Maкедонија - Србија | 06.09, петок 21 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Туку вчера Илиевски со тројките беше како македонскиот Наваро.:pos: Гори од желба, ептен ми се свиѓа. И фацата што ја направи кога го удри по прстите српскиот играч кога шутираше за три. :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Владо на минатото првенство играше 39 (!) минути во просек. Сега игра 29. Неспоредливо е поефективен!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Конечноооооооооооооооо (y)
Тргна возот, одлична игра секоја чест ! (y) (освен ако немаја нешто прсти вмешано во утакмицата, ама не ми се верва оти секоја победа е битна, секој сака да однеси шо поќе поени во наредна фаза)
Многу ми е ќеф кога ќе си ги шлакаме Србија, каков тапан му дадовме да го памтат за секогаш :)
Меккејлеб ги ИЗГАЗИ ! :cuc: БРАВО МАЈСТОРЕ !
Антиќ конечно и од него добра партија е ова сега беше друго 16 коша 14 скока, а не некни 4 скока...
Илиевски мајсторски ! Браќата просек исто и Гечевски (y)
Ееее вака да играме на наредните кај ќе ни биди крајот :D

Трпески :pos::pos: СКРОЗ е земен чоекот :D
--- надополнето: 7 септември 2013 во 17:49 ---
Колку аут од форма е Бо, чудо невидено :(
Молам ? :)
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
483
Поени од реакции
502
Posle navistina solidnata igra i nesreken poraz od CG koga na krajot kaj niv se vleguvase a kaj nas topkata vrtese okolu obracot i ispadjase(na 2 pati kaj Bo) i slabata igra protiv Litvanija koga ama bukvalno na nikoj ne mu odese(mozebi za toa pridonese i nivnata jaka odbrana na nasite bekovi) sinoka eksplodiraa ama bas site.Ne deka SZrbija igrase slabo tuku nasite tolku im dozvolija.Sega ostanuva samo da si zavisime od samite sebesi,so 2 pobedi do kraj nikakvi matematiki ne ne interesiraat.Ama zatoa i samo poraz od BiH i tolku od vtoriot krug za nasite.
Neka prikazat i 70% od ona so Srbija nema da imame problemi ni so BiH ni so Letonija
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Само нека вака продолжат момциве и немаме гајле за идните натпревари :cuc:
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Најјак беше еден од близнаците кога му акна бокс на србинот во грбот :pos:
 
G

Geezer

Гостин
M

Mario Gómez

Гостин
Ја глеам репризата од РТС на јутуб, и комедии е коментаторов, влез на Војдан во рекет овој го мава по рака чисто, коментаторот вика па то нема везе фаул, бла бла... Пушете северњаци. :D
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ја глеам репризата од РТС на јутуб, и комедии е коментаторов, влез на Војдан во рекет овој го мава по рака чисто, коментаторот вика па то нема везе фаул, бла бла... Пушете северњаци. :D
Пушти линкче ако сакаш :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom