LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Ми прекинува телефонов праќам цепкани постови... Фифи, добар беше документарецот, ок личноста... мислењето ми се скрши ма онаа сцена од кафиќот, многу хомосексуалци на куп, нешто не беше ок.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
Признавам ретко читам пред да се раздрдорам.
Инаку го гледав документарецот за фифи пред некој ден. Мислам дека до тогаш имав мислење дека сте нормални со разлики и дека е до хормоните и генот од раѓање, оние што ги спомнав ги мрзев индивидуално

Тоа значи дека многу работи не ги знаеш, не ти се јасни и дека треба да се едуцираш пред да судиш.
Според напишаното, се работи за елементарно непознавање на нештата.

Има тука еден куп луѓе што не знаат дали е постаро јајцето или кокошката. И цело време верглаат, те јајцето, те кокошката, а одбиваат да одат малку сексуално да се образуваат,затоа што се свесни дека ќе го слушнат она што не им се допаѓа.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Според напишаното, се работи за елементарно непознавање на нештата .
За жал се работи за вишок познавања од луѓето, за препознавање сексуални фрустрации кај оние луѓе на видеото, за препознавање на болни погледи, не е никаков ген во прашање изреметени сте и нема начин да се опоравите.
Колку и да фрламе со зборови грујо нема белки да донесе гилотиња, ќе преживеете.
Незнам што е кокошка а што јајце во твоја сомболика, ама 100-% тврдам парите се најстари. Целава фрка е за да можете наследствата да си ги префрлате еден на друг, и да располагате со имотот од партнерот. Другото е маска
 
S

Sagan

Гостин
Целава фрка е за да можете наследствата да си ги префрлате еден на друг, и да располагате со имотот од партнерот. Другото е маска
Па тоа и сега е можно, со договори за поклон на пример.
Колку ниски и исфрустрирани сфаќања имаш, човек да помисли дека ти лично си била у брак со геј кој ти киднал заради маж.
 
C

Celsius

Гостин
Ми прекинува телефонов праќам цепкани постови... Фифи, добар беше документарецот, ок личноста... мислењето ми се скрши ма онаа сцена од кафиќот, многу хомосексуалци на куп, нешто не беше ок.
Толку хомосексуалци на едно место? Нешто не беше ок?
Хетеросексуалциве не излегуваат по дискотеки? Нив кога ќе ги видиш се ти е ок?
Гледаш дека и самата си контрадикторна, од една страна ти е гадно тоа што склучуваат бракови за да ја скријат својата хомосексуалност а од друга страна несакаш ни да ги гледаш како се сепарирани. Дај среди си ги мислењата, глупаво е.
--- надополнето: 16 декември 2013 во 11:37 ---
За жал се работи за вишок познавања од луѓето, за препознавање сексуални фрустрации кај оние луѓе на видеото, за препознавање на болни погледи, не е никаков ген во прашање изреметени сте и нема начин да се опоравите.
Колку и да фрламе со зборови грујо нема белки да донесе гилотиња, ќе преживеете.
Незнам што е кокошка а што јајце во твоја сомболика, ама 100-% тврдам парите се најстари. Целава фрка е за да можете наследствата да си ги префрлате еден на друг, и да располагате со имотот од партнерот. Другото е маска
Да чрвените за кои се купуваа бугарки тие се најстарите.
Во документарецот не видов јас болни погледи, видов луѓе кои се забавуваа. Ако нивната забава тебе ти предизвикува болка тоа е друго.
ама 100-% тврдам парите се најстари.
Јас 100% тврадам дека имаш пореметени вредности.
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
65
Поени од реакции
55
За жал се работи за вишок познавања од луѓето, за препознавање сексуални фрустрации кај оние луѓе на видеото, за препознавање на болни погледи, не е никаков ген во прашање изреметени сте и нема начин да се опоравите.
Колку и да фрламе со зборови грујо нема белки да донесе гилотиња, ќе преживеете.
Незнам што е кокошка а што јајце во твоја сомболика, ама 100-% тврдам парите се најстари. Целава фрка е за да можете наследствата да си ги префрлате еден на друг, и да располагате со имотот од партнерот. Другото е маска

Многу објективно, издржано, со смисла. Оди пријави се кај Миленко за дебата.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Толку хомосексуалци на едно место? Нешто не беше ок?
Хетеросексуалциве не излегуваат по дискотеки? Нив кога ќе ги видиш се ти е ок?
..
Не е тоа што беа на едно место . Погледите им се полни со некое чувство, некоја потреба за самодокажување, и како кога ти се исполнува некоја желба што си ја имал откако знаеш за себе а не знаеш зошто, и кога гледаш дека штом се исполнила не било тоа што си мислел... е таков поглед е чуден кај еден човек а не пак кај група.... создава некоја празнина
Има разлика од обична забава дефинитивно

Наследство може на подарок, ако очекувате смрт, а никој не се спрема ма
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Толку хомосексуалци на едно место? Нешто не беше ок?
Хетеросексуалциве не излегуваат по дискотеки? Нив кога ќе ги видиш се ти е ок?
..
Не е тоа што беа на едно место . Погледите им се полни со некое чувство, некоја потреба за самодокажување, и како кога ти се исполнува некоја желба што си ја имал откако знаеш за себе а не знаеш зошто, и кога гледаш дека штом се исполнила не било тоа што си мислел... е таков поглед е чуден кај еден човек а не пак кај група.... создава некоја празнина
Има разлика од обична забава дефинитивно

Наследство може на подарок, ако очекувате смрт, а никој не се спрема
--- надополнето: 16 декември 2013 во 14:19 ---
[quote="Celsius, post: 6307369, member: 36316"
Гледаш дека и самата си контрадикторна, од една страна ти е гадно тоа што склучуваат бракови за да ја скријат својата хомосексуалност а од друга страна несакаш ни да ги гледаш како се сепарирани. Дај среди си ги мислењата, глупаво е.
--- надополнето: 16 декември 2013 во 11:37 ---
.[/quote]

Значи да ги сумирам мислењата, мислам дека не сте со сите ни кога се криете ни кога излегувате јавно, мислам дека сте гадинки на светов, мислам дека ми пречите со појавата и ве мрзам. Би можела да гласам за ваша заштита само ако ве прогласат за некој вид животинчиња, а и тогаш ќе се размислам.
 
C

Celsius

Гостин
многу хомосексуалци на куп, нешто не беше ок.
Не е тоа што беа на едно место . Погледите им се полни со некое чувство, некоја потреба за самодокажување, и како кога ти се исполнува некоја желба што си ја имал откако знаеш за себе а не знаеш зошто, и кога гледаш дека штом се исполнила не било тоа што си мислел... е таков поглед е чуден кај еден човек а не пак кај група.... создава некоја празнина
Има разлика од обична забава дефинитивно
За жал се работи за вишок познавања од луѓето, за препознавање сексуални фрустрации кај оние луѓе на видеото, за препознавање на болни погледи, не е никаков ген во прашање изреметени сте и нема начин да се опоравите.

многу хомосексуалци на куп, нешто не беше ок - Не е тоа што беа на едно место : Одлучисе
Велиш дека не треба хомосексуалците да се кријат зад хетеросексуални бракови, од друга страна несакаш они сами да се дружат, од трета страна кажуваш дека забавата не била нормална. Па заради такви како тебе кои не се на чисто со себеси, другите страдаат. Хомосексуалците се забавуваат поинаку? Не слушаат музика? Не играат? Не излегуваат? Или тоа ти пречи?
Јас чисто онака би ти препорачал да видиш што е со твоите фрустрации сексуални и секакви.
Болни погледи - излези на улица, види колку болни погледи ќе видиш па дојди раскажини од што се болни 90% од луѓево. Бар биди корисна со дарбава.
изреметени сте и нема начин да се опоравите - биди внимателна заради обемот на публиката кој го користи форумов, недај боже може некој ќе помисли дека е болен. Имај обзир спрема децата кои во потрага за информација ќе наидат на твој псот. Имај обзир и спрема самата себе и или доедуацирај се или побарај се.
--- надополнето: 16 декември 2013 во 14:23 ---
Значи да ги сумирам мислењата, мислам дека не сте со сите ни кога се криете ни кога излегувате јавно, мислам дека сте гадинки на светов, мислам дека ми пречите со појавата и ве мрзам. Би можела да гласам за ваша заштита само ако ве прогласат за некој вид животинчиња, а и тогаш ќе се размислам.
Па така кажи дека тебе не ти се допаѓа тоа што воопшто постојат. Кој знае некој хомосексуалец како те има скршено, јбг...
Стварно немаш друга работа..
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
И што е темава? Колку ви се гадат хомосексуалците?
Не ќе да е хомосексуалноста болест, хомофобијата ќе да е болест.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
И што е темава? Колку ви се гадат хомосексуалците?
Не ќе да е хомосексуалноста болест, хомофобијата ќе да е болест.
Мислиш?
Неее

темава е чиста мода

во светов е модерно да ги молиме сите што ќе се соберат во доволен број за да има значење нивниот глас на избори, јас се погодив немодерна и грабнав гајба скапани патлиџани и изразив што осеќам заправо

Ти ќе ме разбериш следново, мојот секојдневен соговорник рече дека ти ќе поминиш подобро од мене кај Него заради вакви гајби, ама посилно е од мене на моменти ...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Не е тоа што беа на едно место . Погледите им се полни со некое чувство, некоја потреба за самодокажување, и како кога ти се исполнува некоја желба што си ја имал откако знаеш за себе а не знаеш зошто, и кога гледаш дека штом се исполнила не било тоа што си мислел... е таков поглед е чуден кај еден човек а не пак кај група.... создава некоја празнина
детектор за хомосексуалци :confused:
Ме интересира како ги распознаваш у градски у авион, метро било кај шо е гужва. И ако го детектираш мајсторот шо вози со чуден поглед као геј, дали се симнуваш од бусот. Или таксист, шо исто е.
Значи да ги сумирам мислењата, мислам дека не сте со сите ни кога се криете ни кога излегувате јавно, мислам дека сте гадинки на светов, мислам дека ми пречите со појавата и ве мрзам. Би можела да гласам за ваша заштита само ако ве прогласат за некој вид животинчиња, а и тогаш ќе се размислам.
шо толку ти грешиле, ти ги земале пријателките...ако пријателка така се откачувало, јалово било такво пријателство.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
детектор за хомосексуалци :confused:
Ме интересира како ги распознаваш у градски у авион, метро било кај шо е гужва, краудо. И ако го издетектираш мајсторот шо вози со чуден поглед као геј, дали се симињаш од бусот. Или таксист, шо исто е.
добро шо толку ти грешиле, ти ги земале пријателките...ако пријателка такаа се откачуело, та јалово е тоа пријателство.
Тоа е поентата на бесмисленоста на закон за некаква дискриминација на гејојте. Како познати геј на улица?
Дискриминација во поглед на раса, нација, пол, јазик па дури и вера е потребен затоа што сите овие категории на луѓе можат да се препознаат по свои специфики, Геј дур не ти го по_уши, не знаеш дека е геј, значи дури од ко ќе му окиниш в уста - можеш да му речеш “Ебате педер смрден“ и тогаш да ти пишат казна за навреда. Ако се согласат гејојте да носат некои јасни препознатливо обележја на алишта, возила, влезни врати, канцелариски бироа.... тогаш може да се донесе и закон, пошто веќе си предупреден дека е некој геј и нарочно си го дискримнинирал или увредил
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Значи бејб,
Кога си одлучил/а да бидеш тоа што ќе бидеш, не давај отчет никому зошто си таква/ов. Незнам во кој степен на очај да те донесе светов не користи живи луѓе за штит.
Посебно не деца ако е тоа само за да ја докажеш геј политиката од тоа ми се гади најмногу
Приморан сум да потенцирам дека бев саркастичен. За некој кој се фали дека чита добро луѓе, мислев дека беше очигледно.

Признавам ретко читам пред да се раздрдорам.
Инаку го гледав документарецот за фифи пред некој ден. Мислам дека до тогаш имав мислење дека сте нормални со разлики и дека е до хормоните и генот од раѓање, оние што ги спомнав ги мрзев индивидуално
Фифи е трансексуалка. Без лупање глупости молам.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Хомофобијата била болест... хехехехе... ете Некрофилијата е потреба.Не бе стварно,а тие што се против некрофилијата се болни.Гадости до состојба на телото на грчење :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom