La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.156
Поени од реакции
28.929
А од колку црвени се спаси џуџето благодарение на "не" вар?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.073
Поени од реакции
57.367
Пред ВАР
Ајде ајдее, да ги видиме Реал што ќе прават сега со ВАР, доста добиваа судиска помош. Ќе се види сега кој е кој.

Со ВАР
Аааааа ова ВАР-от за Реал е измислен, ги гураат да бидат шампиони. Сите одлуки во нивна корист.

Луѓе бе....
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Тоа повеќе за ЛШ го пишевме, во лигава си бевте втори, трети стално :D

Иначе ова со варов во лигава е поистоветување со легендарната изјава, не е важно кој гласа туку кој ги брои гласовите. Така овде не е битно што прикажува варот, туку што ќе одлучат тие што го гледаат :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.073
Поени од реакции
57.367
Тоа повеќе за ЛШ го пишевме, во лигава си бевте втори, трети стално :D

Иначе ова со варов во лигава е поистоветување со легендарната изјава, не е важно кој гласа туку кој ги брои гласовите. Така овде не е битно што прикажува варот, туку што ќе одлучат тие што го гледаат :)
Епа тоа е проблемот, кога ќе дојдеш на ред наместо своите, да ги пратиш резултатите на конкурентот.
Се менуваат критериумите и на секоја можна реакција од ВАР

Јас сум сигурен дека овие одлуки да беа на почеток на сезона, или Барса да имаше водство пред Реал немаше да наидат на волку критики.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Епа тоа е проблемот, кога ќе дојдеш на ред наместо своите, да ги пратиш резултатите на конкурентот.
Се менуваат критериумите и на секоја можна реакција од ВАР

Јас сум сигурен дека овие одлуки да беа на почеток на сезона, или Барса да имаше водство пред Реал немаше да наидат на волку критики.
Па логично е сега кога се последни кола и се решава се да има поголеми критики. Плус немаше да бидат такви да не се случуваше ова буквално секое коло после продолжението. Мислам дека на секој неутрален фан му е јасно што се случува и туѓ срам го фаќа. Имаше помош реал во ЛШ за титулите, ама ова е надвор од секоја нормала, се нема граница.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Шо се дешава со Валенсија, не можат победа да остварат, на терен изгледаат како да не им е до фудбал дојдено.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Па логично е сега кога се последни кола и се решава се да има поголеми критики. Плус немаше да бидат такви да не се случуваше ова буквално секое коло после продолжението. Мислам дека на секој неутрален фан му е јасно што се случува и туѓ срам го фаќа. Имаше помош реал во ЛШ за титулите, ама ова е надвор од секоја нормала, се нема граница.
Еве ти ги мислењата на неутралните фанови по враќањето на лигава во врска со "спорните" одлуки во корист на Реал.
Престани да се срамиш, ваљда си доволно возрасен за да знаеш дека не треба да тропаш вакви глупости.. а може и не си.
Секако тој дали ја удрил ао пета или не, не е битно, му беше во видикот на Куртоа, а и му засмета на Варан. И на Македонија со Словенија и поништија така гол.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Чист офсајд беше не трипајте.
Penalot ne go vidov, ama za ponisteniot gol da se debatira e smesno :), osven vcera ako ne sme pocnale fudbal da gleame. Sekogas vakvite situacii se sankcioniraat isto, odnosno, ako igrac sto e vo ofsajd mu smeta na golmanot pod difolt ofsajdot se aktivira i obicno so VAR gi kinat, ili potvrduvaat ako liniskiot prethodno ne krenal.
Чисто е се.
Не знам што ве чуди офсајдот, ист таков гол му поништија на Мата во Лига Шампиони пред неколку години. Исправна одлука.
Чисти беа сите три ситуации...не знам шо коментирате за инает.....пеналот можеби беше најлесно свирнат ама пак е пенал, тој зад Вини го фаулираше и затоа овај лошо шутна...вие самите да играте фудбал така да ви направат има очите да му ги ископате на судијата ако не ви свирни пенал.
Јас не знам како може фан на барса а не пак управа или играчи да изјават дека некој ја мести титулата за Реал да освои. Па пред почеток на кризата Барса имаше 2 бода предност и по добра гол разлика. Сега моментално има само по добра гол разлика. Сега ако ја изгубат титулата, нема никој да им биде крив. Скоро цела сезоа ја „држат титулата у раце'' ќе биде интересно ако сеа пред крај се обрукаат...
Толку одвратна екипа е Барса , што и да пишеш малку е , притисок на Кутињо да го напушти Ливерпул , истото го прават и со Гризман , со ово послединито сега од Леганес сред сезона што го потпишеа , драмата со Најмар , имат играч како Пике што повише зборува за кралскиот клуб , местена лига е само кога на нив не му одговарат .
Инаку пеналот за Реал беше чист колку шо видов
Искрено и јас мислам дека не е пенал ова, нека се изјасни ете @Трибиани тој ги знае повеќе правилата
Simeone: "VAR is fair with everyone. If Real Madrid get more penalties it’s because they attack more.”
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Еве ти ги мислењата на неутралните фанови по враќањето на лигава во врска со "спорните" одлуки во корист на Реал.
Престани да се срамиш, ваљда си доволно возрасен за да знаеш дека не треба да тропаш вакви глупости.. а може и не си.
Овие не се неутрални, антибарса се, на чело со челзињата :kafence:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.701
Овие не се неутрални, антибарса се, на чело со челзињата :kafence:
сиигурно : )))
глеам ме цитирал оби за тоа со офсајдот, тоа чим не знаат луѓе дека е чист офсајд излишно е да се дискутира со такви луѓе за било што, основни фудбалски правила не знаат што важат повеќе од една декада сигурно, и јаче.
Симеоне мислам сега изјави, за реал, екипа што игра напаѓачки фудбал логично е да има поголема корист од вар-от, нарочито ради пеналите нормално, кога некој тим влага у шеснаестерец на противник често во тек на еден меч и играат далеку понапаѓачки, поголеми се шансите да има такви ситуации за вар. Ова не е случај еве пример со дефанзивен тим ко атлетико, или гетафе, валенсија и слични на нив, што ретко влагаат у шанса за гол во тек на еден натпревар и многу помалце време поминуваат на тој дел од теренот од оние ултра офанзивни тимови..
И 100 гола нека дае рамос од пенал, ако е пенал што има сеа да се буни чоек не ми е јасно, повеќето мислам дека на flash гледаат дека дале реал гол од пенал и тоа е тоа, небитно е дали е или не е.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
сиигурно : )))
глеам ме цитирал оби за тоа со офсајдот, тоа чим не знаат луѓе дека е чист офсајд излишно е да се дискутира со такви луѓе за било што, основни фудбалски правила не знаат што важат повеќе од една декада сигурно, и јаче.
Симеоне мислам сега изјави, за реал, екипа што игра напаѓачки фудбал логично е да има поголема корист од вар-от, нарочито ради пеналите нормално, кога некој тим влага у шеснаестерец на противник често во тек на еден меч и играат далеку понапаѓачки, поголеми се шансите да има такви ситуации за вар. Ова не е случај еве пример со дефанзивен тим ко атлетико, или гетафе, валенсија и слични на нив, што ретко влагаат у шанса за гол во тек на еден натпревар и многу помалце време поминуваат на тој дел од теренот од оние ултра офанзивни тимови..
И 100 гола нека дае рамос од пенал, ако е пенал што има сеа да се буни чоек не ми е јасно, повеќето мислам дека на flash гледаат дека дале реал гол од пенал и тоа е тоа, небитно е дали е или не е.
Извини вака ама Атлетико игра далеку поофанзивен фудбал во последно и стварно неколку пенали ни имаат свирнато :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.701
Извини вака ама Атлетико игра далеку поофанзивен фудбал во последно и стварно неколку пенали ни имаат свирнато :)
Абе на моменти се прашувам атлетико мадрид ли е ова, или ретро од ерата на барса со пеп. :))))
Нека играат еве, неспоредливо е тоа со екипи кои се синоним за таков фудбал секако. И небитно е тоа, изјавата на симеоне држи вода и е сосем логично објаснување зашто пример екипа ко реал добива поише пенали со вар.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Овие не се неутрални, антибарса се, на чело со челзињата :kafence:
Мене барем не ме ставај во тој кош, знајш дека најголем хејтер им сум на Реаловци ама вистината е таа :)
Читам на твитер многу често навивачи на Атлетико со сила будали се прат, бараат влакно во јајцето кога ќе победи Реал, не бива така :neetaka:

Не можам јас да ја барам вината во варот кога клубот ми спиеше цела полусезона и се разбудија дури сега кога се одлепија конкурентите, исто и вие помирете се дека играте срање цела сезона, никој не ви е крив, ни ВАР ни Перез ни Франко :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Овие не се неутрални, антибарса се, на чело со челзињата :kafence:
Па ја не знам некој што навива за друга екипа да не ја мрази Барса. Си направија да ги мразат сите заради тие лигавења на терен што ги правеа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Абе на моменти се прашувам атлетико мадрид ли е ова, или ретро од ерата на барса со пеп. :))))
Нека играат еве, неспоредливо е тоа со екипи кои се синоним за таков фудбал секако. И небитно е тоа, изјавата на симеоне држи вода и е сосем логично објаснување зашто пример екипа ко реал добива поише пенали со вар.
Пушти си сеа во 22 на СК 2 и изнагледај се фудбал, батали ги Јуве и Милан лоповите :D
Автоматски споено мислење:

Јас го чекам моментот кога Сапоњич ќе го стави стартер Симеоне, дроп ќе се напрам, давам чесен пионерски збор :D
До толку не разбира фудбал дечкото бе ниту еднаш што не доби шанса ?
Автоматски споено мислење:

Свири крај судија :)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom