LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    286

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Избришани се 17 мислења од темата.
Престанете со четувањето, а продолжете со дискутирањето.

Крејзи Појол, усра уште една тема. Секој чест.
Последна (ама сериозно последна) опомена пред едномесечен бан.

Имај на ум дека НЕ САКАМ да ми реплицираш. Продолжете.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
еден месец а?
епа ти не сакаш,јас сакам да ти реплицирам :)
шо да прам таков сум ... еден месец :) ке умрам од досада ама сепак КЕ ПИШАМ...
пошо преку курот ми е веке за се ЈАС да ти сум крив само поради тоа што коментирав на твоите слики ...извини ацид , еве јаво се извинувам (без иронија енд стаф)
[admin] Crazy P0Y0L e баниран 30 дена заради уништување на темите со беспотребни коментари.
- Acid[/admin].
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Fresh New Info за наредните епизоди: [ !SPOILERS! ]

3x16 - One Of Us { Juliet centric }

3x17 - Catch-22 { Desmont centric }

3x18 - D.O.C. { Sun/Jin centric } [ Flashbacks reveal Sun and Jin as newlyweds as the mysterious island begins to effect Sun in strange ways. ]

3x19 - The Brig { Jack centric }[ Locke enters into a long-anticipated confrontation with his father. ]

3x20 - The Man Behind the Curtain { Dharma-centric } [ This episode will show us the life of Horace and Olivia, who are teachers. We will see them back in the 70's and how they are connected to the Dharma initiative. ]

3x21 - Greatest Hits {Charlie-centric } [ Charlie's fate will be decided. We will also find out more about Charlie's father. ]

3x22 - Through The Looking Glass { Ben centric }
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Samo da ne bidat dosadni.. kako ovaa poslednava, koga izlaga 16? Na 11ti taka? Aj ushte nekoj den:)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52


3x18 - D.O.C. { Sun/Jin centric } [ Flashbacks reveal Sun and Jin as newlyweds as the mysterious island begins to effect Sun in strange ways. ]



Kажано е дека епизодата ќе биде само Џин centric :smir:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
3
Конечно вечерва ја гледав последнава епизода, па и не е толку досадна, како што некои кажуваат, не е нешто посебно, ама мене искрено подосадна ми беше со Ники и Паоло.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
СпаЈдеР напиша:



Kажано е дека епизодата ќе биде само Џин centric :smir:
Информациите ми се од tv.com, ама еве и на lostedia.com пиши: Unconfirmed (possibly Jin/Sun).

Ќе почекаме некоја недела и ќе видиме за сигурно ;)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
диме напиша:
Информациите ми се од tv.com, ама еве и на lostedia.com пиши: Unconfirmed (possibly Jin/Sun).

Ќе почекаме некоја недела и ќе видиме за сигурно ;)
Епа не знам да ти кажам кај прочитав,но на една од темите на форумот на лост на tv.com имаше тема Sun dies? во која имаше линк и пишуваше дека официјално глумецот што го глуми Jin потврдил дека ова ќе биде негова епизода :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Откриени новите сцени од Lost 20 сезона-Episode 15 "What's Left Behind,stays Behind"







 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Mac)) напиша:
Откриени новите сцени од Lost 20 сезона-Episode 15 "What's Left Behind,stays Behind"
Од шо епизода се сликите? :)
edit: Сега видов шо мислеше со то сезона 20 :pos2:. Си реков грешка во пишењето имаш.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
диме напиша:
Mac)) напиша:
Откриени новите сцени од Lost 20 сезона-Episode 15 "What's Left Behind,stays Behind"
Од шо епизода сликите? :)
А од кај ти се сликите? Оти ми изгледат ко Photoshop зафрканција. :star:
Мац па да видиш на 25 сезона...:pop: (Спојлер: Ќе умре Џек)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Од настинка. Јбг, на 98 години и тоа е ептен сериозно.

Инаку, Jin ќе има гасови во таа епизода, а после тоа идат две епизоди околу барање на доволно меки листови за да Sun си го избрише газот ради хемороидите. Многу длабоко и интересно!!
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И ексклузивна информација дека тие две епизоди кои ги спомна Бада се само дел од 354те ветени дека ќе бидат затишје пред бура бидејќи веќе во наредната ќе се открие потеклото на Чудовиштето-Episode 23/24 "Monster centric"


Ај доста сеири ова малце да се загрееме за вечерашнава епизода :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom