Maкедонска молитва

Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Браво спотов е одличен! мошне патриотски.

Но имам едно прашање. Дали она демек сите цареви ни ги пратил и сега ни дава, дали тоа е НИкола Груевски пресветиот а?

На оваа телевизија под итно концесијата да му се одземе, тотален промашај, ова ми наликува на србите, на бугарите али знаете Србија до Токија, Београдски Пашалак... и тн. Само напред патриоти!
 
N

n/a

Гостин
Сит сум од глупости.
До гуша.

И пак ќе повторам:
Ако ова се прави со цел на обединување на народот,го избрале погрешниот клуч.Вака се разединува и кара народ.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ооооооооо...Св. Никола...... а мислевме дека Љубчо бил зајден......:kesa::vozbud:
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
1. Вулгаризирање и злоупотреба на името Божје.
Каде го виде тоа?
Јас секоја вечер се молам за Македонија.
Зарем е тоа злоупотреба и вулгаризирање?!?!?!?

2. Воскренување на идеи за Ариевски раси.
Не трескај глупости, каде се спомна Ариевска раса?
Неможе да лупнеш нешто, и после да те снема.
Поимот Македоноид првпат е употребен од Бизмарк, а фактот дека
во Македонија се раѓа карпестата уметност, со цртежи стари 40 милениуми, каде што бр. на цртежи само во Македонија е поголем од тој во цела Европа ЗАЕДНО.

3. Молитвата служи за молење а не за проповедање.
Добро, нека го сменат насловот во Македонска молитва и проповед

4. „Не си го изговарај напразно името Господово, твојот Бог, зашто Господ не ќе го остави неказнет оној кој напразно го кажува неговото име.“
Пак тресеш глупости, својствени за атеистите.
Фактот што ти си атеист, не значи дека го спомнуваш името Господово со некое оправдување.

Ако Македонија за тебе не значи ништо, ти си имаш проблем со себе.

Ми копираш тука од А1 страната, од дебилни сироти новинари кои во својот живот во просек прочитале по 0,8 книги.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Според голем број на кајганџи македонската молитва би требало да изгледа вака:

Ооо господе,ти што си на небото дај ни сила уште малце да издржиме,убоо да не изебе европа спасителна,дај ни сила за поубаво да си го исценкаме името наше насушно...

Наместо да плукате,пробајте ДА СЕ ПРОНАЈДЕТЕ ВО НЕА!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
1. Вулгаризирање и злоупотреба на името Божје.
ммм комуњар нашол да коментира за името Божјо....

ова нешто црн хумор или ...???

и што ви смета молитвата? мене искрено ми се допадна... само испаѓа дека сме крајно закоравени идиоти за да коментираме дека молитвата не чини
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
81
Поени од реакции
7
Пружили сте ми утеху. Досад сам мислио да меѓу мојим Србима има лудака који трабуњају о “небеском народу“, али ви сте надмашили не само Србе, него и Јевреје. Нико вам није раван.

:kesa:
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Пружили сте ми утеху. Досад сам мислио да меѓу мојим Србима има лудака који трабуњају о “небеском народу“, али ви сте надмашили не само Србе, него и Јевреје. Нико вам није раван.

:kesa:
Далеку пред нас сте вие...многу пред нас
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Каде го виде тоа?
Јас секоја вечер се молам за Македонија.
Зарем е тоа злоупотреба и вулгаризирање?!?!?!?
Малку ти е запортокаловен погледот, па најверојатно не може да видиш. Еве уште еднаш:
„Божји благослов за нас Македонци мои. Илјадници години чекам да ме повикате“
Дали ти кога се молиш за Македонија, се ставаш во улога на Господ Бог, па си земаш право да говориш од негово име ?
Не трескај глупости, каде се спомна Ариевска раса?
Неможе да лупнеш нешто, и после да те снема.
Извини, уште еднаш нема да ми се случи да напишам коментар, а да не ја дочекам твојата "ценета" реплика, па ако треба и до сабајле ќе чекам.:tv:

Волкче. Не влегувај во препотентни филмови, и не си придавај премногу значење. Не чини кога самиот себе се преценуваш.
Поимот Македоноид првпат е употребен од Бизмарк, а фактот дека
во Македонија се раѓа карпестата уметност, со цртежи стари 40 милениуми, каде што бр. на цртежи само во Македонија е поголем од тој во цела Европа ЗАЕДНО.
Значи се согласуваш дека белата раса е зачната од Македонците ?
Добро, нека го сменат насловот во Македонска молитва и проповед
Доказ повеќе дека врска немаш од она што го пишуваш. Кардинална грешка несвојствена за еден искрен верник, како што сакаш да се претставиш овде. Повеќе не би сакал да коментирам по ова, доколку самиот не изразиш желба.
Пак тресеш глупости, својствени за атеистите.
Фактот што ти си атеист, не значи дека го спомнуваш името Господово со некое оправдување.
Фактот што ти напразно јајш лајна, говори дека си уште едно портокалово партиско дронче. Но и тоа не е проблем.
Ја им цртам на такви за да подобро се разбереме.

Далеку сум од атеист, а не сум ни којзнае колку голем верник.
Значи може самиот себе да се дефинирам како умерен верник, кој добро знае да направи разлика помеѓу искрена верба во Бога, искрени пораки, и вулгаризирање и злоупотреба на името негово.
Ако Македонија за тебе не значи ништо, ти си имаш проблем со себе.
Ти си имаш проблем со твоето бедно расудување, а тоа веќе не е во мој домен. Толку околу ова.
Ми копираш тука од А1 страната, од дебилни сироти новинари кои во својот живот во просек прочитале по 0,8 книги.
А извини, но доколку креаторот на ова кампања, Господин Томиќ, имаше прочитано уште некоја книга плус после Трајче дрварчето и Зоки Поки, сигурно немаше на толку ниско ниво да падне за да го прави ова што го прави.

И гледам тебе дека те убедил во исправноста во неговиот труд, ама остај друго....сака и мене да ме убедува.
Епа нече мочи друже Пантичќу.

Стоп за такви имбицили !

ммм комуњар нашол да коментира за името Божјо....

ова нешто црн хумор или ...???

и што ви смета молитвата? мене искрено ми се допадна... само испаѓа дека сме крајно закоравени идиоти за да коментираме дека молитвата не чини
А ти бе гревче. Што да ти леплицирам на ова бедотија која си ја напишала ?

Доколку не знаеш што да напишеш, подобро ништо не пишувај за да не се глупираш.
А плус и попаметен впечаток ќе оставиш.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
мене не ми е јасно... што се сснавте да коментирате за спотот (или како да го наречам не знам)
ама ама во молитва чоек може што сака да си каже, и никој нема право да го суди за тоа....
мене лично не ми се допаѓа, ама не видов нешо толку катастрофално за очи да си вадиме....
а и гарант, на Бог не му се потребни адвокати.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Добро е што археолози, историчари и сл. (од ваков тип) има само по форумиве, и SCI-FI стриповите.
Инаку што се однесува до тоа дека нема ништо лошо, да нема ништо лошо во тоа што човекот си измислил молитва за себе но кога веќе измислил молитва за себе не мора да ја споделува со другите, едноставно на другите не им се допаѓа молитвата.Нека ја подели таму со најблиските.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
мене не ми е јасно... што се сснавте да коментирате за спотот (или како да го наречам не знам)
ама ама во молитва чоек може што сака да си каже, и никој нема право да го суди за тоа....
мене лично не ми се допаѓа, ама не видов нешо толку катастрофално за очи да си вадиме....
а и гарант, на Бог не му се потребни адвокати.
викаш нема ???????
така ти кажа Бог ?

море треба да отвориме кампања да се прекине наставата за религија повторно.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
[/B]море треба да отвориме кампања да се прекине наставата за религија повторно.[/COLOR]
јас бев и сум против веронаука.
конкретно за тоа на мтв... смени канал док трае и готово...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom