LCD телевизори

Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
Самсунг ти е најсТрање марка!
На два обични телевизори од 51 см им се еба бојата ( на зелено тера), ги носам на сервисер вика на оваа серија им страда екранот, значи нов екран. А ако го смениш, со малку пари плус на тоа нов ке си земеш.
На еден од старите флат монитор се појавуваат линии кога ке го вклучиш, треба да почекаш 5 мин за да ги снема.
Две 15-ки лцд монитори од првата серија цркнаа за кратко време, три пати на сервис ги носев оти беа под гаранција.
Три 19-ки лцд од најновите исто си ебаа мамата за кратко време( затоа и ја намалија гаранцијата од 3 на 2 години изгледа)
И за крај 32-ка ЛЦД Тв најскап во серијата а најлош квалитет!

Така да САМСУНГ никогаш повеке нема ни да погледнам, а не да земам дома
Штета што нема кај нас оригинални СОНИ или Панасоник јапонски мислам дека се тие Ок
se slozuvam so tebe
mojot LCD Samsung 32 450 ne izdrza godina ipol
se pojavija nesto kako fleki (osobeno se poznavaat na fudbal)
bev na majstor( i toa kaj 3 razlicni) mi rekoa deka treba nov ekran 150 evra :(((
istiot defekt go imam videno uste i kaj drugi 2 samsung televizori
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
Битно у очите на народот самсунг се нешто најбоље, а тоа најмногу го одржуваат со високите цени и квалитетот шо беше порано. Али самсунзите шо ги праат у маџарска се крш... факт е дека покрај таква зголемена продажба неможе да се одржува голем квалитет и мораа да отвораат погони у полускапани држави...
jas imama samsung lcd 32 450 od magarska i stvarno e krs
za godina i pol se pojavija fleki
ako znae nekoj finta za popravka a da ne se menuva ekran neka kaze
--- надополнето: 20 ноември 2011 во 02:34 ---
na monitorot dead pixels линија, а на телевизор како флека црна прозирна малце
sto napravi so flekata i jas imam
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
хаха ова мора да се види , ме умре од смеење
инаку заебанција е
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
se slozuvam so tebe
mojot LCD Samsung 32 450 ne izdrza godina ipol
se pojavija nesto kako fleki (osobeno se poznavaat na fudbal)
bev na majstor( i toa kaj 3 razlicni) mi rekoa deka treba nov ekran 150 evra :(((
istiot defekt go imam videno uste i kaj drugi 2 samsung televizori
Нема спас од тоа, а не е само кај Самсунг, се случува кај сите телевизори. Јас имам Сони 40ка и ми се случи истото, тие флеки се бидејќи хардверски панелот не е добро залепен и нема друг лек освен цел да се менува.

Решение е да го одмараш повеќе телевизорот (мојот беше во дневна, па јас го земав во соба), да гледаш при поголем контраст, односно да не гледаш обична телевизија на него туку само филмови од PC и слично. :)

едит - си се заебал што си го земал од странство, бидејќи кај нас имаат две години гаранција. Тебе ти се случило на година и пол...
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
222
Поени од реакции
67
Нема спас од тоа, а не е само кај Самсунг, се случува кај сите телевизори. Јас имам Сони 40ка и ми се случи истото, тие флеки се бидејќи хардверски панелот не е добро залепен и нема друг лек освен цел да се менува.

Решение е да го одмараш повеќе телевизорот (мојот беше во дневна, па јас го земав во соба), да гледаш при поголем контраст, односно да не гледаш обична телевизија на него туку само филмови од PC и слично. :)

едит - си се заебал што си го земал од странство, бидејќи кај нас имаат две години гаранција. Тебе ти се случило на година и пол...
bev na odmor desetina dena i go imav iskluceno od stek (posto ne moze poinaku zasto ima samo stend bay) i koga go zapaliv, flekite gi nemase, ama utredenta pak se pojavija
mozebi treba da se isklucuva direktno od stek da ne e pod napon
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.290
Поени од реакции
1.580
се отепав од барање на самсунг серија 5 во сервис менито да го отклучам за гледање филмови преку усб ама ја нема таа опција а читав дека на серија 4 имаат баг кој може да се иклучи таа опциј има ли некој штос да се дојде до тоа или тешко
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Има нешто боље од овој телевизор со слична цена или да го грабнам и да бегам ? Пошо глеам и акција имаат некаква па 5 години гаранција има.
 
М

Мартин`

Гостин
Дај предложете некој добар LCD/плазма телевизор сепак да не биде изгор скап, и да се од оние што можеш на ѕид да ги прикачиш..
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Сакам да прашам. Пошто мојот LCD LG не поддржува DTS аудио, дали постои начин некако да го сменам аудиото на филмот од DTS во AC3?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Сакам да прашам. Пошто мојот LCD LG не поддржува DTS аудио, дали постои начин некако да го сменам аудиото на филмот од DTS во AC3?
Зависи што кодеци користиш, ако имаш K-Lite Media pack сам ти го мења. Или симни си AC3 codec посебно и немаш гајле. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Користам 2 телевизори Самсунг. Сега за сега фала му на господ, супер ме служат. Презадоволен сум....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
абе момци знае ли некој дали сеуште се факат бесплатни дигитални канали преку dvb-t приемникот (пример boomTV) или тоа е минато од 2009 ?

а ако се заклучени кој е начинот да се отклучат ? или впарени се со нивниот ресивер да се отвараат само
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Зависи што кодеци користиш, ако имаш K-Lite Media pack сам ти го мења. Или симни си AC3 codec посебно и немаш гајле. :)
Со тој АС3 codec можам да конвертирам видео и тоа видео да го гледам на тевето?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Чекај ти преку усб ги пушташ на телевизор? Јас мислев PC-то ти е конектирано...

За преку USB да ти кажам неам појма, не сум конвертирал видеа многу многу - ама добар конвертор е AVS видео конверторот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom