La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
C

confusion

Гостин
Искрено и не изиграа Атлетико толку лошо и затворено у нивен стил, баш напротив ама тоа селското од нив како да излезе, заслужено си го јадат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Мизерија од судење денес, скандалозно е колку беше судијата наклонет кон Реал.
Скандалозно второ полувреме и од Чоло и од Атлетико, едноставно имаа игра и не знаеа да ја исконтролираат до крај.
Савиќ клошар еден, црвен картон во движење е сељакот, три пати го спомнав дури ја гледавме утакмицата дека ќе поцрвени.
Автоматски споено мислење:

Искрено и не изиграа Атлетико толку лошо и затворено у нивен стил, баш напротив ама тоа селското од нив како да излезе, заслужено си го јадат.
Да играат вака на секој натпревар јас презадоволна ќе сум, во второ иако Чоло ги помеша лончињата сепак со играч помалку покажаа некаква игра.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.013
Поени од реакции
36.084
Не дека Атлетико беше тешко оштетен со некоја одлука, али ситните прекршоци сите отидоа во корист на Реал, а тоа и како знае да исфрустрира и да те пресече. Црвениот си беше чист како солза нема тука простор за дискусија.

Типична утакмица кога и двата тима имаат по едно добро полувреме. Може да се каже дека Атлетико и има за што да жали, особено за пропуштените шанси на Гризман на 1-1 резултат.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Атлетико со Чоло, незнам уште колку пати треба да изгуби од Реал па да му текне да ИГРА фудбал?
Значи имаш екипа (се виде, дури и со играч помлаку) да се натпреваруваш. Прво ги доминираат Реал, мангупски.
Излегува второ и .... класична Чоловка. 5 у линија позади, 4 пред нив...и шпицот на 38 метра од нивни гол?
Алоооо гледај ги Реал, неможат со Саламанка на крај да излезат, тој сам им се стави во дупка.

Мислам мене ташак ме боли, нека им седи, таман си е. Не ми е јасно како бе нема никаков притисок по вакви тактички бламажи од фановите на Атлети ? До кога со оној копачки фудбал и бламирање?

До толку ли им е Бог таму?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Атлетико со Чоло, незнам уште колку пати треба да изгуби од Реал па да му текне да ИГРА фудбал?
Значи имаш екипа (се виде, дури и со играч помлаку) да се натпреваруваш. Прво ги доминираат Реал, мангупски.
Излегува второ и .... класична Чоловка. 5 у линија позади, 4 пред нив...и шпицот на 38 метра од нивни гол?
Алоооо гледај ги Реал, неможат со Саламанка на крај да излезат, тој сам им се стави во дупка.

Мислам мене ташак ме боли, нека им седи, таман си е. Не ми е јасно како бе нема никаков притисок по вакви тактички бламажи од фановите на Атлети ? До кога со оној копачки фудбал и бламирање?

До толку ли им е Бог таму?
Добро во второ и малце со повредите немавме среќа. Али замената Гризман за Бариос никој не ја разбра, освен ако не се работи за некоја повреда на Гризман стварно не знам шо да кажам.
Па можеше да го замени Де Пол со Бариос кој имаше жолт картон веќе ако сакаше да ја освежи средината. Го гледав натпреварот и се уклучив на твитер лајв спејс едно време, сите истото го искоментираа, измената му беше катастрофа.
Кондогбија мораше да влези совреме, уште на 1-0 резултат, да ја зацврсти средината и да брка на контри.
Депај и Караско бескорисни, отсечени.

Ова денес оди на штета на Чоло и на педерчето од судија, црвениот на Савиќ беше чист, ама претходно имаше старт од Себаљос кој му беше прогледан низ прсти, втор жолт на 1-0 резулатат и не е мала работа, да не ги споменувам ситните фаули кои ги толерираше.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Добро во второ и малце со повредите немавме среќа. Али замената Гризман за Бариос никој не ја разбра, освен ако не се работи за некоја повреда на Гризман стварно не знам шо да кажам.
Па можеше да го замени Де Пол со Бариос кој имаше жолт картон веќе ако сакаше да ја освежи средината. Го гледав натпреварот и се уклучив на твитер лајв спејс едно време, сите истото го искоментираа, измената му беше катастрофа.
Кондогбија мораше да влези совреме, уште на 1-0 резултат, да ја зацврсти средината и да брка на контри.
Депај и Караско бескорисни, отсечени.

Ова денес оди на штета на Чоло и на педерчето од судија, црвениот на Савиќ беше чист, ама претходно имаше старт од Себаљос кој му беше прогледан низ прсти, втор жолт на 1-0 резулатат и не е мала работа, да не ги споменувам ситните фаули кои ги толерираше.

Во глобала за Чоло мислам, а оваа текма како последен срам.
Има супер играчи и толку навивачи во Мадрид што имаат, заслужуваат поатрактивен фудбал.
Се се мислам дека Чоло сеуште живее во она време кога и Барса и Реал беа играчки многу појаки од нив, па тој мораше да импровизира со тој прагматичен фудбал - антифудбал (бар по мене). Само што, веќе не се така поставени работите.

Не дека беше толку неуспешен до сега, сепак нели требаше да се бори со такви Реал и Барса, во исторсики prime. Ама мислам дека веќе, и за двете страни, подобро ќе биде да се разделат. Шукурац , пратете го таму у Интер нека крши глава :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Во глобала за Чоло мислам, а оваа текма како последен срам.
Има супер играчи и толку навивачи во Мадрид што имаат, заслужуваат поатрактивен фудбал.
Се се мислам дека Чоло сеуште живее во она време кога и Барса и Реал беа играчки многу појаки од нив, па тој мораше да импровизира со тој прагматичен фудбал - антифудбал (бар по мене). Само што, веќе не се така поставени работите.

Не дека беше толку неуспешен до сега, сепак нели требаше да се бори со такви Реал и Барса, во исторсики prime. Ама мислам дека веќе, и за двете страни, подобро ќе биде да се разделат. Шукурац , пратете го таму у Интер нека крши глава :icon_lol:
Па еве да речеме дека ќе напушти Чоло, а ќе напушти, ако не оваа сезона наредна гарант. Кој тренер би го довеле, се шпекулира за Луис Енрике, шо знам некако и да нема достапни тренери кои би можеле достојно да го заменат.
Радознала сум да го видам Атлетико под нов тренер, со нова идеологија ама од друга страна не можам да го замислам Атлетико без Чоло.
Не само нов тренер, на клубот му треба чистка. Има толкууу многу играчи кои апсолутно никаков придонес немаат а цицаат грдна пара.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Па еве да речеме дека ќе напушти Чоло, а ќе напушти, ако не оваа сезона наредна гарант. Кој тренер би го довеле, се шпекулира за Луис Енрике, шо знам некако и да нема достапни тренери кои би можеле достојно да го заменат.
Радознала сум да го видам Атлетико под нов тренер, со нова идеологија ама од друга страна не можам да го замислам Атлетико без Чоло.
Не само нов тренер, на клубот му треба чистка. Има толкууу многу играчи кои апсолутно никаков придонес немаат а цицаат грдна пара.
Атлетико е голем клуб, ќе привлече јако име. Работата е ова што ти го спомна. Дали навивачите се спремни за промена на стил и пристап на игра ? Без лична навреда, мене Атлетико ми стана омрзнат баш поради Чоло и она негово однесување. Не верувам да е до некој комплекс, бидејќи во негово време имаме доста солиден скор против Атлетико. Сега незнам, за навивачите на Атлетико можеби на друг начин се гледа се што она на мене и на поголем дел од противничките навивачи не нервира. Ние шо гледаме сељачизам, од другата страна се гледа како страст и пасија. И тука нема дискусија.

Инаку и јас би сакал да видам како би се структуирале под некој друг ДОКАЖАН менаџер.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.383
Старо е ова, еве нешто посвежо.


Сега малце сериозно, треба малце фокусот да си го смени и да престане да им дава толку на значење на противничките навивачи и судијата. Се гледаше дека вчера му влијаеше моментот со куклата, зашто два пати имаше гол шанса и два пати изреагира прелошо зашто не беше психички присутен на натпреварот. Мило ми е за голот што го даде, малце ќе го опушти сега ова. Како ќе старее така и психички ќе созрева и полесно ќе се носи со вакви глупости. Добро е што е свесен дека ова нема да престане и дека секое гостување на Метрополитано и тимови од понизок ранг ќе биде мета на противничките навивачи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Да се разбериме, Винициус има ептен циганско понашање, провоцира и се лигави цело време а кога ќе му возвратат одма се вади на картата расизам.
Има нешто штом не е омилен кај сите стадиони кога гостува Реал.
Досега од кога пратам фудбал немало погнасен сурат од него излезно, и не,не го зборам ова оти е играч на Реал, ене го Родриго и тој е црн, зошто никој не крева фама за него, зошто тој не е мета на навивачите ?
Види го бе, едноставно ти иди да му маниш еден шамар и да го вратиш назад од кај шо излезе.

Ден пред дербито, наместо да се дебатира за натпреварот, медиумите од памет излегоја за некоја си помочана кукла шо ја обесил некоја будала во Мадрид, голем кур да ми простите, да видат шо се дешава во Аргентина пред дерби натпревар мозокот ќе му застани.
Винициус не е прв играч кој бил исвиркуван, не е прв играч кој бил нападнат со грди зборови од страна на противнички навивачи па да се крева толкава прашина околу него.
Па уште од федерацијата излегуваат со соопштение протект Вини, племето ваше смрдено, се кренаа на нозе за обесена кукла а организираат супер куп на Шпанија кај шо бесат живи луѓе, не кукли туку ЛУЃЕ !
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.280
Поени од реакции
16.868
Кога го спомнав Родриго мене искрено ми е и појак играч од Винициус, голот шо го даде синоќа беше ремек дело, од колосек ни ја извади цела одбрана а завршницата беше прича за себе, нешто шо Винициус можи да сања.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.218
Поени од реакции
29.086
Некој голобрад дечко со позадина на знакот на Барса бара некоја си правда...it's a disgrace.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.463
Поени од реакции
13.945
Да се разбериме, Винициус има ептен циганско понашање, провоцира и се лигави цело време а кога ќе му возвратат одма се вади на картата расизам.
Има нешто штом не е омилен кај сите стадиони кога гостува Реал.
Досега од кога пратам фудбал немало погнасен сурат од него излезно, и не,не го зборам ова оти е играч на Реал, ене го Родриго и тој е црн, зошто никој не крева фама за него, зошто тој не е мета на навивачите ?
Види го бе, едноставно ти иди да му маниш еден шамар и да го вратиш назад од кај шо излезе.

Ден пред дербито, наместо да се дебатира за натпреварот, медиумите од памет излегоја за некоја си помочана кукла шо ја обесил некоја будала во Мадрид, голем кур да ми простите, да видат шо се дешава во Аргентина пред дерби натпревар мозокот ќе му застани.
Винициус не е прв играч кој бил исвиркуван, не е прв играч кој бил нападнат со грди зборови од страна на противнички навивачи па да се крева толкава прашина околу него.
Па уште од федерацијата излегуваат со соопштение протект Вини, племето ваше смрдено, се кренаа на нозе за обесена кукла а организираат супер куп на Шпанија кај шо бесат живи луѓе, не кукли туку ЛУЃЕ !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom