Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 621 54,5%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,0%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 8,9%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.140
N

NightFuneral

Гостин
ne rekov takvo neso.Ne moze coek odednas mu teknalo"aj be metalec ke stanam'',toa ide postepeno.Ne od 5 godini.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
NightFuneral напиша:
ne rekov takvo neso.Ne moze coek odednas mu teknalo"aj be metalec ke stanam'',toa ide postepeno.Ne od 5 godini.
a kako se stanuva metalec?
Da slusas metal kolku vreme?
da te vrabotat vo metalec?
Jas slusam punk-rock 15-6 godini pa ne sum panker
sminker so rokersko ponasajne
hipik vo dusa
i slusam punk
Punkot ne e samo muzika toa e nacin na zivot,na razmisluvajne isto kako i metalot.
i kako postepeno ce pocnis so baladite na metallika i ke zavrsis so hard death trash noise core heavy metal:pos:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
a be site go svakaat pogresno i go kazuvaat pogresno terminot "da stanam metalec"...da ustvari kako se stanue metalec"??.....gluposti...jas ne gi delam lugeto na metalci, raperi, pankeri, turbo-folkeri....nego samo na luge sto slusaat metal, rap, pank, i turbo-folk.....a nekoj sto slusa POP kako ke se vika.....POPER, POPEC, POP :pos:
 

Романтичар

Се хранам масно и навивам гласно!
Член од
10 јануари 2006
Мислења
125
Поени од реакции
0
Blind Guardian, мојата омилена група! :cuc: Едвај чекам да излезе новиот албум и да ја почнат светската турнеја, па ако треба ќе ставам нешто под хипотека за да отидам на некој од концертите. :icon_lol:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The_Grim напиша:
a be site go svakaat pogresno i go kazuvaat pogresno terminot "da stanam metalec"...da ustvari kako se stanue metalec"??.....gluposti...jas ne gi delam lugeto na metalci, raperi, pankeri, turbo-folkeri....nego samo na luge sto slusaat metal, rap, pank, i turbo-folk.....a nekoj sto slusa POP kako ke se vika.....POPER, POPEC, POP :pos:
Се станува бе.
Се будиш едно сабајле, не се чешлаш и земаш црна шминка од мајка ти, пишуваш best metal bands на гугл и ги учиш напамет сите бендови и албуми, облекуеш некој црн партал и на улица.
-Еј пази го металецов.
-Аууу ама е хардкор.
Од муабет на муабет и стануеш металец у очите на другите преку нооооќ......
Сеа дали си се глупираш или стварно обожаваш метал, ТВОЈА работа.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
NightFuneral напиша:
zaboraivte cradle da mu gi protumacite...black metal.abe ne moes da stanes metalec samo zasto ti e interesno.Metal treba u dusa da ti e.

Хм....:icon_roll
Еве на пр. некој слушал подолго време панк или рок или така нешо и не го интересирал многу металот. Од другари, од интернет, телевизија и да нејќел се сретнувал со метал и го заинтересирало. Почнал да слуша интензивно.
Не му било у душа, почнал со панк завршил со метал.
Ебаве престанете да ги делите така више преку кур ми е!
Ако се заинтересирам да слушам метал ќе слушам и у пичку матер, НЕ СМЕЕ никој да ми рече "Тебе металот не ти е у душа мораш да слушаш метал 20 години па да бидеш металец"!
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Taka e Goddessss....imas poddrska od mene....(ako nekogas padnes) :))
Celo vreme go zboram toa...Bravos.... :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
најважно е ти самиот како се осеќаш

ја се осеќам како рокер
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
А јa шо да правам....ко џубренце се осеќам ни панкер ни рокер ни металец :icon_lol:
Некој нека ми каже мислење шо сум
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
А бе сте слушнале за овој новиов метал бенд?
Цеца и другови?
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Goddess of Chaos напиша:
А јa шо да правам....ко џубренце се осеќам ни панкер ни рокер ни металец :icon_lol:
Некој нека ми каже мислење шо сум

:dudlac::dudlac::dudlac:

:pos::pos::pos::pos::pos:

SE ZEZAM.....:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom