La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.632
Поени од реакции
18.110
Све е преседан само кога фк Негреира добива пенал во 91 минута за победа не е. Тогаш нема драма и плачење и прегледување на снимки по 20 пати


ова е од пред пар недели, како се фрли ласта свака му част
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.594
Поени од реакции
62.687
Прегледај го приврзокот 404424
Плус раката одлепена од тело буквално со раката замавна за гол да дај
Ова ако е рамо тогаш нека ги сменат правилата за сите

Кој го мрзи да преведи еве јас

Total and absolute disbelief of the CTA with the arbitration of Real Madrid – Almería after the three VAR reviews that took place at the Santiago Bernabéu.


The flames of the fire caused by the VAR in Real Madrid – Almería have reached the Technical Committee of Referees. The insane refereeing of Hernández Maeso and, especially, Hernández Hernández, from the VAR, has sown absolute disbelief among the members of the CTA. A match that was supposed to be calm, hence the appointment of a debutant referee in LaLiga EASports, has ended up being one of the most controversial matches of the season. Two serious errors from the VAR and one success is the balance with which the Canarian referee finished from the Ciudad Deportiva de Las Rozas.
There is a foul in Rudiger's attack prior to the penalty due to Kaiky's handball


It is impossible to understand how the VAR decided to enter into a possible penalty for handball when, in the same action, a clear and distinct foul by Rudiger on Edgar occurs. The Real Madrid defender climbs on top of the visiting defender, preventing him from contesting the ball. Hernández Maeso, who could have had the personality to punish the foul, decided to follow Hernández Hernández's advice.

There is no shot to guarantee Vinicius's hand or shoulder in Real Madrid's second goal


The CTA also fails to understand why Hernández Hernández showed only two repetitions, from very inappropriate angles, when the rest of the shots leave doubts about the point of contact of the ball with the Brazilian player's shoulder. Hernández Maeso, once again, let himself be carried away by the instructions of Hernández Hernández, who repeated to him up to three times "The ball hits the shoulder." Although the CTA does not see a clear and manifest error in validating the goal, it is very surprised with the way the Canarian referee acted from the VAR, directly influencing Hernández Maeso

Според CTA единствено требаше ВАР да се уклучи за третиот гол на Алмерија.
Судијата од ВАР директно влијаел на одлуките на главниот судија.
Нели е правилото дека ако топката удри во делот кој што е покриен со дресот, дека се смета за рамо?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.704
:pos: :pos: :pos: :pos:
На што сум сведок...
На чиста рака си сведок, не знам што се инатиш, не знам ни оваа што ти стопира кадри со мртви пиксели кои буквално ништо не покажуваат, тука повеќе од јасно се гледа со што е удрена топката. Нерегуларен е голот.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.202
Поени од реакции
107.870
На чиста рака си сведок, не знам што се инатиш, не знам ни оваа што ти стопира кадри со мртви пиксели кои буквално ништо не покажуваат, тука повеќе од јасно се гледа со што е удрена топката. Нерегуларен е голот.

Па види ја што поставила како правило и што сецнала како доказ, пиксели умрени незакопани што не докажуваат ништо. Не знам, од ова ти што го прати делува како рака реално, затоа и погоре реков дека во живо на преносот дадоа од 2-3 агли и од еден ми изгледаше рака од друг дека не е рака.
Иначе не знаев дека првично не го признал голот, мислев го призна па глеаше ВАР да види да не е рака така да ваљда најреално ќе беше да не ја мења одлуката пошо немаше чист кадар и можност за 100% да биде сигурен во истата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
На чиста рака си сведок, не знам што се инатиш, не знам ни оваа што ти стопира кадри со мртви пиксели кои буквално ништо не покажуваат, тука повеќе од јасно се гледа со што е удрена топката. Нерегуларен е голот.

Па пробав некако скрин од ова видео да извадам, имаш и друго видео од блиску кај шо е зумирана раката.
Нема везе, шо викаат Реаловци караванот си врви, јас не ни се нервирам, да беа Атлетико во трка можеби ќе ми беше криво вака ич.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.704
Па пробав некако скрин од ова видео да извадам, имаш и друго видео од блиску кај шо е зумирана раката.
Нема везе, шо викаат Реаловци караванот си врви, јас не ни се нервирам, да беа Атлетико во трка можеби ќе ми беше криво вака ич.
Нема простор тука за ароганција дебилно ќе е тоа, мислам дека Реал во глобала све што освои сезонава на терен им е заслужено, и вчера верував дека можат до победа и без овој поклон, ама ова усра све, го усра целиот меч кој беше добар за гледање. Пак ќе кажам, онака 100% да кажеш дека вчера Реал ќе изгубат не можеш, ама имаше и реални шанси да изгубат бодови, дали 2 или 3 небитно, и тоа си стои. Секој напад многу лесно влегуваа во зона за креирање на шанса, висеше голот на Алмерија, и штета не би знаеле какво би било сценариото ако судијата беше на ниво, вака ќе им се лепи и на Реал ова ко да ги местат за титула што исто нема врска, и они ако би бирале сигурно не би одбрале да победат на ваков начин, бар не ваква текма со ебаната Алмерија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom