Maкедонија - БиХ, 05.09.2011 20:00

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.094
Алелуја тројка...
Мора да се вратиме, верувам во нашиве :D
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Забележувате во резултатот, на БиХ како се менува. од 16 сега е 15,?
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Што ви е бе Чеховски е дрво невидено, незнае да ни да ја води топката само знае да додава и да се гура, браво за тројките што ги дада али ипак со такви "таленти" не се станува шампион. И јас коа играм кошарка давам тројки и да ме стаат да играм би дал али не е само тоа битно, инаку баш приметите го Чеховски се плаши да ја води топката чим му додадат одма или шутира или додава....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Да ти ебам среќата скапана, 10 пати излезе топката од кош.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.525
Поени од реакции
20.649
да ама затоа војдан партали прави ... вонсериски талент !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.094
Добро е, со никаква игра заостануваме само еден поен. На крај топката не го посака Чековски...
Треба малку да им се даде шанса на другите. Нека проба со Самарџиски, нека влезе малку Мираковски (само Соколов да не е :D)...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Телетович засега дрво дајте бе поангажирано у одбрана овие слаби се се гледа апла.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Што ви е бе Чеховски е дрво невидено, незнае да ни да ја води топката само знае да додава и да се гура, браво за тројките што ги дада али ипак со такви "таленти" не се станува шампион. И јас коа играм кошарка давам тројки и да ме стаат да играм би дал али не е само тоа битно, инаку баш приметите го Чеховски се плаши да ја води топката чим му додадат одма или шутира или додава....
Добар е засега Чековски,поени и асистенција.По твојата логика што би рекол за Соколов?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Што ви е бе Чеховски е дрво невидено, незнае да ни да ја води топката само знае да додава и да се гура, браво за тројките што ги дада али ипак со такви "таленти" не се станува шампион. И јас коа играм кошарка давам тројки и да ме стаат да играм би дал али не е само тоа битно, инаку баш приметите го Чеховски се плаши да ја води топката чим му додадат одма или шутира или додава....
Абе чеХовски море нуб те глеам не знаеш ништоод кошаркава не гњави,Чековски пак е супер само еве со тројкиве му излегоа од кош.Него нашиве мислат дека лесно можат да добијат без замарање и трчање во одбрана ама неможе да ги победиш овие ако ги оставаш на шут.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Добро е, само треба овие од клупата да влезат повеќе во игра, зошто второ полувреме ќе биде потешко.
 
В

Вори

Гостин
Што ви е бе Чеховски е дрво невидено, незнае да ни да ја води топката само знае да додава и да се гура, браво за тројките што ги дада али ипак со такви "таленти" не се станува шампион. И јас коа играм кошарка давам тројки и да ме стаат да играм би дал али не е само тоа битно, инаку баш приметите го Чеховски се плаши да ја води топката чим му додадат одма или шутира или додава....
Чековски не е плејмејкер бе пријателе па да знае да ја води топката.Дечкото е центар и игра одлично во одбрана,а и од време навреме знае да погоди и тројка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom