La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.350
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
За ова добил црвен? :D

@Stefan-kobe копиле, зборувај ми за тоа НЕСАКАЈЌИ ударање на Мане против Арсенал и градењето на топката.
Втор жолт, во нормален дуел во кој Суарез ја подметна главата во раката на Ленгле, што се гледа и по сликата, и изгледаше како да му мавнал бокс. Ништо намерно не беше од Ленгле.
Прашање е зашо судијата не гледаше ВАР, а во записникот пишал агресивна игра и удар во лице.

Судијата мора да гледа и околности, ако секој контакт го суди со жолт по 5 црвени ќе има на утакмица.
Првиот жолт си беше на место, тактички фаул пред 16ник, али ништо груб.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Чист втор жолт, не му е прв пат на Ленгле да фати безвезе црвен. Пике трупот исто направи некоја минута пред тоа, ама го спаси офсајд. Судијава прво се залета црвен да му даде на Пике, после погледна накај линискиот за офсајд :pos: :pos:

Ставре гледам нешто потресен ми делува, некако неочекувано победува Барса, па мора да се фати за некои глупости :ROFLMAO:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.846
Поени од реакции
24.283
Прашање е зашо судијата не гледаше ВАР, а во записникот пишал агресивна игра и удар во лице.
Зашто очигледно не ги знаеш правилата.
ВАР не може да гледа за поништување на жолт картон, туку само ако старт за жолт картон треба да биде старт за црвен картон.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Што се дешава Со Барса што не се активни на трансфер пазар? Толку ги погоди кризава? До сега требаше да имаат 4-5 топ играчи од по 50-100 милки.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Претежно само навивачи на Барселона ја израмнуваа Барселона со Валенсија и Билбао и мислеа дека ќе падне на тоа ниво. :D
Па не би рекол. Тука на форумот тие муабети главно ги правеа навивачите на еден англиски тим. Нема да кажам кој, ама имаат еден Норвежанец со кадрава коса за тренер. ;)
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Што се дешава Со Барса што не се активни на трансфер пазар? Толку ги погоди кризава? До сега требаше да имаат 4-5 топ играчи од по 50-100 милки.
Отидоа парите на Дембеле, Кутињо и Гризман. Сега немаат 20 милиони да го купат Депај за да бидат комплетни.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Втор жолт, во нормален дуел во кој Суарез ја подметна главата во раката на Ленгле, што се гледа и по сликата, и изгледаше како да му мавнал бокс. Ништо намерно не беше од Ленгле.
Прашање е зашо судијата не гледаше ВАР, а во записникот пишал агресивна игра и удар во лице.

Судијата мора да гледа и околности, ако секој контакт го суди со жолт по 5 црвени ќе има на утакмица.
Првиот жолт си беше на место, тактички фаул пред 16ник, али ништо груб.
A zosto ne pises deka ako Lengle ne go faulirase Denis Suarez, ovoj pred nego nemase nikoj igrac na Barsa i izlavase pred golmanot, ama malku od stranata, ili ne ti odgovara?

Daj be bidete barem eden pat realni, ne placete kako site sudii namerno da sudat protiv vas. Pa na tolku prigovori posle incidentot sudijata se isplasi pa morase dve minuti da mu objasnuva sto bilo rabotata na Messi.

Pike da ne bese ofsajdot dobi crven karton, ovoj se zatrca da mu objasnuva deka nemalo nisto. :pos:

Za situacijata Alba so golmano treba li nesto da se komentira. Srekja sto vo posleden moment gi sobra nozite, poso sega uste kje go iznasaa golmano od stadionot. Pa na krajot Alba se prevrtuva kako toj da e zrtvata, i koga stana nisto ne mu bese i se pravdase tamu deka ne bil vinoven. :pos:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
A zosto ne pises deka ako Lengle ne go faulirase Denis Suarez, ovoj pred nego nemase nikoj igrac na Barsa i izlavase pred golmanot, ama malku od stranata, ili ne ti odgovara?

Daj be bidete barem eden pat realni, ne placete kako site sudii namerno da sudat protiv vas. Pa na tolku prigovori posle incidentot sudijata se isplasi pa morase dve minuti da mu objasnuva sto bilo rabotata na Messi.

Pike da ne bese ofsajdot dobi crven karton, ovoj se zatrca da mu objasnuva deka nemalo nisto. :pos:

Za situacijata Alba so golmano treba li nesto da se komentira. Srekja sto vo posleden moment gi sobra nozite, poso sega uste kje go iznasaa golmano od stadionot. Pa na krajot Alba se prevrtuva kako toj da e zrtvata, i koga stana nisto ne mu bese i se pravdase tamu deka ne bil vinoven. :pos:
Како бе сам пред голманот, оно покрај аут линија направи фаул :pos: :pos: :pos:

Алба си клизна за да ја стигне топката, ако не ај да не се борат? И погледнија уваво снимката, голманот со колено го рокна у кичма...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Како бе сам пред голманот, оно покрај аут линија направи фаул :pos: :pos: :pos:

Алба си клизна за да ја стигне топката, ако не ај да не се борат? И погледнија уваво снимката, голманот со колено го рокна у кичма...
Pa ti pisav vo prethodniot post, sranicno.

Da, go rokna vo kicmata, zatoa koga stana sprint napravi da se vrati nazad.

Ok e ne planiram da se dokazuvam so tebe, ne ocekuvam da priznaes.

Jas povekje sakam da se zbori za dobrite partii i igra pod Kyman, a ne za sudiski odluki.
Roberto i Buskets zasega kako preporodeni igraat.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Pa ti pisav vo prethodniot post, sranicno.

Da, go rokna vo kicmata, zatoa koga stana sprint napravi da se vrati nazad.

Ok e ne planiram da se dokazuvam so tebe, ne ocekuvam da priznaes.

Jas povekje sakam da se zbori za dobrite partii i igra pod Kyman, a ne za sudiski odluki.
Roberto i Buskets zasega kako preporodeni igraat.
Мое мислење е дека не беше за втор жолт, можеше да му прогледа низ прсти, најмногу затоа што очигледно беше дека не е намерно. Не битно, повеќе хендикеп ќе е за во недела.

За препородување во однос на минатата година, Кутињо и Алба. Роберто игра добро, ама Бускетс пак е лош, само што трча копилето. Пјанич мислам поише ќе придонесе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom