Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 619 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.138
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
KohlBass напиша:
Стварно никогаш не научив како тоа се мери кој е подобар гитарист... Ќе се потруди некој да ми објасни?
Ni jas ne znam kako se meri koj e najdobar gitarist, ali ako se gleda po toa koj najbrzo moze da sviri, togas najdobar e Michael Angelo Batio.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Smert напиша:
Ni jas ne znam kako se meri koj e najdobar gitarist, ali ako se gleda po toa koj najbrzo moze da sviri, togas najdobar e Michael Angelo Batio.
Е шо оти е најбрз, кој неможе да го напраи тоа? Ако седне, ќе вежба цел живот и ќе успее евентуално...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Ajmo deco nastapot na Apocalyptica na Eurosong Contest 2007

=
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
KohlBass напиша:
Е шо оти е најбрз, кој неможе да го напраи тоа? Ако седне, ќе вежба цел живот и ќе успее евентуално...
Не, секој неможе.

НоОоОо, сепак е голем бројот на оние што евентуално би успеале, и следствено на тоа, брзината не може да биде единстфеното мерило.


Ја ја ценам само креативноста комбинирана со скоро-перфектна-ама-не-перфектна увежбаност во употреба на техники.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Goddess of Chaos напиша:
Не, секој неможе.

НоОоОо, сепак е голем бројот на оние што евентуално би успеале, и следствено на тоа, брзината не може да биде единстфеното мерило.


Ја ја ценам само креативноста комбинирана со скоро-перфектна-ама-не-перфектна увежбаност во употреба на техники.
И сепак, се` се сведува на субјективност, при што се губи секаква смисла во споредување. (како што нема смисла било каква тема `Кој е подобар _______` што има врска со уметност)
 
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
јас мислам дека апокалиптика се далеку боље од маталика
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ти немаш мозок у глава. Како може кавер бенд да биде подобар од бендот од каде ги крадат песните....
 
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
pcjodamaster напиша:
Ти немаш мозок у глава. Како може кавер бенд да биде подобар од бендот од каде ги крадат песните....
Апокалиптика како прво им ги популаризира песните на Металика!
Металика ти е обичен метал бенд!
А Апокалиптика... Нема како нив. Дај да те видам најди ми уште еден метал бенд со Виоли и виолончела! НЕМА
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Popularizira pesni od Metallica? :| Uuum.. dobro.
 
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
MaRiNa`Oh напиша:
Popularizira pesni od Metallica? :| Uuum.. dobro.
Сум слушнала добар дел на луѓе кои прво слушнале за апокалиптика а после за металика
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Најдобриот гитарист немора да е и најбрзиот гитарист, убавината на едно соло не е брзината туку мелодијата но сепак и техниката си го прави своето.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Апокалиптика постоат од 97` некаде, а Металика до 95/96 имаат продадено околу 50ина милиона албуми. Дека Апокалиптика ја направија Металика популарна, тешко, ама дека Металика ја направија Апокалиптика популарна кога ја зедоа на турнеја, е тоа е веќе нешто друго.
 
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
pcjodamaster напиша:
Апокалиптика постоат од 97` некаде, а Металика до 95/96 имаат продадено околу 50ина милиона албуми. Дека Апокалиптика ја направија Металика популарна, тешко, ама дека Металика ја направија Апокалиптика популарна кога ја зедоа на турнеја, е тоа е веќе нешто друго.
само кажувам што слушам од луѓето!
Али мора да се признае дека Апокалиптика е многу по оргинална од Металика иако свират нивни песни
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Да де поради челата.....голем к*р, ај јас ќе соберам виолина, флејта, труба и клавир и ќе ја свириме Fade to black и ќе бидеме оригинални, пошто нели фраери сме што свириме ТУЃИ песни....
 
Член од
18 мај 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
pcjodamaster напиша:
Да де поради челата.....голем к*р, ај јас ќе соберам виолина, флејта, труба и клавир и ќе ја свириме Fade to black и ќе бидеме оригинални, пошто нели фраери сме што свириме ТУЃИ песни....
Па ај да те видам земи и биди ПОЗНАТ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom