LCD телевизори

Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Sto mislite za sledniov LG TV :54999den(dali vredi za parite)

•46"(117cm) Full HD 3D LED TV
•Cinema 3D, 3D World, SMART TV, Social Networking, Skype, smartphone remote support, DLNA
•Wi-Fi ready, full web browser
•Triple XD Engine
•Резолуција: 1920x1080
•400Hz MCI
•2D-3D конверзија на сликата
•Dual Play gaming
•4xHDMI 1.4, PC in, Scart, Component, RGB in, Optical in
•3xUSB 2.0 (JPEG, MP3, Flac, AAC, MKV, DivX HD+), Lan
•DVB-T/C/S2 MPEG-4
•USB DVR ready, Magic Motion Remote ready
•Keyboard/HUB/Mouse ready
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Пред неполн месец земав Филипс еве го моделот http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=1_174_173&product_id=202172 за сега сум презадоволен , можам да си гледам филмови на усб и фудбалот со пиво е ептен мераклиски :) . Ама немам појма од телевизори ќе замолам некој шо има појма да ми каже колку сум се заебал за парите или колку сум го погодил на среќа и кој други предности ги имам спрема обичните телевизори . Фала однапред :)
Изгледа тебе ти е топ телевизорот. Не се замарај чим тебе ти е супер. Уживај и пиј едно пиво од Кајгана :D.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
ОК. Фала на одговорот.Ти сам го правеше или некој друг.А што мислиш за овие што имаат огласи за поднесување на сликата.
Има некое подобрување или не
Ја сам си го правев кој ке ми го прави

А тие со огласите тоа е лага не верувај
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ја сам си го правев кој ке ми го прави

А тие со огласите тоа е лага не верувај
Не мора да значи дека е лага, може стварно има спремни дечки што го прават тоа, иако се сомневам. Доста често за солидни модели има по нетов детални подесувања за добивање на подобра слика. Јас пример откако ја подесив мојот за опцијата „филм“, има голема разлика од таа фабрички што беше.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не мора да значи дека е лага, може стварно има спремни дечки што го прават тоа, иако се сомневам. Доста често за солидни модели има по нетов детални подесувања за добивање на подобра слика. Јас пример откако ја подесив мојот за опцијата „филм“, има голема разлика од таа фабрички што беше.
Абе не забавај некој ке викам контраст да ми мењава боја да ми стави колку острина да има

Тука не станува збор за класично подесување на слика туку софтверски, што е проблемот тука фабриката како го наместила така и треба да си остане (е он ке дојде и ке ти избуричка се ) не треба никој да го чепка тоа, тоа е тоа што го зборувам влегување во сервис менито на телевизорот со некое време и горење на екранот ја имав LG CRT телевизор 80 самтима го правев оваа подесување преку сервис менито колку толку да ја освежам сликата по некое време почна да ослабнува екранот и сеа мешани бои на црвена зелена и плава екранот е мртов

Ова дечкото што го нуди е пукање на екранот така се вика тоа и се прави на ослабнати екрани на CRT и LCD
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
65
Поени од реакции
41
Според упатството што го најдов за твојот телевизиор, истиот не препознава преводи. Чудно многу, но што е тука е.
Прегледај го приврзокот 48190
ова не е мозно да не цита преводи ,во твоево упатство не пишува дека има DVB-S i DVB-T i плус на некои филмови превод има ама со некаков безвезен фонт ,мозно ли е да е до филмовите зошто сите беа оние сто се по 700mb
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
25
Здраво драги форумџии!
Сакам да ве замолам за совет и помош при избор на ЛЕД ТВ.
Буџетот ми дозволува до кај некои максимум 30_тина илјади ден. а просторот одговара точно за 37 инчи (значи ни повеќе ни помалку.)

Она што ми е приоритет е:
1.да вади што е можно по ЕКСТРА слика,што пореални движења и поживи бои во филмови и спорт,
2.да ги чита аудио-видео форматите од УСБ,преводи,филмчиња итн.Значи за филмови да не прави проблем со MKV,DTS,преводите или што ти ја знам како што претходно сте дискутирале и вие.
3.Ако постои дополнителна можност за ЛАН поврзување(немора Wifi),за основна верзија SMART TV барем само Facebook,Youtube клипови да се отвораат без проблем.

Што мислите за следниве неколку модели (предност/слабост):
-PHILIPS 37PFL3507H
-LG LS5600
-LG 37LV3550
-LG LV570S или пак истата LS верзија на тој модел.

Со други зборови за она погоре што го барав што е најдобро дадени пари/добиени перформанси.

Ако имате идеја предложете нешто од вас подобро.

Однапред голема благодарност до вас.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Na amazon.de televizorite se poevtini za 200-300 evra vo sporedba so kaj nas sto snaci dilerite kaj nas rabotat so ogromna marza. Dali moze nekako da se naraca od tamu?
Sto ke ti e Amazon, odi si do Solun plus na granica imas i povrat na DDV okolu 11-12% ti e samo od prodavnicata ke si zemes taxfree beleska.
Poz.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Sporedi ceni ke vidis. U start se 100-200 evra poeftini.
http://www.skroutz.gr/s/445187/Panasonic-TX-P42UT50E.html vidi go u tehnomarket kolku e.
I za drugite modeli mozes isto da proveris. Ako e isto normalno od ovde ke si go zemes.
нешто не ми ја отвара страна ова за некој тв во грција ми кажуваш дај да видиме и онака треба да зимам тв деновиве па може да појдам до таму :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
нешто не ми ја отвара страна ова за некој тв во грција ми кажуваш дај да видиме и онака треба да зимам тв деновиве па може да појдам до таму :)
http://www.skroutz.gr ti e nesto kako prebaruvac na prodavnici niz grcija malce jazikot e zeznat ama translate ke projde.
Zimas model od tehnomarket neptun kade sakas go gledas u prodavnica sto kako go stavas modelot ovde ke ti kaze cena kade u grcija ti e najeftino, sporedi moze ke ti ispadne dobar kjar.
Kaj niv pobrzo ide promenata na nov model so star a kaj nas marzata na starite modeli e golema skoro kako kaj novite.
Gledaj samo prodavnicata da e vo Solun ne u Atina ili negde daleku.
Plus ne mora specijalno za toa da ides neli.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
http://www.skroutz.gr ti e nesto kako prebaruvac na prodavnici niz grcija malce jazikot e zeznat ama translate ke projde.
Zimas model od tehnomarket neptun kade sakas go gledas u prodavnica sto kako go stavas modelot ovde ke ti kaze cena kade u grcija ti e najeftino, sporedi moze ke ti ispadne dobar kjar.
Kaj niv pobrzo ide promenata na nov model so star a kaj nas marzata na starite modeli e golema skoro kako kaj novite.
Gledaj samo prodavnicata da e vo Solun ne u Atina ili negde daleku.
Plus ne mora specijalno za toa da ides neli.
одлично прво пребарување кај е нас 29 000 ...таму е 579 евра најефтиниот :)...LED PHILIPS 42PFL3507H/12
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Абе не забавај некој ке викам контраст да ми мењава боја да ми стави колку острина да има

Тука не станува збор за класично подесување на слика туку софтверски, што е проблемот тука фабриката како го наместила така и треба да си остане (е он ке дојде и ке ти избуричка се ) не треба никој да го чепка тоа, тоа е тоа што го зборувам влегување во сервис менито на телевизорот со некое време и горење на екранот ја имав LG CRT телевизор 80 самтима го правев оваа подесување преку сервис менито колку толку да ја освежам сликата по некое време почна да ослабнува екранот и сеа мешани бои на црвена зелена и плава екранот е мртов

Ова дечкото што го нуди е пукање на екранот така се вика тоа и се прави на ослабнати екрани на CRT и LCD
druze ako imas koncentrirani boi na monitor CRT ne ti e do cepkanajta so si gi prael tuku do demagnetizerot na monitorot on ne ti raboti ili si stavil vo negova blizina magnet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom