Mетал

Метал

  • Обожавам

    Гласови: 618 54,4%
  • Слушам чат-пат

    Гласови: 285 25,1%
  • Не ми прави толку мерак

    Гласови: 102 9,0%
  • Неможам органски да го поднесам

    Гласови: 132 11,6%

  • Вкупно гласачи
    1.137
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Вака сега не го сакам прогресивот ама не можам да кажам дека е тапа оти тапа е само рапот...
Иако не сакам прогресив за Опет никој неможе да каже дека нечинат.Имаат феноменален вокал и супер басист...
Бубњарот е упм. добар како и соло гитаристо...
Во глобала тие се еден бенд на кој му е сето под конец...
Немаат ниту една утка

еве брутал за jamey jasta и немој да ми речиш дека и Obituary не чинат

Пуки за ова од мене ќе кркаш слаканица!!:baeh: од кај ти дојде на памет жити се обитуари брутал?:pos2::pos2::pos2:не се брутал туку дет метал:nenene:
.....
 
F

FallenHypaspist

Гостин
значи, не е по негов вкус, значи не ги исполнува критериумите кои тој си ги поставил... што значи дека е синоним со тапа... :tapp:
другар, боље клин пеање од металкор сфати дека нема...
иначе што тресеп муда овака?? ја зборам ли за блек металот ова она?? НЕ!!!! само речам дека ми се тапа, и толку...
а не ко тебе, овакви биле онакви биле...
а бај д веј, тоа што мислиш дека е пичкарско пеање нема никаква врска со металкорот, тоа ти е ЕМОКОР!!!или ПОСТ ХАРДКОР!!!!

Знаеш ли што најчесто не тера на расправии??
Изразите како што се ''тапа'',''срање'' итд итд.....како што пиша не знам кој колега претходно изразите како ''не ми се свиќа'',''Не ми се по вкус'', немаат ништо заедничко со изрази како ''тапа'',''срање''....Позз
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Знаеш ли што најчесто не тера на расправии??
Изразите како што се ''тапа'',''срање'' итд итд.....како што пиша не знам кој колега претходно изразите како ''не ми се свиќа'',''Не ми се по вкус'', немаат ништо заедничко со изрази како ''тапа'',''срање''....Позз
хх...
и те како имат врска...
се што ти се свиѓа ти е океј...а за она што не ти се допаѓа неможеш да речеш дека не ти е по укус, него викаш дека не ти се свиѓа, со други зборови тапа...
значи или ти се свиѓа нешто или не...
а не се по мој вкус можеш да кажеш за некој бенд кој не ти се свиѓа, т.е тапа ти е а имаш респект кон него(од аспект на влијание,тираж и сл)
ај да не млатимо празна слама со работи кои немат врска со музика... океј?

Пуки за ова од мене ќе кркаш слаканица!!:baeh: од кај ти дојде на памет жити се обитуари брутал?:pos2::pos2::pos2:не се брутал туку дет метал:nenene:
.....
човекот само ми даде предлог... инаку групава има доста влијанија од различни жанрови...
 
F

FallenHypaspist

Гостин
хх...
и те како имат врска...
се што ти се свиѓа ти е океј...а за она што не ти се допаѓа неможеш да речеш дека не ти е по укус, него викаш дека не ти се свиѓа, со други зборови тапа...
значи или ти се свиѓа нешто или не...
а не се по мој вкус можеш да кажеш за некој бенд кој не ти се свиѓа, т.е тапа ти е а имаш респект кон него(од аспект на влијание,тираж и сл)
ај да не млатимо празна слама со работи кои немат врска со музика... океј?



човекот само ми даде предлог... инаку групава има доста влијанија од различни жанрови...
Кај мене не функционораат стварите така ниту ќе функционираат..
Иначе поштувам и бендови кои не ми се по вкус....значи не ми се по вкус - не се тапа ако не ми се по вкус.....Не викам дека изразот ''тапа'' не треба да го користиш него да го користиш кога треба...Како што е случајот со комерциализаторите на металот...
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
Кај мене не функционораат стварите така ниту ќе функционираат..
Иначе поштувам и бендови кои не ми се по вкус....значи не ми се по вкус - не се тапа ако не ми се по вкус.....Не викам дека изразот ''тапа'' не треба да го користиш него да го користиш кога треба...Како што е случајот со комерциализаторите на металот...
ај сга, создади и речник или лексикон на терминологија у музиката...
кај тебе можда не се движат така работите ама кај некој друг да...
прочитај погоре што пиша ја... ке видиш дека оние бендови кои не ми се свиѓат, ама имат остаено одредено влијание,или по некој не-музички фактор ми се свиѓат, викам дека ми се океј... така?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
ај сга, создади и речник или лексикон на терминологија у музиката...
кај тебе можда не се движат така работите ама кај некој друг да...
прочитај погоре што пиша ја... ке видиш дека оние бендови кои не ми се свиѓат, ама имат остаено одредено влијание,или по некој не-музички фактор ми се свиѓат, викам дека ми се океј... така?
Море попрочитај што имаш пишано неколку страни назад....
Гледај...
Тапа - Нискоквалитетни бендови,правци,поединци и слично....
Не ми е по вкус - Се што не ти се лично свиѓа
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Кај мене не функционораат стварите така ниту ќе функционираат..
Иначе поштувам и бендови кои не ми се по вкус....значи не ми се по вкус - не се тапа ако не ми се по вкус.....Не викам дека изразот ''тапа'' не треба да го користиш него да го користиш кога треба...Како што е случајот со комерциализаторите на металот...
Abe kd ke prestanat vaste kavgi.:uvo::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
со крајот на овој форум.. па ќе продолжи на следниот... па на следниот и така натака, зашо ова е форум па луѓето си се препуцаваат безболно овдека... место in real life :D.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
хх...
а не се по мој вкус можеш да кажеш за некој бенд кој не ти се свиѓа, т.е тапа ти е а имаш респект кон него(од аспект на влијание,тираж и сл)
ете што рече...
значи, не ми се свиѓат е многу поблаг израз од тапа...

Море попрочитај што имаш пишано неколку страни назад....
Гледај...
Тапа - Нискоквалитетни бендови,правци,поединци и слично....
Не ми е по вкус - Се што не ти се лично свиѓа
хахаха... ај цитирај ми дек см га напишал тој... колку и да тражиш нема да најдеш ништо, зш нешто такво не см кажал...

со крајот на овој форум.. па ќе продолжи на следниот... па на следниот и така натака, зашо ова е форум па луѓето си се препуцаваат безболно овдека... место in real life :D.
друже ја уште горе напиша дека не сакам да млатиме празна слама, т.е да зборимо за нешто што нема никаква врска со музиката... ама тој си продолжи...:toe: што сеа да прим ја?

Abe kd ke prestanat vaste kavgi.:uvo::pos2::pos2::pos2::pos2:
колку и да се карамо, пак се сакамо, така ли е ацка?
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Ок ок доста со расправљање....!!!!

Поентата ми беше сите кои не ги разликуваат поимите и фразите -Срање,Глупости,Не ми се свиѓа ,Не се о мој вкус - едни од други да се потрудат да ги разграничат зашто тоа ја ствара оваа бурна атмосвера полна со караници....

Иначе Мики да ќе се сакаме:D Него ти земи разлистај последните неколку страни,не последниот пост....и види што ти зборим....али ај доста е каеање....
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе Аце и Мики таму сте си другари по дома а само форумов го користите за карање х) Не ли можете дома да си се карате или со публика поинтересно е? х)
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Со публика е позакон:smir:

заебавам се... прогресивот како жанр(освен опет), заедно со норвешки блек метал(и блек метал уопште, со исклучок на Мардук... ми се најтапа метал жанрови...
а овие Стреам Оф Пешн, јесте да, на заебанција ги пишав, како први на таа листа од најтапа бендови според мене...
А мики братче штом тражиш да ти цитирам еве ти едн помек цитат....
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.438
Поени од реакции
7.897
друже, ја реков дека стреам оф пешн ми се тапа,срање и не ми се свиѓаат и неможам да ги поднасам...
а она што ти го рече погоре беше...

Море попрочитај што имаш пишано неколку страни назад....
Гледај...
Тапа - Нискоквалитетни бендови,правци,поединци и слично....
Не ми е по вкус - Се што не ти се лично свиѓа

според мене тие се тапа, и што друго погрдно да употребиш нема да згрешиш(срање,тапа,глупо или не ми се свиѓа)...

ај позз... лав ја... :smir:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
tomislayer
па видиш дека прогресивот и не бил толку лош, ипак:wink:
е сеа си земи една доза Unexpect,Negura Bunget,Blotted science,Diabolical Masquerade ,Edge of Sanity,Into eternity,Theory in practice,Ved buens ende,Vintersorg
и ќе ја опраеме работата

ке забраев, обавезно Agalloch слушни ,тоа е ultimate бeнд.мош на почеток ќе те замара ам не сеоткажувај, земи го прво Pale folklore албумот .
Ќе видам ќе им даам шанса :smir:
 
F

FallenHypaspist

Гостин
друже, ја реков дека стреам оф пешн ми се тапа,срање и не ми се свиѓаат и неможам да ги поднасам...
а она што ти го рече погоре беше...




според мене тие се тапа, и што друго погрдно да употребиш нема да згрешиш(срање,тапа,глупо или не ми се свиѓа)...

ај позз... лав ја... :smir:
Оно нема ја на дрва зборим овдека.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom