Maкедонија - Србија | 06.09, петок 21 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Гече и не го чуваше Крстиќ. Го чуваа Антиќ и Самарџиски ( кога играше).
Гече го чуваше 5-6 напади Крстич, не ни мрдна во тие дуели Крстич, јас не реков дека можи да го чува цел натпревар, ама кога ќе има потреба, може ите како да го зачува
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Да кажам и јас нешто за утакмицава. Одигравме одлично точно тоа што ни требаше за победа. Покажавме зашто сме 4 - ти во Европа и колку сме подобри од сите репрезентации во нашата група. Сега треба да си ја завршиме работата со победи над БиХ и Летонија. Многу ќе недостасува Чековски али Брчков е добар играч. Знае да покрие иако вчера се гледаше тремата кај него. Ќе мора Самарџиски да го подигне нивото на игра, едноставно ќе мора. Нема да смее зицери да промашува. Дамјан е играчиште, се гледа по играта на ова ЕП колку беше паметен потегот да се врати во Македонија и да игра редовно за МЗТ, бенефитот од АБА лигата е повеќе од очигледен.

Јас искрено се надевам дека и утре и задутре ќе победиме и пренесеме 2 поени во следната фаза. Франција, Украина и било која трета репрезентација од таа група мислам дека можеме да ги добиеме. Французите на хартија немаат баш многу силен состав но ќе видиме како ќе се покажат. Доста слаби се според мене иако се дига голема фама за нив.

Напомена: Доколку Шпанија е помеѓу први 6 репрезентации на првенствово а се очекува да биде, првите 7 репрезентации одат на СП не 6. :)

Многу мерак ми се направи вчера по победата по пукањето во гради на србите дека се најдобри и дека само ни земале младинци а газат. Жими мајка што ќе играа пола од дечките на ЕП да се согласеа Теодосиќ и другите да играат али криво им е што ги одбија а што Бо што не е ни Македонец а сака да игра за нас. Далеку од тоа дека не ги бива или не се добри али непотребни аргументи.

Ми се допаѓа желбата на Илиевски да победува на првенствово, мерак да го гледаш е човекот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Моќен е Перо, Пеџа врска нема :D :D
:D
Море остај еј, Пеџа ептен ме изненади вчера, во позитивна смисла секако, како се бореше, како лав. И покрај тоа што го усраа судиите, и покрај тоа што имаше лимитирана минутажа, сепак за тоа што го изигра даде 110% од себе. Секоја чест, нека игра вака на секоја утакмица. :cuc:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Синоќа на леблебиџиската улица во Струмица...


Пред Селект, Пабо, ТНТ, Дукат, Гламур...
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
120
Поени од реакции
66
Читам по кометариве ама изгледа никој не примети кој е најзаслужен да се тргне малерот за утакмицата со Србија.

Па нели приметивте дека Бо за оваа утакмица ја избричил брадата :).
Сега знаци додека му порасне нова ние ќе станеме Европски прваци.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.155
Поени од реакции
2.594
Браво дечки! Ајде идеме уште ДВЕ победи

И кој му е курац на Антич со тројките, коа гледаш дека не ти оди не шутирај да ти ебам ќелавицата
Стварно кој му курац на Антич,14 скока направи..
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Ми ја наполнија душава со среќа!Херои се и во пораз и во победа.Со успех понатаму !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom