La Liga Santander 20/21

Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868

Би требало да има добар фудбал вечерва, Атлетико со оваа постава или ќе дај 4 или ќе прими 4 гола трето нема :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Секако дека ќе прими 4 гола Атлетико, нема проблем. :D
нема да е прв пат, Марселино му го има скалпот земено на Симеоне повеќе пати, се надевам таа традиција ќе прекини вечерва :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.647
Поени од реакции
17.295
Конте ги врати Челзи во камена доба со продавањето на Коста. Каков борец е ликот секоја чест, обожава да игра фудбал. :cuc:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Конте ги врати Челзи во камена доба со продавањето на Коста. Каков борец е ликот секоја чест, обожава да игра фудбал. :cuc:
Коста сам сакаше да си замини, без да знај Конте си излегваше на вечери со Чоло, се сликаше на инста со дрес од Атлетико дури беше на одмор и уште еден куп глупости, претседателот на Атлетико јавно имаше изјавено дека сакаат да го вратат Диего назад шо и се случи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Ќе ја вртат Валенсија, Гамеиро дава гол и го слеква дресот, да не речите не ви кажав


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Јан Облак ! Нека му продолжат договор и 300 мил. клаузула оти подобар голман од него нема во моментот.
Батшуаи која превара од играч е мајкооо мила


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.145
Поени од реакции
6.351
незнам што напраи Батшуаи лошо па да биде превара од играч
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
незнам што напраи Батшуаи лошо па да биде превара од играч
Шо не напрај во 15 мин колку и да беше на теренот, како ретардиран кога шутна 90 мин. уствари не шутна му ја подаде на Облак


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.804
Поени од реакции
6.868
Член од
18 мај 2008
Мислења
5.868
Поени од реакции
11.606
Рејално пекол утакмица. Се испичка стандард Чоло, иако бајги подобар тим имаат. Можеше Атлетико да ги затне ако играа како голем тим, ама тое е тоа, им давам точно 0% шанса за титула, и нека не плачат на крај дека без немале пари, поскап тим од Реал имаат, само немаат кохонес. Барса мислам дека лагано зема годинава.
Валенсија супер утакмица си изигра стандард. Не е реално колку тактички ги спрема екипите Марселино, секој поединец има од старт напредок под него. Вас ми се допадна доста, Пицини не баш. Со Гуедеш и Кокелан ќе си биде топ екипата. Очекувам лагано да земат четврто, иако Севиља вчера ми се допадна, но Валенсија се класа над нив.
 
На врв Bottom