Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
PsyhoOo напиша:
само кажувам што слушам од луѓето!
Али мора да се признае дека Апокалиптика е многу по оргинална од Металика иако свират нивни песни
se utepav smea.....teski ku izvini prostitutki se........:tapp:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
PsyhoOo напиша:
Сум слушнала добар дел на луѓе кои прво слушнале за апокалиптика а после за металика
these is the end my beatufil friend како шо Морисон рече
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
sigurno od maloletnickive slusnale koi se palea po plaviot ropak.......
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Метал слушам редовно, а и не поднесвам турбо-фолк. Последно време ги слушам Metallica, Iron Maiden, Limb Bizkit и Linkin Park, значи слушам метал од различни жанрови. :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.901
PsyhoOo напиша:
Апокалиптика како прво им ги популаризира песните на Металика!
Металика ти е обичен метал бенд!
А Апокалиптика... Нема како нив. Дај да те видам најди ми уште еден метал бенд со Виоли и виолончела! НЕМА
Ima, ima... Pobaraj tuka, ke najdes uste nekoj bend.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
PsyhoOo напиша:
А Апокалиптика... Нема како нив. Дај да те видам најди ми уште еден метал бенд со Виоли и виолончела! НЕМА

А? Ај шо се изнатреска глупости на темава, ама ова беше најголемката :pos:

Ги поштувам Апокалиптика, ама во реални размери for the love of god :drk:

Rasputina ти се првиот и правиот пример за ненормален бенд со ВИОЛОНЧЕЛА и КРЕАТИВНОСТ.
Секако, типците и типката шо се забављаат со виолончела у бендов исто така можат у секое време да преработат пола дискографија на Металика, ама шо знаеш, очигледно тоа не им претставува доволен предизвик.


Кутрите Металика, никако не успеваа сами да заработат популарност со својата очајна музика....ајде сите по 2 денари, да им испратиме музичка честитка за Нова Година.
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
ZIKS напиша:
Метал слушам редовно, а и не поднесвам турбо-фолк. Последно време ги слушам Metallica, Iron Maiden, Limb Bizkit и Linkin Park, значи слушам метал од различни жанрови. :)
хехе исто сум и јас ама само не Iron Maiden. Другите да. Ама тука се и System of a Down и Arch Enemy. Значи за нијанса по хардкор метал слушам :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Што му се дешава на чоек што слуша Лимп Бизкит



и ја ги слушам/в, ама неможеш да ти бидат намбер уан бенд у колекцијата од метал што ја поседуваш и да викаш дека слушаш метал.
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
PsyhoOo напиша:
Сум слушнала добар дел на луѓе кои прво слушнале за апокалиптика а после за металика
Te molam ne zborvi napamet, aman, ne sporedvi popularnost na metallica i apocalyptica. Tie lugje za koi zborvish se 13 godisni? ili 14?
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Гижо напиша:
Што му се дешава на чоек што слуша Лимп Бизкит



и ја ги слушам/в, ама неможеш да ти бидат намбер уан бенд у колекцијата од метал што ја поседуваш и да викаш дека слушаш метал.
Кој кажал намбер уан? Имам само 3-4 песнички слушнато и добри се но многу е нагласен рапот во песните(оти тоа е главно ну метал).намбер уан ми беа линкин парк но сега веќе не се металци така да арч енеми ми се сега за сега намбер уан :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Ја си пишав што имав на ум. Ако си си се пронашол, извини :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
PsyhoOo напиша:
А Апокалиптика... Нема како нив. Дај да те видам најди ми уште еден метал бенд со Виоли и виолончела! НЕМА
abe glup, prvo apokaliptika ne e metal band, vtoro samo svirat tugji pesni od metal bendovi.....

i daj ne zaebavaj znaci ti vrska nemas od metalot, samo da gi navedam legendarnite skyclad, i plus slusaj gi starite raboti od bach pa ke znaes koj bese prviot metalec so violini i celo........:tapp:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ејјјј аљи филм ми беше кога ги видов апокалиптика на евровизија... хиххихи...

Иначе како се вика Металика на руски? - желевце

п.дс,, лим бизкит ги сметате за метал??? што во на вас бре???

имаше еден ан мкметал пред 3/4 години го дупевем, го прашуем шо метал слушаш и он ми вика Дет Метал Брат, и пецо го прашува а кои групи и почиња да набројува некои вакви гејови како Ин флејмс, Анхоли Конфјужн, Ет Тхе Гејтс... лее се посрав после на форум...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Овој кидна од форум, виде дека го правиме будала и бега :icon_lol:

Апокалиптика попознати од Металика, :pos:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
pcjodamaster напиша:
Овој кидна од форум, виде дека го правиме будала и бега :icon_lol:

Апокалиптика попознати од Металика, :pos:
епа метаљика не свиреа на евровизија, башка и метаљика немаат дојдено во Скопје, ти текнува??? :pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom