Lenny Kravitz во Охрид на 03.08.2008

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
и плус со купената карта и присуството придонесуваш за бојкотот на охридскиот квази туризам...
мх, мх, мх...:vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
и плус со купената карта и присуството придонесуваш за бојкотот на охридскиот квази туризам...
мх, мх, мх...:vozbud:
Овој муабет ти е без врска и оф топик. Ама дека имам култура и внимавам на правила, нема да ти вратам тоа што треба на овој пост.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Ajде да одиме заедно?Jас ќе бидам во Охрид цела наредна недела, па може да се договориме да направиме група кајганџии?
 
Член од
15 јули 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
И јас ќе идам на концерт, карти земав веднаш штом ги пуштија во продажба, едвај чекам да дојде D-day.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Еци, добар предлог.:back:
Бидејќи најверојатно нема да се погодиме сите на ист влез со исти карти, пишете ми пп тие што имате карти за голден фан зоната. Не се малку и 500 луѓе, па не е чудно да не се видиме ако не се побараме.
Аидеееее!:vozbud:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
А да прашам, има ли уште карти за во Голден фан зоната?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А да прашам, има ли уште карти за во Голден фан зоната?
Јас од каде што земав ми кажаа дека се последните. Сигурно се поделени по неколку на сите продажни места, па не би можела да знам сигурно. Провери си со време!
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Тешки глупости и музика му е за нигде:pos2:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
De be i jas sakam da dojdam .. ama ne znam dali ima oste karti .. a i tuka u sr ne znam dek se prodavat.. ak dojdam na 3ti ke ima li da si kupam karti.. i po kolko se...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
De be i jas sakam da dojdam .. ama ne znam dali ima oste karti .. a i tuka u sr ne znam dek se prodavat.. ak dojdam na 3ti ke ima li da si kupam karti.. i po kolko se...
Имаш од 1000 на трева доле, од 1200 на трибини и 1500 во ВИП нешто зона. Ама не знам дали ќе најдеш тогаш/:toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
" “Fan pit” просторот, место од кое посетителите ќе може да го гледаат концертот на Lenny од пред самата бина, е зголемен на барање на фановите.
Првобитно планираните влезници се распродадени од пред дестина дена и бидејќи за тие влезници сеуште има огромен интерес одлучивме да го зголемиме бројот на тие влезници. За ваков чекор реална можност ни нуди и огромната бина со димензии 24/14м.
Сега со сигурност можеме да потврдиме дека на Охридскиот концерт на Lenny Kravitz ќе биде користена истата бина која ја користеше Бијело Дугме на трите стадионски концерти во 2006 година од кои на последниот имаше повеќе од 200.000 посетители."



Цена на влезниците е 1.000 денари.

ВИП влезниците за седење се 1.200 денари.

Влезниците за “фан пит” простор пред самата бина се 1.500 денари.

Продажни места:

Скопје
– Југотон, Камарад, Тобако, Розе- Веро2, Ливинг Рум, Ли, Тренд, ЗИС Тобако, Чув Де Чув и Ариса Филм - Чаирчанка
Битола - Лауднес Мјузик и Симбол
Прилеп – кафе бар Кавали
Охрид – Зи Зи Топ, Кукузел, кафе бар Табана и Баланс
Гостивар – Бејби Блу
Велес – Унисон
Куманово – Мастер Трејд
Струга – Клио и Миелма
Струмица - Тобако
Тирана - Мумја
Приштина – Хард Рокерс клуб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom