La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не може да се рече дека не беше сумљива ситуацијата со првиот гол на Де Јонг. Милитао горе-доле сам се бутна во Гудељ па и падна фатен за лицето како со снајпер да му пукаа во фацата. Дискутабилно е, дури мислам дека голем дел судии нема да судат ништо.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Не може да се рече дека не беше сумљива ситуацијата со првиот гол на Де Јонг. Милитао горе-доле сам се бутна во Гудељ па и падна фатен за лицето како со снајпер да му пукаа во фацата. Дискутабилно е, дури мислам дека голем дел судии нема да судат ништо.
Па баш голем дел од судиите, вклучувајќи го и Итуралде Гонзалес се огласија дека е правилна одлуката и дека е чист фаул. Воопшто не е сумљива ситуацијата, баш напротив види на репетитивната снимка како Гудељ минимално се поместува со телото и му влага во движење на Милитао што го спречува да го испрати до крај Јонг и паѓа гол.
Како и да е, на крајот на денот е судиска проценка. Факт е дека имаше контакт, останува на судијата да процени дали според него и неговиот критериум контактот е доволен за фаул или не.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Па баш голем дел од судиите, вклучувајќи го и Итуралде Гонзалес се огласија дека е правилна одлуката и дека е чист фаул. Воопшто не е сумљива ситуацијата, баш напротив види на репетитивната снимка како Гудељ минимално се поместува со телото и му влага во движење на Милитао што го спречува да го испрати до крај Јонг и паѓа гол.
Како и да е, на крајот на денот е судиска проценка. Факт е дека имаше контакт, останува на судијата да процени дали според него и неговиот критериум контактот е доволен за фаул или не.
Точно е ова. Баш тоа викам, сигурен сум дека некои судии нема да свират фаул тука. Контакт сигурно имаше ама и движењето на Гудељ беше ептен минимално. Судиска проценка е ама нормално е што има реакции и дискусија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Еве кај не донесе Валверде, ликови како Џони и Чолисимо ни објаснуваат за Барса. :facepalm:

Боенка човек да ви даде, стихови ке почнете да пишувате.
Гледаш како вреѓаш без никој да те повика, после ќе се жалиш дека јас некогаш сум ти пререкла нешто.
Погоре Џони коментира за Барса ти тука ничим изазван го спомнуваш Санчез, демек фраер сум видете каква шега кажав, како децата мали порано на улица кога се караа.
Патем колку години имаш ако не е тајна ?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Гледаш како вреѓаш без никој да те повика, после ќе се жалиш дека јас некогаш сум ти пререкла нешто.
Погоре Џони коментира за Барса ти тука ничим изазван го спомнуваш Санчез, демек фраер сум видете каква шега кажав, како децата мали порано на улица кога се караа.
Патем колку години имаш ако не е тајна ?
Во право е @Mayavin човек како Џони што лани све промаши од неговите анализи и днопертизи ќе ни објаснува нас што и фали на Барселона и за играчите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Во право е @Mayavin човек како Џони што лани све промаши од неговите анализи и днопертизи ќе ни објаснува нас што и фали на Барселона и за играчите.
А кои сте вие ? :)
И ти па кај замина со муабетот, не е поентата дали промашил или погодил некој рандом резултат кој впрочем пола од тука истото ќе го предвидеа, тоа нема врска со ова сега шо се збора. Демек не треба свое мислење да дај дека не погодил резултат ? Па сигурно и ти не си задоволен со Сетиен и тоа значи дека си глуп или дека не разбираш фудбал ?
Зошто одма се нафрлате како да ви чепнал некој од фамилија :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Феликс како на времето Торес ко се плеткаше и ко се дриблаше сам со себа :facepalm:
Торес глава сечам дека да застани пак фудбал да игра ќе биди илјада пати покорисен од сегашните напаѓачи, не дека го сакам или ми бил мил туку таа е вистината, барем не беше платен брдо пари како Феликс и Лемар и не ја земаше астрономската плата на Коста, подобар учинок има патем од него од кога се вратија во клубот.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
А кои сте вие ? :)
И ти па кај замина со муабетот, не е поентата дали промашил или погодил некој рандом резултат кој впрочем пола од тука истото ќе го предвидеа, тоа нема врска со ова сега шо се збора. Демек не треба свое мислење да дај дека не погодил резултат ? Па сигурно и ти не си задоволен со Сетиен и тоа значи дека си глуп или дека не разбираш фудбал ?
Зошто одма се нафрлате како да ви чепнал некој од фамилија :)
Работата е што демек ние сме згрешиле за Дембеле и сега 50 пати по сите теми демек докажува дека бил во право, а ние сме глупи. Од неговото постоење на форумов веројатно тоа е единствената работа што може да каже дека ја погодил и се јача сега :icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Работата е што демек ние сме згрешиле за Дембеле и сега 50 пати по сите теми демек докажува дека бил во право, а ние сме глупи. Од неговото постоење на форумов веројатно тоа е единствената работа што може да каже дека ја погодил и се јача сега :icon_lol:
Не мислам дека тоа му беше муабетот ама ај :) да не испадни дека многу го бранам
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Коста има 2 гола 2 асистенции, а нема играно од неолитот, Феликс исто голови и асистенција помалце.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom