La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Се слагам. Пораз и во КДР еве да го додадеме. Сепак, тимот е константен во цела сезона, газат се' пред себе. Не може да ги мотивира на гости у секоја утакмица, да ги ташлате Реал цело време пример и за тоа да не биде „виновен“.
Џабе му е константноста од цела сезона, кога во најбитниот дел ќе се усере. Гази цела сезона и се случува катастрофа во полуфиналето во ЛШ.
Две сезони е во клубот, два пати отпаѓа на ист начин. Тоа ако не е доволна причина за отказ, не знам што друго треба да се случи. Настрана фактот што играта е мизерна за гледање и се повлекува одма чим поведе 1-0.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Се слагам. Пораз и во КДР еве да го додадеме. Сепак, тимот е константен во цела сезона, газат се' пред себе. Не може да ги мотивира на гости у секоја утакмица, да ги ташлате Реал цело време пример и за тоа да не биде „виновен“.
Не газат ништо бро, само газени се понекогаш како на Енфилд :D
Реал како го победивме 3-0 уште е енигма, ниеден математичар, физичар и автомеханичар не може сеуште да објасни што се случи, инфериорни бевме во дуелите со нив, а гледајќи како другите го газат Реал, можеше да се собери 2 и 2 и дека ќе пукне тиквата кога-тогаш.
Слабо си ја прател Барса :sneaky:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
За тие што мислат Валверде не е крив ,следна сезона следете ги првите 10утакмици на Барселона. Ќе видите кои се измените цело време. Воедно ќе видите пак иста постава од лани....
Semedo,A.Melo,Griezmann(Ако го купат),Dembele,De Jong, De Ligt(ако го купат). Сите овие засилувања ке греат клупа,а цело време ќе играат Rakitic,Busquets,S.Roberto,Suarez...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.846
Поени од реакции
24.283
Па слаба сезона имаше Реал лани за негови стандарди, точно е дека освои ЛШ, ама и таму не беа нешто преубедливи и сјајни. ЛШ е натпреварување со елиминации, не е како првенство 38 кола и чао, ваму се може да се деси. Се дешавало екипи да освојат а притоа да имаат лоша сезона општо, Челзи со Ди Матео одма ми текнува како прв пример.
Аха, значи Реал има слаба сезона во последни 10 години зашто во тие 10 години нема титула освоено во домашно првенство. Стварно ме интересира како дефинирате добра од лоша сезона или успешна од неуспешна.

А дека не биле убедливи минатата сезона во ЛШ стварно не знам што да ти кажам. Ги пројдоа ПСЖ, Јуве, Баерн и Ливерпул во финале, али добро.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.175
Поени од реакции
107.722
Аха, значи Реал има слаба сезона во последни 10 години зашто во тие 10 години нема титула освоено во домашно првенство. Стварно ме интересира како дефинирате добра од лоша сезона или успешна од неуспешна.

А дека не биле убедливи минатата сезона во ЛШ стварно не знам што да ти кажам. Ги пројдоа ПСЖ, Јуве, Баерн и Ливерпул во финале, али добро.
Aj sea ne mislam so sila da se kontram, ama u La Liga u januari izgubija titula, im.ostana samo LS. Znaci sea zborime za jaki sezoni kade timot e na nivo cela sezona, a ne periodicno. I sam znaes poso si navivac na Real, niz kakvi sve sranja pominavte vo prviot del na sezonata, pomireni bevte deka dnoto e pipnato, igracite prezasiteni, bla bla. Jaka sezona primer e ovaa na City, izgazija na sekoe mozno pole, sea LS jebiga tamu sve e mozno, kazav pogore i zosto. Da, Real osvoi LS sto ne e mala rabota sekako, ama celokupno gledano slaba sezona imaa, gi znaes i sam rezultatite da ne ti nabrojuvam. Tokmu toj problem se gleda sezonava, vo uslovi koga im otide Ronaldo totalno se raspadnaa i gi izgubija site trofei mnogu rano.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
јас од кога дојде Валверде ја видов Барселона да игра на резултат, мислам во ред е некогаш да се браниш ама против екипи како Бетис, Џирона, Еибар е недозволиво за Барса, имаше натпревари кога беше надиграна Барса, згазена да не речам, и да не беше Меси жими ...... шо ќе освоеа, буквално тој ги решаваше тие натпревари, или некој гол од слободен, или некој магичен продор во судиско продолжение
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Пеп со титула во ПЛ и кикс во ЛШ е цар, Валверде у иста ситуација е мизерија.
Не ја одобрувам стратегијата на Зеленодолински ама питање е колку е тоа само негова стратегија.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
Пеп со титула во ПЛ и кикс во ЛШ е цар, Валверде у иста ситуација е мизерија.
Не ја одобрувам стратегијата на Зеленодолински ама питање е колку е тоа само негова стратегија.
Значи сто пати објаснаа погоре, Пеп ја освои ПЛ која патем е 100 пати потешка да се освои, и буквално ги измели противниците а Валверде му го вадеше газот Меси на секој натпревар, има разлика огромна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
Валверде е крив кај вториот гол на Ориги:icon_lol:
Како се имам смеено со овај љокото во ниедно време, едвај чекам кикс на Реал или Барса само заради овие, ќе се изедат буквално :pos:
еве и со публика сликовито објаснато
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Значи сто пати објаснаа погоре, Пеп ја освои ПЛ која патем е 100 пати потешка да се освои, и буквално ги измели противниците а Валверде му го вадеше газот Меси на секој натпревар, има разлика огромна.
Остај тоа, додека е Меси во Барса не носат големо име или пак тоа име нема да дојде.
Така да чувајте го Валверде таму кај што е, арен е!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.148
Поени од реакции
16.662
672904B3-BF47-43BC-9B0D-65B2991F153B.jpeg 4047F8BB-8568-4D3A-BEE8-648EE61D85C6.jpeg 37273F34-0E3E-4068-A15A-47F5918BB706.jpeg Новото засилување на Чоло :icon_lol:
Шо Коста
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Не избравме најдобар состав сезонава:coffee:

Облак;
Даконам, Годин, Пике;
Меси, Родри, Ло Селсо, Сарабиа, Алба;
Аспас, Бензема.

Тер Штеген, Навас, Рамос, Џони, Моралес, Де Томас, Бен Једер
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не избравме најдобар состав сезонава:coffee:

Облак;
Даконам, Годин, Пике;
Меси, Родри, Ло Селсо, Сарабиа, Алба;
Аспас, Бензема.

Тер Штеген, Навас, Рамос, Џони, Моралес, Де Томас, Бен Једер
Sostavot vrska nema.. ne moze da nema ni eden igrac od Valencia, osvoia kup i LS igraat. Yes deka nekoi igraci imaa dobri sezoni ama primer Aspas so shto zasluzi pred Rodrigo?
Perejo isto dobar. i Marselinjo Mora da e trener na sezonata. Spored mene

Ter Stegen
Navas - Pike - Ramos - Alba
Perejo - Rodri - Le Celso
Messi
Rodrigo - Benzema​
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom