LCD телевизори

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што ќе кажете за овој модел, планирам на него да гледам сателитска телевизија, значи да го приклучам на Дримбокс 800, никаква кабловска или УСБ филмови, строго сателит.

LCD TV QUART 40" LT40

  • Full HD LCD TV, 1920x1080p
  • High Dynamic Contrast
  • 500 cd/m2, 8 ms
  • HDMI 2, S-Video, USB, VGA, PC Input
20.990.оо денари.

Нели имаше една теме на форумов дека нема во Мкд дримбокс?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Што ќе кажете за овој модел, планирам на него да гледам сателитска телевизија, значи да го приклучам на Дримбокс 800, никаква кабловска или УСБ филмови, строго сателит.

LCD TV QUART 40" LT40

  • Full HD LCD TV, 1920x1080p
  • High Dynamic Contrast
  • 500 cd/m2, 8 ms
  • HDMI 2, S-Video, USB, VGA, PC Input
20.990.оо денари.

Не е телевизор воа
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
После 2-3 година се јавува тој девек и за тоа и ја сони не земав, иначе и ја работам како сервисер за телевизори до сеа сите што сим ги отварал , немале таков дефек повекето горат кај напојувањето што и не е толку страшно сони последен пат отворив пред 3 месеца проблем беше процесорот многу е скап делот и лугето не се навакаат да го прават а и никој не ти гарантира дека и тој нов процесор ке оди долго

а тоа со филмовите може ке се среди со некој firmware ако пуштат од LG
citam deka si serviser
so mi predlagas za prozirni fleki mi se pojavija na ekran a doagaat do izrazaj najpojke ko ke gledam fudbal TV Samsung 32 450 lcd 3 godini star HD ready
bev na majstor prvo rece deka mozi da e prasina ama imalo mnogu rabota za da se iscisti( da se otvori) pa mii se javi deka treba da se smeni ekranot!?? 150 evra pa nakraj mi rece da mi go otkupi za 100 evra i mi dojde sumlivo
inace ko bev na odmor 10 dena koga go ukluciv nemase fleki ama utredenta pak se pojavija
so predlagas?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
Што ќе кажете за овој модел, планирам на него да гледам сателитска телевизија, значи да го приклучам на Дримбокс 800, никаква кабловска или УСБ филмови, строго сателит.

LCD TV QUART 40" LT40

  • Full HD LCD TV, 1920x1080p
  • High Dynamic Contrast
  • 500 cd/m2, 8 ms
  • HDMI 2, S-Video, USB, VGA, PC Input
20.990.оо денари.
а што типичните ЛЦД да не мислете дека се многу подобри ако се споредуваат со квалитетот на сликата? (ист контраст , исто каснење)
може да е шкљ фирма Quart ама издржливи се

штом е фулл ХД а башка и со сателитска кога ке го приклучеш џам ке биде сликата
али сепак погледни го на лице место за да бидеш сигурен
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
а што типичните ЛЦД да не мислете дека се многу подобри ако се споредуваат со квалитетот на сликата? (ист контраст , исто каснење)
може да е шкљ фирма Quart ама издржливи се

штом е фулл ХД а башка и со сателитска кога ке го приклучеш џам ке биде сликата
али сепак погледни го на лице место за да бидеш сигурен
Сомнително е тоа што Quart никаде не можеш да го најдеш на нет.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
Сомнително е тоа што Quart никаде не можеш да го најдеш на нет.
да тоа јас го реков неколку постови поназад
ке проверам дома имам Quart CRT ако пишува каде е произведено

видов на нет дека е кинеско
ваљда на кинески симболи ако напишеш Quart ке најдеш повеке информации
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
QUART = ЧКАРТ, си има зашто е евтино.

Ако веќе купуваш, земи нешто поквалитетно, а не колку да се земе.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
може некој не располага со буџет од 30 000 денари а сака голем телевизор
Quart е баш за таквите
инаку ако можеш да си дозволиш и јас не би го препорачал секако
ама се си мислам дека доагаат без име од Кина и овие да не и ставаат лепенки
инаку актуелен е Quart само во Македонија и Србија
па сега мозгајте му ја што е како е
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
QUART и NEO се марки кои треба да се избегнуваат, каде и да ги има.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
LG... Квалитетно, а со цени за секој вкус
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
citam deka si serviser
so mi predlagas za prozirni fleki mi se pojavija na ekran a doagaat do izrazaj najpojke ko ke gledam fudbal TV Samsung 32 450 lcd 3 godini star HD ready
bev na majstor prvo rece deka mozi da e prasina ama imalo mnogu rabota za da se iscisti( da se otvori) pa mii se javi deka treba da se smeni ekranot!?? 150 evra pa nakraj mi rece da mi go otkupi za 100 evra i mi dojde sumlivo
inace ko bev na odmor 10 dena koga go ukluciv nemase fleki ama utredenta pak se pojavija
so predlagas?
нема тука поправка само нов екран да се смени , а тоа што си го исклучил од штек си ги испразнил електролитите и екранот за тоа некое време си немал флеки а тоа за одкупивање не му го продавај поарно фрли го телевизорот ама не му го продавај за 100 евра
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
citam deka si serviser
so mi predlagas za prozirni fleki mi se pojavija na ekran a doagaat do izrazaj najpojke ko ke gledam fudbal TV Samsung 32 450 lcd 3 godini star HD ready
bev na majstor prvo rece deka mozi da e prasina ama imalo mnogu rabota za da se iscisti( da se otvori) pa mii se javi deka treba da se smeni ekranot!?? 150 evra pa nakraj mi rece da mi go otkupi za 100 evra i mi dojde sumlivo
inace ko bev na odmor 10 dena koga go ukluciv nemase fleki ama utredenta pak se pojavija
so predlagas?
Не е прашина, до панелот е проблем, односно фабричка грешка додека е лепен. Решение нема - нов телевизор за жал. :/

Ако ти дава 100 евра за HD Ready телевизор таков расипан, земи ги парите и додај уште 200-300 евра и земи нов, овојпат FullHD. Најдобра опција.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
LG 32LK330 или LG 32LK430 ?

Разликата во цената е само 1000 денари, ќе имам приклучено кабловска, телевизорот претежно ќе ми служи за гледање на спорт и филмови преку УСБ.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
LG 32LK330 или LG 32LK430 ?

Разликата во цената е само 1000 денари, ќе имам приклучено кабловска, телевизорот претежно ќе ми служи за гледање на спорт и филмови преку УСБ.
LK430 има Full HD резолуција(1920х1080)и "300W" звучници.330 ти е за пола пинч пократок од 430(430=32,330=31.5)430ката има и CCFL беклајт така да земи го 430ката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom