Lady Gaga во Софија - 14.08.2012

Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
ни на сон не би помислил да одам на концерт на гага -.-
 
P

PewDiePie

Гостин
И да е ГАГА не би и отишол на оваа......па уште во бугарија. :cautious:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Фала богу да направи концерт некде во близина....
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Па, ако искате. Аз само давам инфо.
Супер,нека ви дојде в Софија.Да ви ја разбие таа монотонст која то владее у вас.Между турбофолкат да влегне и малко Поп,нели т`ка??
Ште ви ја наплни Софија и ште ве подигне на нозе.Јас искам да дојда,али простото нјама да мога.Поздрав до Блгарија :D
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
E, тоа што во Македониjа е позната основно бугарската чалга и српскиот турбофолк не значи дека во тие земjи се слуша само тоа. Се слуша много рок, джаз и поп /нормално/. Следните месеци ке гледаме и слушаме примерно Guns N' Roses, Iggy and The Stooges, Kaiser Chiefs, Ugly Kid Joe, Fatboy Slim, Erykah Badu, Nneka, Korn, Chase & Status, Lady Gaga, Red Hot Chili Pepers, Slayer, Armin van Buuren и много други. Монотоност нема.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Супер,нека ви дојде в Софија.Да ви ја разбие таа монотонст која то владее у вас.Между турбофолкат да влегне и малко Поп,нели т`ка??
Ште ви ја наплни Софија и ште ве подигне на нозе.Јас искам да дојда,али простото нјама да мога.Поздрав до Блгарија :D

:pos: :pos:Ха хахахахахахаха , ти си цар ве:icon_mrgr:
Скопие е актуална спирка на сите светски звезди , кои сека недела имат концерт на градскиот стадион:pos:
Освен Цеца Величкович , некои друг праи ли концерт таму ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom