MAKE UP (Шминка)?

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
преку ден пудра,руменило и маскара, а за навечер скоро све имам на мене:vozbud::pipi:
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
41
Поени од реакции
5
CORPSE PAINT!!! -бела пудра црн креон, црна сенка и црна маскара
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ај нид хелп! Прибидејќи затоа што иде матура, тоа свето празнување, маскембалење и така натака и така навака, ми требаат препораки за сенки. Боите се лила и црна. Сакам smokey eyes. Сенките да бидат појаки. Да не се мат и пастелни нијанси, туку нешто посвечено. Со која марка сенки тоа би излегло соодветно? И ако најде некој на нет некоја ваква комбинација, нека стави тука. П.С. Каде има вештачки трепки и колку пари се? Да ги купам сега, да ги пробам однапред, да не изгледам како вампир таму. Ако не ми стојат, да не ги носам. И некоја пудра за вечерно излегување да ми препорачате? Сполај ви!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Вака сеа.
За вештачки трепки најдобро е на козметичар да ти ги стават на самиот ден, и преубо изгледа, имав јас за матурата ако сакаш ќе ти покажам. 400 денари се. Мој совет немој сама да купуваш, поубо е на козметичар.
За сенки, најдобри ми се мене на seventeen, особено лилавата, имам каталог баш со таа комбинација, црно лилаво......
За пудра, макс фактор ми е преубава, исто и ревлон. Другите не ми се баш баш.
И така :smir:
 

Morbid

грофица
Член од
6 јануари 2009
Мислења
109
Поени од реакции
12
Мислам дека за пудра не би можеле да ти препорачаме зашто сепак ти самата треба да експериментираш и да видиш која најдобро ти лежи на кожата.:smir:

А за сенки би се сложила сo MaryJane затоа што и јас ги имам користено истите и навистина се добри(иако ретко користам сенки)
 
Член од
31 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
3
За на школо..пудра, руж и римел..може некад моливче само на краевите, а за искачање горе наведеното + туш =)
 
А

Аниии

Гостин
Не се шминкам многу често ставам само сјај црн моливи и маскара...:pipi: Уште сум мала
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Искрено ич несакам да ставам пудра,ама поради некои причини морам.
Креон ставам ама скоро и да не се познава и маскара и толку...

така некогаш и за навечер..или можам малку на очиве некоја побледа сенка.

и да.. сјајој и такви работи не поднесувам. Само лабело:pipi:
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Мала сум уште и не преферирам да ставам мн шминка.:) Понекогаш само навечер ставам малку пудра. А и сјај обавезно :)
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Пудра скоро никогаш не ставам,башка мала сум за тоа.
Маскара секогаш имам.
Коректор чат-пат кога излегувам навечер.
Руж исто ставам.
Толку.:toe:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
преку ден не се шминкам..доколку некогаш се нашминкам тоа е маскара и руж
а за навечер се шминкам во зависност од тоа каде ке излезам.Ако е некое по лајт место тогаш ставам и таква шминка(моливче,маскара,сјај за усни...А доколку сакам да биде повпечатливо тогаш користам сенки,пудра,некое карминче и слично
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Малку пудра,маскара и сјај за усни : ) ..стандард. Преферирам natural look. :pipi:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
онака "ретко" се шминкам ... некогаш ставам само маскара,пудра и некое лабелце ...

а кога сакам да изгледам онака поубаво си ставам и пудра и моливче,сенка .. бла бла :):)
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Лицето,е како платно на кое може да се направат секАкви слики.Најдобро е да одите кеј професионалец за некоја поголема пригода.Исто како и фризурата може многу да го измени обликот,сенките,боите на лицето.Највише ми се допага техниката на смоуки ајс,но има безброј други кои исто така се интересни.Важно е да се експериментира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom