LCD телевизори

Член од
16 ноември 2011
Мислења
220
Поени од реакции
67
Ај да одговорам разгледај постовите нагоре јас мислам LG ако земиш нема да згрешиш премоннгу перформансии има телевизорот :) Слика, 3D, Филмови , 3D озвучување, локално затемнување, а панелот е ТОП мислам дека е нешто што ретко кој телевизор го има!
Фала ти братче, го прочитав твојот претходен пост ,мислев некој друг да објасни или предложи
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Фала ти братче, го прочитав твојот претходен пост ,мислев некој друг да објасни или предложи
Ќе земам и јас сега 2 телевизор па се думам и јас меѓу LG и Sony но поќе сум загреан за LG пак си одбрав едне мал но повторно ми го снема ;((
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Што е моментално најдобар модел на ТВ од најдобрите марки, до кај 500 евра?
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Пред една недела зедов Grundig телевизор, имам ТВ од локален кабелски оператор. На првото пребарување ги најде и аналогните и дигиталните програми. После тоа го ресетирав заради нешто и од тогаш само аналогните програми ги наоѓа, дигиталните никако не излегуваат. Пробар и со рачно пишување на фреквенциите, но не ги наоѓа.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Пред една недела зедов Grundig телевизор, имам ТВ од локален кабелски оператор. На првото пребарување ги најде и аналогните и дигиталните програми. После тоа го ресетирав заради нешто и од тогаш само аналогните програми ги наоѓа, дигиталните никако не излегуваат. Пробар и со рачно пишување на фреквенциите, но не ги наоѓа.
:toe:
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Да е само Грундинг таков добро ќе е, после снемување струја или од некоја си икс причина и Кварт и Филипс имаат блесав софтвер кој или ги губи меморираните канали па не ти дава аналогни да бараш или дигитални да гледаш или па ќе ги меморира по глупав распоред, dvb-c од 1-56, а аналогни од 9001-9050 и сл. Не најдов(можеби постои ама во менито не видам таква опција) како да се стават да бидат двоцифрени каналите ама никако.
Ми се допаѓа менито на LG кој баш интересно ги става каналите, стискаш на 1 и бираш горе доле дигитален/аналоген сигнал.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
А зошто кога имате дигитални ги скенирате и аналогните ?? Јас воопшто не ги скенирам за 1-2 канали што се достапни на аналогна не ги жалам... а и сликата е катастрофа на аналогна.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Пробај рестартирај го тв и одново барај ги дигитиалните, да не правиш некоја грешка при внес на фрекфенции во подесувањата?
Или во Аналогна кога си стисни на мени копчето и после стисни на жолтото да те префрли во листа на дигитални програми.
Имам Грундиг тв преку една година и немам никаков проблем со ова, најголема мана им е што се чека по 1-2 секунди при префрлување на канал во дигитална, во аналогна нема чекање.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
за тие пари може и поголем екран да земеш
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom