Linux пред 20 години и сега

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Пред 20 години, после 20 години линкус никогаш нема да го има повеќе од 2-3 % на пазарот. Никој обичен корисник не сака да се замара со Линкус, и никогаш нема да сака.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.688
Поени од реакции
4.177
Линукс е доволно способен за гејминг, само што компаниите не произведуваат игри за него.. Според мене тоа е затоа што корисниците на Вин. се поспремни да купат игра за разлика од Линукс. Сепак, тоа може да се смени по иницијативата на Валве.

Не викам дека не е,

Али во главно е способен за нешто друго шо од win никогаш нема да се добие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom