Lyoness

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Зачестија реклами на фб и гугл со зокита.
Снемува будали или што е работава?

Јас сите реклами му ги гледам и кликам за да му се бројат импресии и кликови да го кошта повеќе
Не го кошта повеќе, напротив го кошта помалку. Само му помагаш, а и дополнително ти смета на почетна. Ти губиш во случајов, не Зоки.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Не го кошта повеќе, напротив го кошта помалку. Само му помагаш, а и дополнително ти смета на почетна. Ти губиш во случајов, не Зоки.
Како бе, па нели плаќа од views / impressions / clicks?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Како бе, па нели плаќа од views / impressions / clicks?
Плаќа да, ама колку повеќе е кликана рекламата, толку повеќе му се намалува цената по клик. На пример ако имаш реклама 10 евра 10 клика, тоа ти е едно евро за клик. Ако имаш многу јака реклама (интересна, привлечна), за 10 евра ќе имаш 15 клика, што е некаде околу 60-тина центи за клик.

А ако е добра рекламата (според дејствата врз неа - лајк, клик, коментар или пак гледаност), тогаш ќе излегува на уште повеќе луѓе.
 
Член од
21 септември 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ме интересира дали има некој искуство со ова картица. Што е поентата, гледам во Гевгелија луѓето многу напалени. Каков е тој бонус?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Ме интересира дали има некој искуство со ова картица. Што е поентата, гледам во Гевгелија луѓето многу напалени. Каков е тој бонус?
Бонус за бесплатно перење на здрав мозок на 40 степени
 
Член од
15 јули 2023
Мислења
4
Поени од реакции
6
Ме интересира дали има некој искуство со ова картица. Што е поентата, гледам во Гевгелија луѓето многу напалени. Каков е тој бонус?
Не ги слушај овие овде, македонски синдром љубомора. Земи си картичка ич да не се мислиш.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Слушам ќе има доста добитни во нареден период:
1698402958048.png
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Исто му се фаќа, ионака никогаш не виделе пари од нив, вака само официјално :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.032
Поени од реакции
4.526
Се огласи и Витанов со демант:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.039
Македонија со куронет или не знам точно уште како се вика, стана држава на милионери со методот на кратење на бакшишот на келнерот.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom