Mакедонски Twitter награди 2013-та

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Imat i okej lugje na tviter ali se malcinstvo...a za ovie drugive samo za gasna komora se... pa poznavam covek koj vo kino dodeka gledavme film si tvitase za stolcinjata, temperaturata, za majkata so deteto sto sedela do nego, za prevodot vo filmot i za sto uste ne...definitivno covek za na terapija...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Добар дел од форумџиите се и тука на Кајгана. Во врска со гласањето си имаше анкета. Незнам зошто толку ви смета твитер, или твитер наградите.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Добар дел од форумџиите се и тука на Кајгана. Во врска со гласањето си имаше анкета. Незнам зошто толку ви смета твитер, или твитер наградите.
Ај не заебавај :D
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Добар дел од форумџиите се и тука на Кајгана. Во врска со гласањето си имаше анкета. Незнам зошто толку ви смета твитер, или твитер наградите.

Во кратки црти: Пошо е идиотска манифестација на која се доделува награда како највлијателен твитерџија. Влијателен твитерџија! Хаха!
Се промовира некоја си заедница, која е во заблуда дека од нив потекнува quick witted хуморот и сарказмот. Џаболебари и меѓусебни тапкачи по рамо. Е затоа ми сметаат твитер наградите и нивната помочана заедница.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Ај не заебавај :D
Лапсус плајваз :) Мислев на твитерџиите де :)
Во кратки црти: Пошо е идиотска манифестација на која се доделува награда како највлијателен твитерџија. Влијателен твитерџија! Хаха!
Се промовира некоја си заедница, која е во заблуда дека од нив потекнува quick witted хуморот и сарказмот. Џаболебари и меѓусебни тапкачи по рамо. Е затоа ми сметаат твитер наградите и нивната помочана заедница.
Тебе ти е идиотска, за некого не е.Па и на форумов е слично. Избори за најфорумџии, собиранки, па никој тоа не го оспорува или евентуално плука по тоа. Тие што добиле награда да не добиле нобелова или министерско место. Не.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Лапсус плајваз :) Мислев на твитерџиите де :)

Тебе ти е идиотска, за некого не е.Па и на форумов е слично. Избори за најфорумџии, собиранки, па никој тоа не го оспорува или евентуално плука по тоа. Тие што добиле награда да не добиле нобелова или министерско место. Не.

Темата за најфорумџии е ставена чисто од забава и е сосема неформална. Не се направи овде собиранка и не се пребројаа гласови, за формално во физичка форма да му се даде награда на форумџија. Да беше таков случајот, сличен ќе ми беше ставот и за тоа.
Собиранките на форумов се место за дружба и запознавање, а не затворена заедница на видови лица кои ги наведов претходно.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Темата за најфорумџии е ставена чисто од забава и е сосема неформална. Не се направи овде собиранка и не се пребројаа гласови, за формално во физичка форма да му се даде награда на форумџија. Да беше таков случајот, сличен ќе ми беше ставот и за тоа.
Собиранките на форумов се место за дружба и запознавање, а не затворена заедница на видови лица кои ги наведов претходно.
Епа и тоа е за забава.Зашто затворена?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Епа и тоа е за забава.Зашто затворена?
како мислиш зашто затворена? Виде каков однос имаа кога ние си теравме акција таму? Си видел ти некој да дојде тука да отвори тема за акција и да му се сипеме сите? Се отвори тема 2008 за името, после 2009 за облека, па имаше и за крводарување и се тоа од нови членови беа па поддржавме, сите заедно.

А не, на Мачорка, Пилоу Квин и Лигеа да им викаат дека се христијански пропагатори, Леандра да ја прават потрчко на Протуѓер а мене по пораки оној вОрданоски да ми вика да сме расчистеле а ни спомнат ни ништо.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
како мислиш зашто затворена? Виде каков однос имаа кога ние си теравме акција таму? Си видел ти некој да дојде тука да отвори тема за акција и да му се сипеме сите? Се отвори тема 2008 за името, после 2009 за облека, па имаше и за крводарување и се тоа од нови членови беа па поддржавме, сите заедно.

А не, на Мачорка, Пилоу Квин и Лигеа да им викаат дека се христијански пропагатори, Леандра да ја прават потрчко на Протуѓер а мене по пораки оној вОрданоски да ми вика да сме расчистеле а ни спомнат ни ништо.
Не дека излажале нешо, тоа за пилоу е најголема вистина ( замисли пости дури и во четврток не јаде чоколадо) :cautious: само околу љацава ми е малку сумњиво.
Кажи им борјан шо ти напраи :icon_lol:
--- надополнето: 7 декември 2013 во 18:14 ---
Добар дел од форумџиите се и тука на Кајгана. Во врска со гласањето си имаше анкета. Незнам зошто толку ви смета твитер, или твитер наградите.
Шо збориш бре пријателе ? Ти колку време си на тоа твитерот.
Дај жити очите објасни како функционира никако да сватам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Абе пред некоја година поинаку беше, ама тогаш ваљда не ја сметаа влијателноста за нешто свето, за разлика од сеа. А ако се тргнат на страна влијателните у наводници, има доста смешни твитови. Е сеа тие смешни твитови неможат да дојдат до израз ради влијателните у наводници.
И шо ве боли вас бе евентуално, дали се умислени или не? Остајте ги нека тераат магарето аман.
Таа заедница ја лично ја презирам, од дното на душата, коа јавно кажаа дека се албански куропушачи - маме да им е.ам безрбетничко.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Ние имаме подруг пристап од нив. Кој сака слободно нека се приклучи. Само да не биде глуп у тој случај ич нека не се зачленува. Доста ни се такви фаци, имаме вишок за мењавање.

А и сите оние кој биле дел од Кајгана, кад тад се враќаат тоа е закон и никој неможе да ме убеди во спротивното. Најдобро на виртуелниот простор е да имаш со кого да разговараш околу некоја тема, каде твоите блиски не им се отвора уста или едноставно не ги интересира. Овде дознаваш се она што те интересира или не те интересира во минута, плус гледаш и јавно мислење да речеме во некој поглед.

Јас се зачленив на твитер кога беше акцијата, се уклучувам многу ретко еднаш или два пати годишно, за да јадам гомна кај пилоу квин на профил или за некоја дешавка на бугари. И мислев по тој принцип функционира тоа, али грешка сум била. Таму сите сами со себе си зборат. Тој концепт не е за мене. Ако има нешто на Алекс во врска со вемеро кај му се лепи муцето да му искоментирам кога ќе се уклучам на твитер арно, ако нема ништо надвор од задолжителната програма зададена од штаб никому ништо. Мене ми е поинтересно да ве читам овде сите, одколку на некој мислите да му ги читам. И тоа не една мисла во минута, туку една мисла во секунда :D
Те нема нешто во последно време, i feel lonely :(
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Шо збориш бре пријателе ? Ти колку време си на тоа твитерот.
Дај жити очите објасни како функционира никако да сватам.
Речиси 2 години, ама поактивен од пред година.
Отвори си тема доколку ја нема. И прашај си.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Речиси 2 години, ама поактивен од пред година.
Отвори си тема доколку ја нема. И прашај си.
Дај биди фин добар супер твитерџија и ти објасни како шо зошо.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Твитер ти е драга кајгана во 140 карактери.
:facepalm:
Знаев дека е нешто такво дебилно, затоа овие шо се распишуваат во драга кајгана седат на форумов,малку им се 140 карактери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom