Lugje Vo Crno

Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
@Bafra ме смета за енеми....
Го за заборавив за малку да не ми спомнеше скоро :)
nie sme site uf osmata dimenzija zaedno B... samo ona e tooooolko golema... bafra e po nakj jugoistocniot sektor, ti severozapadniot pa se nemate ubavo videno.... :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да ти објаснам......постои во мене еден дел кој со скрстени нозе и раце искезен како џокер се смее на сите смешки кои ги правам. Уствари сега тој ти пишува, ретко се експонира.....и кога е тоа така звучи светов прекрасно. Обично луѓето што ги сакам ја имаат таа можност да го слушаат....по некогаш и на форумов, ако сретнам таков лик или ликови.
По некогаш батката спие и дозволува секакви шизофрени испади....арно ама затоа што со едно око отворено гледа не е така се пропаст. Секогаш има можност за поправка...еве јас сега ќе го поправам впечатокот....оти сега сум цел исполнет со љубов...ми тече од џебови дури :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
@Ron Burgundy прочитај погоре постот, за да видиш која е големината на членовите во ова друштво, спремни се за подобрување. Дај му шанса на @BenDover , испиј уште некое кафе со него, (само немој многу да се размуабетите, опасно да не стане :love: ), ќе се чуствуваш посреќен. А ако пробаш од мармаладот и госпоѓицата ќе ја направиш посреќна :cool:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
nie sme site uf osmata dimenzija zaedno B... samo ona e tooooolko golema... bafra e po nakj jugoistocniot sektor, ti severozapadniot pa se nemate ubavo videno.... :)
Граничат тие два....ама затоа што сме на кугла не знаејки што има позади нас ние сме свртени секогаш во еден правец. Така сега јас и он сме свртени грб со грб...си ги чуваме грбовите или леџа ....пазимо леџа :)
Треба само да погледнеме и јас и он на назад...
Автоматски споено мислење:

Имам еден пријател...има 58 год. му дадов една тегла у саботата......го чекам у понеделник да ме прегрне со солзи во очите :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Граничат тие два....ама затоа што сме на кугла не знаејки што има позади нас ние сме свртени секогаш во еден правец. Така сега јас и он сме свртени грб со грб...си ги чуваме грбовите или леџа ....пазимо леџа :)
Треба само да погледнеме и јас и он на назад...
Автоматски споено мислење:

Имам еден пријател...има 58 год. му дадов една тегла у саботата......го чекам у понеделник да ме прегрне со солзи во очите :D
Мислам дека партнерката на пријателот ќе те прегрне и благословува, а пријателот оти ќе е воспален, нема да го видиш 3-4 дена.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Мислам дека партнерката на пријателот ќе те прегрне и благословува, а пријателот оти ќе е воспален, нема да го видиш 3-4 дена.
Му реков, ако не бива само ладна вода под туш :ROFLMAO:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
@BenDover сигурен сум дека ако го набавиш најновиот антибиотик:

@Ron Burgundy нема да може да ти одолее на понудата за кафенце, па полека ќе сфати дека стварно намерите ти се искрени. А ако набавиш и вакцината против корона, вечно благодарен ќе ти е.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
@BenDover сигурен сум дека ако го набавиш најновиот антибиотик:

@Ron Burgundy нема да може да ти одолее на понудата за кафенце, па полека ќе сфати дека стварно намерите ти се искрени. А ако набавиш и вакцината против корона, вечно благодарен ќе ти е.
Мислам дека си оптимист драг пријателе Бафра... ко што бев и јас кога во рон видов наш брат... со топлина и љубофф му пријдофф и ги споделив моите најинтимни согледувања за животот... а тој ми заби нож.... и како таков го научив значението на изразот лажен впечаток.... и на некој извртен начин му станав благодарен што ми беше учител и веднаш го засакав... и одма тука во тој момент си ја открив и страната која е перверзна.... јас го сакам рон....

Но можеби си и во право...можеби овој антибиотик во мои раце ќе предизвика и кај него таква перверзија.... ти благодарам!
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Мислам дека си оптимист драг пријателе Бафра... ко што бев и јас кога во рон видов наш брат... со топлина и љубофф му пријдофф и ги споделив моите најинтимни согледувања за животот... а тој ми заби нож.... и како таков го научив значението на изразот лажен впечаток.... и на некој извртен начин му станав благодарен што ми беше учител и веднаш го засакав... и одма тука во тој момент си ја открив и страната која е перверзна.... јас го сакам рон....

Но можеби си и во право...можеби овој антибиотик во мои раце ќе предизвика и кај него таква перверзија.... ти благодарам!
Забораваш дека и ти/ние си бил како него, неверни Тома, си мислел дека знаењата што си ги имал во тој момент биле врвни. Но момците во црно не се откажале од тебе, сепак те одбрале и те иницирале во нивниот ред и сега треба да го продолжиш нивниот пат.
Без болка нема љубов, рече ежот и се симна од желката.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Забораваш дека и ти/ние си бил како него, неверни Тома, си мислел дека знаењата што си ги имал во тој момент биле врвни. Но момците во црно не се откажале од тебе, сепак те одбрале и те иницирале во нивниот ред и сега треба да го продолжиш нивниот пат.
Без болка нема љубов, рече ежот и се симна од желката.
Точно тоа е таа перверзија пријателе... гледајќи го рон ко себе да се гледам, а тоа шо го сакам многу е оти се сакам себеси, и сваќам дека сум станал и гуру, пошо нели врвен левел на гуру е кога ќе посакаш сам себе да се изебеш... и со таа реализација уште појака ми станува љубовта за рон, односно за себе... и единственото нешто што може да ме спушти од висините на овој перпетум мобиле еготрип, е да отидам пред огледало и видам како навистина изгледам...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
не те фаќа тебе корона бафра, само ќе те исчеличи уште више
Не може да не те фаќа, а да те исчеличи. За да те исчеличи треба да те фати, па да те ојача.
Рон, затоа верувај и на интуицијата, ние сме добрите момци и потруди се да го поправиш впечатокот дека забиваш нож во грб.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Не може да не те фаќа, а да те исчеличи. За да те исчеличи треба да те фати, па да те ојача.
Рон, затоа верувај и на интуицијата, ние сме добрите момци и потруди се да го поправиш впечатокот дека забиваш нож во грб.
Poleka no sigurno mislam deka Ron kje ja svati mokjta na intuicijata... primer ti prijatele intuitivno oseti za shto e nameneta temata i kako takov tocno znaesh kako da ja koristish.... a ova ron go sogleduva... i mislam deka ti imash pogolemi shansi od mene da go elevirash... kon povisokite vibracii :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Poleka no sigurno mislam deka Ron kje ja svati mokjta na intuicijata... primer ti prijatele intuitivno oseti za shto e nameneta temata i kako takov tocno znaesh kako da ja koristish.... a ova ron go sogleduva... i mislam deka ti imash pogolemi shansi od mene da go elevirash... kon povisokite vibracii :D
Ма има капацитет Рон, само сепак му е something different од досегашните искуства, па ме повика и мене во темава, за заедно да го изодиме патот.
Битно го направил првиот чекор, понатака е само прашање на време.
@Ron Burgundy хилацинот кога ќе пристигне, уште повеќе ќе ти се зголеми самодовербата.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Ма има капацитет Рон, само сепак му е something different од досегашните искуства, па ме повика и мене во темава, за заедно да го изодиме патот.
Битно го направил првиот чекор, понатака е само прашање на време.
@Ron Burgundy хилацинот кога ќе пристигне, уште повеќе ќе ти се зголеми самодовербата.
Ne se somnevam vo tvoeto tvrdenje, no samo da te potsetam na moeto iskuvstvo... epifanijata za lazniot vpecatok.... no nadezta vo mene za ron nikogash ne umre..... ti si mi samo potvrda deka sme na praviot pat so nego....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom