Linkin Park

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
за да бидат легенда треба да имаат некое постигнување, не мислам на продадени албуми, туку да имаат нешто придонесено во музиката, револуција, новитет...ме свативте.не се добива тек така лесно тоа "звање", како што некои тука сакаат да го употребуваат за секој омилен бенд
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Green day svirat od 88 nekade ne sum siguren a ovie sutracive sega dosle i vikate legendi a be aj ne se prajte glupi so sila ne mozes da sporedis edno so drugo zatoa sto green day se eden od najdobrite bendovi u svet momentalno a ovie sutracite ......ne znam marsovci so naucile 3 akorda da svirat.Linkin park MTV gi napravi kako uopste mozete toa vo rock da go stavate uopste ne mi e jasno.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
да бидеме искрени и грин деј со последниов албум постојано беа на мтв
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
:)
Не се работи за МТВ или не МТВ, се работи за тоа кој колку срце вложил во музиката...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
за тоа неможам да кажам дека лп не вложиле срце, како прво нити ги познаваме лично ни едните ни другите :) сепак и двата бенда се составен од талентирани музичари
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ма се гледа дали вложиле срце или вложиле мисли - како да продадеме мноооогу?!?
Се гледа едноставно...
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
И едните и другите.... за нигде...:pov:
 
Член од
12 мај 2006
Мислења
44
Поени од реакции
0
A по која ли основа авторот на темава сакал да правиме споредба на овие две групи? :raz:
Едните свират панк рок/поп, а другиве њу метал/рапкоре, и најди сега НЗС :icon_roll
бтњ, ни двете групи не се нешто посебно :icon_neut
 

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Гижо напиша:
за да бидат легенда треба да имаат некое постигнување, не мислам на продадени албуми, туку да имаат нешто придонесено во музиката, револуција, новитет...ме свативте.не се добива тек така лесно тоа "звање", како што некои тука сакаат да го употребуваат за секој омилен бенд
За мене се легенди не во некое постигнување. Јас ги сметам за легенди пошто направија музика која се разликува но во добра страна од другите.
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Глупо прашање!
Како можеш да ги споредувате Грин Деј со некое безвезе бендче како линкин парк, глупости. Шо свират тие бе? рапкор/метал? буахахаха
Барем нешо емо или слично да беа, да речеш, ко шо се повекето нови УС бендови.
Грин Деј, ех Нимрод, Керпланк и остали албуми, панк рок до јаја, ова шо се искомерцијализираа ме разочара малце али пак си ги сакам.
Линкин парк :pos: :bip:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
LP Fan напиша:
За мене се легенди не во некое постигнување. Јас ги сметам за легенди пошто направија музика која се разликува но во добра страна од другите.


Буахахахахха
И музиката на Лепа Брена своевремено била новитет, нешто дотогаш нечуено и се разликува од останатите па не ја сметам за легенда, а ти?
КОја е добрата страна во Линкин Парк? Текстовите што звучат ко да се пишувани од третодделенец? Тра ла ла гитарчето? Миксетата во позадина? Рапувањето што иде истовремено со пискавото геј гласче на вокалот?
Ма дајте слушајте добра музика бе луѓе, аман!
:star: :star: :star:
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
neo-geo напиша:
Глупо прашање!
Како можеш да ги споредувате Грин Деј со некое безвезе бендче како линкин парк, глупости. Шо свират тие бе? рапкор/метал? буахахаха
Барем нешо емо или слично да беа, да речеш, ко шо се повекето нови УС бендови.
Грин Деј, ех Нимрод, Керпланк и остали албуми, панк рок до јаја, ова шо се искомерцијализираа ме разочара малце али пак си ги сакам.
Линкин парк :pos: :bip:
Ah izvini so se GD legendi or something???
Abe druze ti koa prvpat slusna rok?:lud: -Vcera?:lud: Dobro be jes da LP smrdi ali e kade-kade bolje od GD i baska ne svirat isto ebago.A posebno Gd gi mrzam do kraj so se eden eban,tipicen MTV-POPROCK i glup boybend tako da ne jadi trici!!!
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Ah i toa zaboraiv od koga Green Day se punk-rock???OF my god!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom