Џонсон ти беше пенал у саботата а тоа од Велбек не ти беше :)))) Како ви одговара така правите....

И ај без пцуења возрасни сте сите, 40,000 ве читаат, не ви доликува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom