Lugje Vo Crno

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.652
Поени од реакции
38.837
Он си се осеќа како муж, тоа не е дискутабилно, туку мене ме интересира во кои дискотеки излегува, штом налетува на вакви девојки:


Инаку сите сме на некој начин поврзани со мајки те. Ако била многу строга, не покажувала емоции према детето, тоа дете понатака ќе преферира милфици.
Ама сега кажи за дискотеките....
Бил у дискотека далечната 2003та
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Прашање до @BenDover ...

Порано лујџето потешко доаѓале до извори на спознавање(книги,ова- она)...сеа имаме се на дланка т.е. постојат милион начини да се подобриме...
....сетики целта на нашето битисување е да се подобриме индивидуално и колективно како свесни биќиња...а ние и како индивидуи и како колектив - дното го пробивме....
Па прашањето е : Што е тоа што ги ебе нашите (не)соборци на небиднината ?
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Прашање до @BenDover ...

Порано лујџето потешко доаѓале до извори на спознавање(книги,ова- она)...сеа имаме се на дланка т.е. постојат милион начини да се подобриме...
....сетики целта на нашето битисување е да се подобриме индивидуално и колективно како свесни биќиња...а ние и како индивидуи и како колектив - дното го пробивме....
Па прашањето е : Што е тоа што ги ебе наште (не)соборци на небиднината ?
Iskreniot odgovor na ova prashanje, koj shto kje se bazira na licno iskuvstvo i se pocista percepcija na okolinata... sigurno kje rezultira so baniranje od forumot...

Ustvari aj da vidime.... mama i tato ne sjebale, a niv nivnite mama i tato... i taka odi nanazad... koj prv pocna...

Ti shto mislish?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Iskreniot odgovor na ova prashanje, koj shto kje se bazira na licno iskuvstvo i se pocista percepcija na okolinata... sigurno kje rezultira so baniranje od forumot...

Ustvari aj da vidime.... mama i tato ne sjebale, a niv nivnite mama i tato... i taka odi nanazad... koj prv pocna...

Ti shto mislish?
Не би рекол дека баш тато и мама се главните. Влијателни секако.
Прашање до @BenDover ...

Порано лујџето потешко доаѓале до извори на спознавање(книги,ова- она)...сеа имаме се на дланка т.е. постојат милион начини да се подобриме...
....сетики целта на нашето битисување е да се подобриме индивидуално и колективно како свесни биќиња...а ние и како индивидуи и како колектив - дното го пробивме....
Па прашањето е : Што е тоа што ги ебе нашите (не)соборци на небиднината ?
Многу влијае и системот, другарите, опкружувањето. На пример кога ќе почнеш да истражуваш/ читаш и сакаш да споделиш размислување со некој од опкружувањето кој не е по тие работи, во најмала рака ќе ти каже досаден си, а најверојатно ќе се исмеваат. Ако девојка реши да биде невина до мажачка, 99% ќе ја озборуваат и исмејуваат, ќе ја третираат како ненормална. Ако им спомнеш дека секојдневна ејакулација не е корисна (за машките) што мислиш што ќе се случи :D
Сите сакаме да бидеме припадници на некоја група, да се поистоветуваме, па се трудиме да ги задоволиме луѓето од таа група. На форумов исто можеш да забележиш групирање на членовите, па едната група која се смета за интелектуална каста, исмејува кој им налета, иако често без аргументи.

Но за човек пошироко да гледа, како и кај 99% случаеви, мора некоја работа да ти се случи (здраствен проблем најчесто ), да те извади од комфорната зона, од рамнотежата.

Плус земено историски наназад, развојот се движел циклично, па сега ние сме во некоја надолна фаза и тоа при дното.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Не би рекол дека баш тато и мама се главните. Влијателни секако.


Многу влијае и системот, другарите, опкружувањето. На пример кога ќе почнеш да истражуваш/ читаш и сакаш да споделиш размислување со некој од опкружувањето кој не е по тие работи, во најмала рака ќе ти каже досаден си, а најверојатно ќе се исмеваат. Ако девојка реши да биде невина до мажачка, 99% ќе ја озборуваат и исмејуваат, ќе ја третираат како ненормална. Ако им спомнеш дека секојдневна ејакулација не е корисна (за машките) што мислиш што ќе се случи :D
Сите сакаме да бидеме припадници на некоја група, да се поистоветуваме, па се трудиме да ги задоволиме луѓето од таа група. На форумов исто можеш да забележиш групирање на членовите, па едната група која се смета за интелектуална каста, исмејува кој им налета, иако често без аргументи.

Но за човек пошироко да гледа, како и кај 99% случаеви, мора некоја работа да ти се случи (здраствен проблем најчесто ), да те извади од комфорната зона, од рамнотежата.

Плус земено историски наназад, развојот се движел циклично, па сега ние сме во некоја надолна фаза и тоа при дното.
Zavisi kako gledash... ima mnogu vistina vo ova shto go napisha...

No ako nadvoreshniot svet go smetame za dzungla, mama i tato treba da te spremat za dzunglata... prirodno da ti bidat pravite mentori ... da te iniciraat i vo zrelost... da ti prenesat vrednosti ... so koi bi ja vladeel dzunglata... ja gledam prijatele nemanje vrednosti pravi kaj mama i tate.. pa sho ostanuva za potomstvoto...

I na kraj treba da se desi seriozen problem... za da bide shok... seriozno da gi razmrda naredenite kocki... pa da pocnesh da gi redish sam poleka pak...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Zavisi kako gledash... ima mnogu vistina vo ova shto go napisha...

No ako nadvoreshniot svet go smetame za dzungla, mama i tato treba da te spremat za dzunglata... prirodno da ti bidat pravite mentori ... da te iniciraat i vo zrelost... da ti prenesat vrednosti ... so koi bi ja vladeel dzunglata... ja gledam prijatele nemanje vrednosti pravi kaj mama i tate.. pa sho ostanuva za potomstvoto...

I na kraj treba da se desi seriozen problem... za da bide shok... seriozno da gi razmrda naredenite kocki... pa da pocnesh da gi redish sam poleka pak...
Нормално дека тате и мама треба да те спремат за џунглата, ама ете поради Х причини не го направиле тоа, не биле потковани со знаења, немале време создавајќи финансиска заштита за потомството, поубаво им било да се шеткаат по плажи итн итн.
Ама убаво напиша @placeb во овој период кога информациите ти се на дланка, 99% одбираме со други работи да се занимаваме.
Затоа е тука шокот,ама пак некои одбираат по старо, полесно им е.
Ама за се има време, ако не си спремен, исто ќе ти дојде како на тенка жица да пуштиш многу силна струја и ојде жицата.

Така и ти со @placeb мора да се спремите претходно за пензионерски денови.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Iskreniot odgovor na ova prashanje, koj shto kje se bazira na licno iskuvstvo i se pocista percepcija na okolinata... sigurno kje rezultira so baniranje od forumot...

Ustvari aj da vidime.... mama i tato ne sjebale, a niv nivnite mama i tato... i taka odi nanazad... koj prv pocna...

Ti shto mislish?
Не би рекол дека баш тато и мама се главните. Влијателни секако.


Многу влијае и системот, другарите, опкружувањето. На пример кога ќе почнеш да истражуваш/ читаш и сакаш да споделиш размислување со некој од опкружувањето кој не е по тие работи, во најмала рака ќе ти каже досаден си, а најверојатно ќе се исмеваат. Ако девојка реши да биде невина до мажачка, 99% ќе ја озборуваат и исмејуваат, ќе ја третираат како ненормална. Ако им спомнеш дека секојдневна ејакулација не е корисна (за машките) што мислиш што ќе се случи :D
Сите сакаме да бидеме припадници на некоја група, да се поистоветуваме, па се трудиме да ги задоволиме луѓето од таа група. На форумов исто можеш да забележиш групирање на членовите, па едната група која се смета за интелектуална каста, исмејува кој им налета, иако често без аргументи.

Но за човек пошироко да гледа, како и кај 99% случаеви, мора некоја работа да ти се случи (здраствен проблем најчесто ), да те извади од комфорната зона, од рамнотежата.

Плус земено историски наназад, развојот се движел циклично, па сега ние сме во некоја надолна фаза и тоа при дното.
Ја мислам дека зависта, глупоста, мрзеливоста, итн... се основни принципи на небиднината и 90 % од лјудските биќиња се носители на овие нешча...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Ја мислам дека зависта, глупоста, мрзеливоста, итн... се основни принципи на небиднината и 90 % од лјудските биќиња се носители на овие нешча...
Сите сме носители на овие карактеристики, а тие се од памтивек и ќе си бидат. Само многу не ги земаат во обзир кога прават некакви си анализи за општеството, какво би било. Затоа луѓето во црно никад не спијат, чак пат дремат.

Јас на пример, ко ќе ми текне пред неколку години на што сум го трошел времето, какви работи сум ги сметал за вистинити :facepalm:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Мрзеливоста е прва работа....не џабе има една израелско -џибутиска поговорка која вели: За да избегаш од некој проблем најлесно е да речеш дека имаш проблем...
Ни фали дисциплина, ни фали љубов..
т.е. секој најмногу си фали на самиот себе....
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Ама за се има време, ако не си спремен, исто ќе ти дојде како на тенка жица да пуштиш многу силна струја и ојде жицата.

Така и ти со @placeb мора да се спремите претходно за пензионерски денови.
Што треба да направиме со @BenDover за да имаме цартски убајни за пензионерски денови.
(маџун -НЕ , Благодарам)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Што треба да направиме со @BenDover за да имаме цартски убајни за пензионерски денови.
(маџун -НЕ , Благодарам)
Da znaesh prijatele kolku imam muabet za tuka... ama denes neshto rabotata mi bara troa pojkje fokus... za da se vpushtam vo poiscrpni analizi na nasheto kvazibitisuvanje kako takvo vpregnato vo neokapitalistickiot lazen raj.. polno so konzumeristicki zamki... se zaradi toa shto ni e strav od dozdot....

Ama na kratko... DONT GIV A FAK... a mozebi elaboratot kje go napisheme poposle...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.652
Поени од реакции
38.837
Детево покажува импресивни квалитети, @Ron Burgundy кога ќе пробаш од маџунот и ти така ќе трчаш по ......

така ја ви се пуштам на тебе и зоки па квичите после
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
така ја ви се пуштам на тебе и зоки па квичите после
Па понежен биди, немој толку агресивно, ќе си помислиме дека негде во потсвеста се крие некој нерешен проблем.:backa:
Плус биди поупорен, ние од убајна може квичиме :toe:

Што треба да направиме со @BenDover за да имаме цартски убајни за пензионерски денови.
(маџун -НЕ , Благодарам)
Штом не сакаш маџун, тогаш ќе мора да практикуваш кареза, ама само ти, госпожата НЕ.
А можеш и овој совет:

Слушајте паталци, а не гаталци :anco: :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom