La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Дембеле = Балотели, буквално ист ментален склоп. За тоа и игра сеа во Лече или Бреша кај и да беше. И овој го чека иста судбина ако не се поправи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Жими се мислев дека Хазард ќе распали во Реал и ќе ги однеси ниво погоре, на крај памет не ми ојде дека играчот ќе го снајди оваа судбина, лошо.
Мислам и дека неговото помина, за жал. Со овие повреди тешко дека некогаш ќе го видиме оној Хазард од Челзи.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Два пати по ред пред почетокот на сезоната доаѓа со вишок кила, да бог да никогаш да не заигра да му ебам неодговорното копиле.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Не ми менува нешто повредава.
Навикнавме без Азар да играме, како и воопшто да го немаме во состав :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Два пати по ред пред почетокот на сезоната доаѓа со вишок кила, да бог да никогаш да не заигра да му ебам неодговорното копиле.
Во Челзи секоја сезона беше подебел него што е сега и ниту памтам статии да имало за тоа, ниту па му беше било каква пречка за играње.
Секој натпревар го тепаа и завршуваше со крвави зглобови и секогаш беше спремен за следниот натпревар. Сега баш прочитав, во цела кариера има пропуштено 66 натпревари поради повреда. 32 се во Реал. Не знам дали не знаат како да лекуваат повреди, го брзаат назад, или па едноставно него почнало да му се распаѓа телото, ама не е нормално ова. И нема никаква врска со тоа што се враќал со некое кило плус после одмор (иако мене ми делува најслабо што сум го видел).
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Во Челзи секоја сезона беше подебел него што е сега
Не бил. И се пишуваше дека во Реал дебитирал со 7 кила повеќе од килажата во Челзи што ја имал.
Те плаќаат 100 милиони и им се појавуваш цел замастен. Колку непрофесионално.

И последните слики што излегоа со Белгија кога тренираше не беа за машала.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Во Реал па саде непрофесионални фудбалери :)
Бејл наместо фудбал голф играше, Јович папучарот за време на карантини по тераси се пентереше, овој скисна во Мекдоналдс :ROFLMAO:
Зидан треба заушки да мава почесто :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Не бил. И се пишуваше дека во Реал дебитирал со 7 кила повеќе од килажата во Челзи што ја имал.
Те плаќаат 100 милиони и им се појавуваш цел замастен. Колку непрофесионално.

И последните слики што излегоа со Белгија кога тренираше не беа за машала.
Ама и во Челзи се враќал па никогаш не се паничело за тоа низ медиуми. И не верувам да има било каква поврзаност со повредиве. На погрешно место е спотлајтот. Треба да се постават прашања за повредите, а не за тоа што имал некое кило повеќе, што го средуваат за две недели.

1601473709780.png

Еве го одма после СП кај што беше според мене најдобар играч на турнирот, и пред можеби индивидуално најдобрата сезона што ја изигра во Челзи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Ама и во Челзи се враќал па никогаш не се паничело за тоа низ медиуми. И не верувам да има било каква поврзаност со повредиве. На погрешно место е спотлајтот. Треба да се постават прашања за повредите, а не за тоа што имал некое кило повеќе, што го средуваат за две недели.

Прегледај го приврзокот 268690

Еве го одма после СП кај што беше според мене најдобар играч на турнирот, и пред можеби индивидуално најдобрата сезона што ја изигра во Челзи.
Ама убо рече ти, тогаш беше помлад сега и телото не му издржува, има врска и тежината.
Автоматски споено мислење:

Да се надоврзам, видете го Роналдо на 35 години каква атлета е, не можи да нема врска тежината на тие години.
Имам слушано од многу фудбалери дека во тие години треба да се внимава многу на физикусот.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
29 години има Хазард, ко за некој дедо правите муабет.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ама и во Челзи се враќал па никогаш не се паничело за тоа низ медиуми. И не верувам да има било каква поврзаност со повредиве. На погрешно место е спотлајтот. Треба да се постават прашања за повредите, а не за тоа што имал некое кило повеќе, што го средуваат за две недели.

Прегледај го приврзокот 268690

Еве го одма после СП кај што беше според мене најдобар играч на турнирот, и пред можеби индивидуално најдобрата сезона што ја изигра во Челзи.
Е како бе брат немаат врска повредите со килажата? Па ова е мускулна повреда и таа е настаната поради пренамерно физичко оптоварување за намалување на килажата. Се префорсирал за да се врати во форма и му крахирале мускулите. На посебна тренинг програма беше Хазард последниве 4 недели баш бидејќи беше вратен повторно здебелен. Да се вратеше со нормална килажа каква што треба да има еден професионален фудбалер во неговите најдобри години, немаше да биде на посебна тренинг програма и немаше да има сега мускулна повреда. Да ја обновеше повредата на зглобот поради која отсуствуваше два пати минатата сезона па да се обвинува Реал дека не знаеле да ја санираат. Ако во Челзи го тинтрале, нема грешка дека ќе го тинтраат во Реал. Апла е миленик на Зидан и платен е огромна сума на пари па имаат од клубот сеуште некакво трпение према него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom